آخرین شرایط پیش‌فروش و ثبت نام سایپا خرداد ۱۴۰۰

فروش ویژه عید تا عید از امروز

15
آخرین شرایط ثبت نام و پیش فروش سایپا

سایپا به عنوان دومین خودروساز بزرگ داخلی و یکی از فعال‌ترین آن‌ها معمولا با توجه به شرایط بازار و نیاز آن، محصولات خود را با روش‌های مختلف عرضه کرده و به فروش می‌رساند. این روش‌های فروش شامل فروش فوری، پیش فروش و ثبت نام اینترنتی یا روش‌های اعتباری، لیزینگ، و … می‌شوند.

مشتریان معمولا با دنبال کردن اخبار و مقالات مرتبط با این راه‌های مختلف عرضه محصولات سایپا نسبت به روش مدنظر خود آگاهی پیدا کرده و اقدام به خرید می‌‌کنند. اما یکی از پرسودترین، مقرون به صرفه‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های خرید خودرو، استفاده از طرح‌های پیش‌ فروش و فروش فوق‌العاده برای ثبت نام سایپا است.

طرح‌های پیش فروش و ثبت نام اینترنی سایپا دارای برخی شرایط کلی و عمومی هستند و دسته‌ای شرایط اختصاصی دارند. برای طی فرایند ثبت نام سایپا و برخورداری از مزایای پیش فروش باید ابتدا از این شرایط کسب آگاهی کرد.

گفتنی است که طرح‌های فروش و ثبت نام سایپا به صورت اینترنتی در داخل منازل و بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی‌ها انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آخرین شرایط ثبت نام و پیش فروش ایران خودرو

دومین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا – ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

مرحله دوم فروش فوق العاده سایپا در سال ۱۴۰۰، از روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ راس ساعت ۱۴ آغاز شد. این مرحله از ثبت نام اینترنتی سایپا به صورت شبانه‌روزی برگزار می‌شود و در نهایت، در پایان روز پنج‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ نیز به پایان می‌رسد.

طی این مرحله از فروش فوری سایپا، متقاضیان امکان ثبت نام برای پنج محصول سایپا را با قیمت قطعی دارند. براساس آنچه دز ایتن بخشنامه آمده است، موعد تحویل خودروها حداکثر ۹۰ روزه خواهد بود.

دومین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰دانلود بخشنامه دومین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا – ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

شما می‌توانید برای مشاهده قیمت محصولات پیش فروش سایپا در بازار آزاد به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

اولین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا به مناسبت آزادسازی خرمشهر – ۴ خرداد ۱۴۰۰

مرحله اول فروش فوق‌العاده سایپا در سال ۱۴۰۰ از سه‌شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۱۴ شروع می‌شود. این مرحله از ثبت نام اینترنتی سایپا به شکل شبانه‌روزی ادامه خواهد داشت و در نهایت در پایان روز پنج‌شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

طی این مرحله از فروش فوری سایپا متقاضیان امکان ثبت نام چهار محصول سایپا با قیمت قطعی را دارند.

اولین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا به مناسبت آزادسازی خرمشهر - ۴ خرداد ۱۴۰۰

دانلود بخشنامه فروش فوری سایپا به مناسبت آزادسازی خرمشهر – ۴ خرداد ۱۴۰۰

طبق بخشنامه فروش فوق العاده سایپا، موعد تحویل خودروها حداکثر ۹۰ روزه خواهد بود.

اولین مرحله پیش فروش سایپا در سال ۱۴۰۰ به مناسبت عید فطر

اولین مرحله از پیش فروش محصولات سایپا در سال ۱۴۰۰، در روز دوشنبه ۲۰ اردیبشهت از ساعت ۱۰ صبح شروع می‌شود. این مرحله از ثبت نام سایپا نیز به روال قبلی به صورت شبانه‌روزی ادامه خواهد داشت و در نهایت، در پایان روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت به اتمام می‌رسد.

اولین مرحله پیش فروش سایپا در سال ۱۴۰۰ به مناسبت عید فطر

دانلود بخشنامه اولین مرحله پیش فروش سایپا در سال ۱۴۰۰ – به مناسبت عید فطر

در این مرحله از شرایط پیش فروش اینترنتی سایپا که به مناسبت عید فطر اعلام شده، موعد تحویل خودروها حداکثر یک‌ساله خواهد بود.

