پیکاپ ریچ ۶ به بازار می‌آید

0

پیکاپ ریچ از همان سال‌های اولیه حضورش در ایران، تیراژ بسیار محدودی داشته و دارد و این مهم‌ترین انتقادی است که می‌توان به آن نسبت داد. اما برخلاف تولید محدود ریچ سایپا نه‌تنها از آن خداحافظی نکرد بلکه می‌خواست تا نسخه فیس‌لیفت این پیکاپ را با نام ریچ پلاس در سال ۱۳۹۹ به تولید برساند؛ بااین‌حال تا به امروز خبری از آن نداشتیم. پیکاپ ریچ ۶ که چندی پیش تصاویرش در فضای مجازی منتشر شد، به‌تازگی وارد مجموعه سایپا شده و قرار است این گروه خودروسازی در آینده‌ای نزدیک، آن را به بازار کشور عرضه کند.

گفته می‌شود که در سال جاری تولید پیکاپ ریچ ۶ در یکی از شرکت‌های تابعه گروه خودروسازی سایپا آغاز می‌شود و به‌عنوان خودروییی ۲ دیفرانسیل‌ جدید به فروش می‌رسد. باتوجه‌به زیرساخت‌های موجود درمجموعه سایپا، احتمال آن زیاد است که نسل جدید ریچ به خط تولید زامیاد و یا پارس‌خودرو برود.

بیشتر بخوانید: نسل جدید پیکاپ دانگ فنگ ریچ در ایران

پیکاپ ریچ ۶ به بازار می‌آیدبا وجود اینکه تلاش زیادی شده است تا چهره پیکاپ ریچ ۶ چهره‌ای غیرتکراری باشد، اما هنوز هم شباهت ظاهری‌اش (به‌خصوص در نمای جانبی و عقب) با نیسان D23 غیرقابل‌انکار است. البته در نمای داخلی خودرو، دانگ فنگ به‌خوبی توانسته است فضای کابین را تغییر دهد. متأسفانه نتیجه این کار چنگی به دل نمی‌زند؛ چراکه نسبت به کابین نیسان هم ساده‌تر است و هم کیفیت کمتری دارد. دانگ فنگ در کنار تجهیزات متداولی مثل دوربین ۳۶۰ درجه و کروز کنترل، کابین پیکاپ ریچ ۶ را به سیستم تهویه دوگانه اتومات مجهز کرده است که برای چنین کلاسی از خودروها آن هم در بازاری مثل بازار چین، آپشن متدوالی نیست.

این خودرو در نسخه بنزینی به پیشرانه ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی مجهز است که ۱۵۷ اسب بخار را با گشتاور ۲۳۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. همچنین جعبه‌دنده ۵ سرعته دستی وظیفه انتقال قدرت را به چرخ‌های جلو و عقب دانگ فنگ ریچ ۶ دارد. در نسخه فول‌آپشن این پیکاپ چینی، جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک ZF آلمان وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد. به گزارش رسانه‌های چینی، این جعبه‌دنده در بررسی‌های انجام‌شده عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است؛ اما همان طور که در بخش فوق اشاره شد، دانگ فنگ ریچ ۶ با جعبه‌دنده دستی به بازار ایران می‌آید.

بیشتر بخوانید: فیدلیتی در تست رانندگی مشتریان بیشترین نمره را گرفت

پیکاپ ریچ ۶ به بازار می‌آید

کمپانی دانگ فنگ قیمت ریچ ۶ را در نسخه‌های تک‌ دیفرانسیل پایه و دو دیفرانسیل فول‌آپشن، میان محدوده ۱۲ هزار و ۳۰۰ دلار تا ۲۰ هزار و ۴۰۰ دلار اعلام کرده است. این پیکاپ چینی در بحث امکانات رفاهی و ایمنی به نمایشگر لمسی، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور پارک عقب، تنظیم وضعیت انتقال قدرت الکتریکی، قفل دیفرانسیل عقب هوشمند، کامپیوتر سفر، تریم داخلی چرم، سامانه کنترل پایداری، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، تهویه الکتریکی (اتوماتیک سفارشی) ، کروز کنترل، کیسه هوای راننده و سرنشین، استارت دکمه‌ای و … مجهز است.

پیکاپ ریچ ۶ در بازار خودروی ایران با خودروهایی همچون کاپرا ۲، فوتون تونلند، آمیکو آسنا و یواز پیکاپ رقابت می‌کند. شباهت‌های بسیار با نیسان پیکاپ و بهره‌مندی از مزیت دسترسی آسان به قطعات یدکی و خدمات فنی، برگ برنده پیکاپ ریچ در مقابل رقبایش محسوب می‌شود.

***

شما می‌توانید اخبار روز خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.