تاییدیه رسمی و ایمارک بین‌المللی استاندارد ایمنی عابر پیاده تارا صادر شد

0

تارا تنها خودرو با نشان ایرانی است که موفق به دریافت استاندارد ایمنی عابر پیاده در تصادفات جاده‌ای شده است. کسب این استاندارد، بیانگر سطح بالای ایمنی این محصول و اهتمام شرکت ایران‌خودرو به حفظ جان عابرین پیاده است و در شرایط تحریم دستاورد قابل‌توجهی به شمار می‌رود.

اجرای استانداردها و مقررات فنی و کیفی فقط تأمین‌کننده حقوق مصرف‌کننده نیست، بلکه به‌دنبال استیفای حقوق تولیدکننده برای حضور در بازار جهانی نیز است و رقابت‌پذیری محصولات را دنبال می‌کند. معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو با اعلام این خبر گفت: «هم‌اکنون مراحل قانونی صدور تأییدیه رسمی ایمارک اروپایی به پایان رسیده و ایمارک ECE-R127 بر اساس جدیدترین استاندارد اروپایی برای خودروی تارا توسط مراجع بین‌المللی صادر شده است.»

بیشتر بخوانید: تارا کیفیت و ایمنی بالایی دارد

وقتی صحبت از رقابت یک محصول ایرانی با خودروهای هم‌‌کلاس خارجی به میان می‌آید، ایمنی یکی از مهم‌ترین مباحثی است که مطرح می‌شود. علی رحیمی افزود: «در سال گذشته، محصول تارا آزمون‌های مرتبط را در مراکز تست معتبر اروپایی مانند اسپانیا و آلمان، منطبق با استانداردهای روز بین‌المللی و با حضور بازرسان و نمایندگان قانونی مراجع صدور تأییدیه اروپایی ایمارک (E-mark)، با نتایج عالی پشت‌سر گذاشت. با طی‌شدن مراحل قانونی و بازرسی‌های فنی، تأییدیه رسمی ایمارک اروپایی ECE R127 برای خودروی تارا صادر شده است.

محصول تارا از آزمون‌های گوناگون ایمنی، عملکردی و فرمان‌پذیری سربلند بیرون آمد و حتی یک‌سروگردن بالاتر از خودروهای هم‌رده خودش است. همچنین موتور این خودرو از پیشرفته‌ترین موتورهای روز است و درعین‌حال که از شتاب بیشتری برخوردار است، ازنظر مصرف سوخت و میزان آلایندگی، دوستدار محیط‌‌‌‌‌زیست محسوب می‌شود.

***

شما می‌توانید اخبار روز خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.