شرایط عمومی پیش فروش و ثبت نام سایپا سال ۱۴۰۰

سایپا برای درخواست پیش فروش خودرو شرایطی را برای خریداران در نظر گرفته است. این شرایط برخی به صورت کلی و عمومی هستند و همواره ثابت. به این معنی که برای خرید خودرو به صورت پیش فروش از این کمپانی، خریدار باید در هر زمانی این شرایط را دارا باشد.

شرایط عمومی پیش فروش و ثبت نام سایپا عبارتند از:

 1. برای هر کد ملی تنها امکان پیش‌خرید یک خودرو وجود دارد.
 2. متقاضیان پیش فروش خودرو حداقل باید ۱۸ ساله باشند.
 3. متقاضی حتما باید گواهینامه (حداقل پایه سوم) را داشته باشد.
 4. امکان انصراف از خرید و انتقال خودرو به صورت وکالتی وجود ندارد.
 5. برای متقاضی طی ۴۸ ماه گذشته فاکتور خرید خودرو از گروه سایپا یا ایران خودرو صادر نشده باشد.
 6. در صورت پیش‌خرید بدون گواهینامه رانندگی، متقاضی تا سه سال آینده مجوز پیش‌خرید خودرو و یا ثبت نام سایپا یا ایران‌خودرو را ندارد.
 7. شماره کارت بانکی و شماره شبا که برای واریز وجوه خرید به حساب سایپا از آن‌ها استفاده می‌شود باید به نام خریدار باشد.
 8. کد پستی درج شده در پروفایل متقاضی باید با کد پستی نمایندگی انتخاب شده توسط او از یک استان باشد.
 9. در قراردادهای یک ساله پیش فروش سایپا سود مشارکت و سود انصراف در نظر گرفته نمی‌شود.
 10. ثبت نام و انجام فرایند پیش خرید توسط نماینده حقوقی خریدار امکان‌پذیر نیست.
 11. پس از زمان تحویل خودرو، در صورت مراجعه نکردن خریدار به نمایندگی برای سرویس‌های اولیه، کارت گارانتی منقضی خواهد شد.
 12. در زمان اولین مراجعه به نمایندگی سایپا پس از تحویل خودرو، کارکرد حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر الزامی است.
 13. مشتریان حقوقی امکان ثبت نام در این شرایط پیش فروش را ندارند.
 14. منتخبین خرید خودرو در طرح‌های فروش فوق العاده، پیش فروش یک‌ساله و پیش فروش مشارکت در تولید محصولات گروه سایپا و ایران خودرو، امکان شرکت در این طرح پیش فروش را نخواهند داشت.
 15. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام تا تحویل خودرو، مشخص گردد اطلاعات متقاضی ناصحیح بوده و یا شرایط بخشنامه را نقض می‌کند، ثبت نام متقاضی به طور کلی باطل خواهد شد.
 16. گفتنی است که این شرایط ممکن است به فراخور زمان و شرایط بازار کشور تغییراتی داشته باشند. اما این تغییرات به صورت مداوم نیست.

شرایط اختصاصی پیش فروش سایپا ۱۴۰۰

 1. پیش فروش مذکور با قیمت غیرقطعی بوده و هیچگونه مبلغی به عنوان پیش دریافت، تا قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه‌کشی اخذ نمی‌شود.
 2. در صورت ثبت نام بیش از ظرفیت تعیین شده برای خودروهای تحویلی در این طرح، پس از پایان ثبت نام اولیه و پس از صحت‌سنجی اطلاعات ثبت شده و با حضور مراجع نظارتی، قرعه‌کشی به تقکیک هر خودرو جهت انتخاب متقاضیان نهایی و اولویت‌بندی زمان تحویل خودرو مطابق با ضوابط ابلاغی از کمینه خودرو صورت خواهد پذیرفت.
 3. طرفیت ثبت نام در روش پیش فروش متناسب با برنامه تولید گروه خودروسازی سایپا می‌باشد.
 4. فهرست انتخاب‌شدگان نهایی از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا و ارسال پیامک ظرف ۳ روز پس از اتمام قرعه کشی اعالم خواهد شد.
 5. پس از اعالم نتایج قرعه کشی، منتخبین باید ظرف ۷۴ ساعت نسبت به واریز وجه علی‌الحساب پیش پرداخت قیمت خودرو اقدام نمایند.
 6. در صورت عدم تکمیل وجه در موعد مقرر، امتیاز ثبت نام متقاضی منتخب شده در قرعه کشی ابطال خواهد شد.
 7. در روش‌های پیش فروش، قیمت نهایی خودروها در زمان ارسال دعوت‌نامه به قیمت روز شرکت بوده و بر اساس قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد مشتریان، محاسبه و اخذ خواهد شد.
 8. در زمان صدور دعوت‌نامه، مبلغی از بهای خودرو کسر می‌گردد و سند خودرو به مدت یکسال در رهن شرکت سایپا باقی خواهد ماند، باقیمانده بهای خودرو و هزینه‌های متعلقه در زمان فک رهن دریافت میگردد.
 9. امکان تسویه پیش از موعد و فک رهن به هیچ عنوان میسر نمی‌باشد . بدیهی است پس از مدت یکسال و تسویه حساب بهای خودرو توسط مشتری، سند خودرو از رهن خارج می گردد.
 10. رنگ خودرو توسط مشتری و پس از صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس رنگ های قابل عرضه، انتخاب خواهد شد.
 11. امکان انتخاب بسته گارانتی بدنه پایه و بسته آپشن برای خودروها به‌صورت اختیاری فراهم می‌باشد. در صورت انتخاب بسته، مبلغ آن در زمان پرداخت مابه‌التفاوت از مشتریان اخذ می‌گردد.

بیشتر بخوانید: آخرین شرایط فروش ایران خودرو دیزل

آخرین قیمت مصوب محصولات سایپا

این قیمت، نرخ خرید خودروها از کارخانه به صورت پیش‌فروش یا فروش فوری است. طبعاً قیمت این خودروها در بازار آزاد بیشتر از قیمت مصوب کارخانه‌ای خواهد بود.

مدل تابستان ۱۳۹۹
کوییک۸۲ میلیون تومان
کوییک R۸۶ میلیون تومان
تیبا ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان 
تیبا ۲۶۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان 
ساینا۶۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
ساینا S۷۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
سایپا ۱۵۱۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
سایپا ۱۵۱ آپشنال۷۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
شاهین

 

نحوه ثبت نام سایپا 

برای پیش‌خرید یا خرید خودرو از سایت سایپا، باید ابتدا روند ثبت نام و احراز هویت را در این سایت یا سایت امتا طی کرد. طی این فرایند خریدار یا کاربر دارای نام کاربری و رمز عبور مربوط به خود در سامانه سایپا موتور خواهد شد.

مشتری محترم می‌تواند از طریق این اکانت یا پروفایل شخصی مراحل پیش ثبت‌نام را طی کرده و در ادامه نیز وضعیت خرید خود از جمله زمان تحویل خودرو را بررسی و دنبال کند.

همچنین، برای انجام ثبت نام و احراز هویت باید از شماره همراهی با نام خود مشتری استفاده شود. بر این اساس وارد سایت شده و مراحل ثبت‌نام را به این ترتیب پیش می‌روید:

 • در اولین مرحله به سامانه فروش سایپا یا همان آدرس اینترنتی https://saipa.iranecar.com مراجعه کنید. پس از ورود، گزینه «ورود/ثبت‌نام» را انتخاب کنید.
 • همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در این مرحله باید کد ملی و رمز عبور خود را وارد کرده و بر روی گزینه «ورود» کلیک کنید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، باید گزینه «بازیابی رمز عبور» را انتخاب کنید. همچنین، اگر اطلاعات شما در سامانه فروش سایپا وجود ندارد، گزینه «تاکنون ثبت نام نکرده‌اید؟» را باید انتخاب کنید.

ثبت نام سایپا

 • در این مرحله از ثبت نام سایپا پس از وارد کردن اطلاعات، شما به صفحه سامانه امتا هدایت می‌شوید. در این مرحله مانند تصویر زیر باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. همانطور که در بالا هم گفتیم این شماره باید متعلق به خودتان و فعال باشد. پس از وارد کردن شماره تلفن همراه گزینه «ادامه» را انتخاب کنید تا کد احراز هویت به خط شما پیامک شود.

ثبت نام سایپا

 • همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در این مرحله باید کد ملی، تاریخ تولد و همچنین کد ارسال شده را در کادر نمایش داده شده وارد کنید و در نهایت، گزینه «ثبت و تایید» را انتخاب کنید. در صورتی که کد مربوطه به شما پیامک نشد،گزینه «ارسال مجدد کد تایید» را انتخاب کنید.

ثبت نام سایپا

 • چنانچه مراحل قبلی با موفقیت انجام شود، شما به صفحه اجازه دسترسی منتقل میشوید (مانند تصویر زیر). با مشاهده این صفحه باید گزینه «اعطای مجوز ورود یکپارچه» را انتخاب کنید. همچنین، در صورتی‌که از ادامه ثبت نام منصرف شده‌اید، گزینه «عدم اعطای مجور ورود یکپارچه» را انتخاب کنید.

مجوز ورود یکپارچه سایپا

 • پس از اعطای مجوز یکپارچه ورود، به صفحه تعیین رمز منتقل می‌شوید. در این مرحله باید رمز عبور خود را انتخاب کنید. برای این کار، رمز عبور انتخابی‌تان را در هر دو کادر موجود وارد کنید. با انتخاب گزینه «تایید»، شما قادر خواهید بود که با رمز عبور و کد ملی‌تان به طور مستقیم به سامانه فروش اینترنتی سایپا وارد شوید. در این مرحله، ثبت نام سایپا انجام شده است.

تعیین رمز عبور سایپا

سود مشارکت سایپا چقدر است؟

براساس آخرین شرایط عمومی اعلام شده از سوی سایپا، برای پیش‌فروش‌های کمتر از ۱۲ ماه، یعنی خریدهایی که تحویل آن‌ها پیش از ۱۲ ماه از ثبت سفارش انجام می‌شود، سود مشارکت در نظر گرفته نمی‌شود.

در قراردادهای ۱۲ تا ۲۴ ماهه، یعنی پیش خریدهایی با موعد تحویل پیش از ۱۲ ز ماه تا ۲۴ ماه، نرخ سود مشارکت ۶ درصد در نظر گرفته خواهد شد.

مشارکت‌های ۲۴ تا ۳۶ ماهه، یعنی پیش خریدهایی با موعد تحویل ۲۴ تا ۳۶ ماه پس از ثبت قرارداد (ثبت پیش خرید) نرخ سود مشارکت ۱۲ درصد خواهد بود.

با در نظر گرفتن این نکته که سایپا در سال ۹۹، پیش فروش هایی با موعد تحویل بیش از ۱۲ ماه عرضه نکرده، بنابراین برای قراردادهای ثبت شده در سال ۹۹، تاکنون نرخ سود درنظر گرفته نشده است. همچنین، سایپا در آخرین اعلامیه خود درج کرده که درصد سود مشارکت در قراردادهای شامل این شرایط، بر اساس وضعیت عرضه و تقاضای خودرو قابل بازنگری است.

امیدواریم که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی از آخری شرایط فروش و ثبت نام سایپا را در اختیار شما قرار دهد. همچنین، جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مرکز تماس گروه خودروسازی سایپا به شماره تلفن ۰۹۶۵۵۰ تماس بگیرید.

15 دیدگاه‌ها

 1. جدیدا چقدر ثبت نام سایپا زیاد شده! خودروها رو سریع میخوان رد کنن تا ارزون نشده. ما هم که مجبوریم باید بخریم

  ۷
 2. متاسفم ما مردم ایران مجبوریم در مقابل تولیدات بروز خودروسازهای جهان این اهن پاره های اسقاط را انچنانکه سیاست فروش این دو خودرو ساز داخلی هست بخریم و هرچه میگویند بگیم چشم حاضرم

  ۷
 3. واقعا این قرعه کشی ها دروغه من چند بار ثبت نام کردم ولی برنده نشدم.برای این ماشینای بی ارزش حالا باید چند ماهم صبر کنم تا از قرعه کشی برنده شم

  ۲
  • برا من مینویسه
   کاربر گرامی :
   کد رهگیری شما در قرعه کشی محصولات سایپا انتخاب نشده است.
   ولی تو ایران خودرو میگه برنده نشده اید
   فرق داره !؟
   یا سایپا کلا منو میپیچونه

   ۱
   ۱
 4. من هم ایران خودرو وهم سایپا نوشتم امکانش هست ردم نکنن یا دوتاش میتونم باشم اگه که نمیتونم یکی بنویسم

  ۱
  ۱
 5. حداکثر یکساله!!! ولی الان ساینایی که من اول اسفند ۹۸ ثبت نام کردم و اول اسفند۹۹ باید تحویل میدادن بهم ندادنش.زنگم میزنی میگن تا دو سه ماه اینده تحویل میدیم.از طرفی دارن همین ماشین رو تو عراق اقساطی و نقدی به مردم عراق میفروشن.واقعا کثیفترین سیاست فروش و لابی بازی برای همین ایرانخودرو و سایپاست.

  ۱
 6. به هیچ عنوان سایپا ثبت نام نکنید به معنای واقعی کلمه کلاهبرداری میکنن مطمئن باشید اگر برنده هم شدید چند ماه حتی سال باید یا منتظر خودروتون بمونید یا دنبالش بدوید که اونم به جایی نمیرسید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید