شبح ۵۵؛ نقد طراحی و معرفی مرسدس آ ام گ CLA 45 جدید

نقد طراحی و معرفی نسخه جدید 400 اسبی CLA 45 به قلم علیرضا محمدزاده

0

پس از آنکه ب‌ام‌و در سال جاری میلادی، نیم قرن فعالیت بخش «M» خود را جشن گرفت، رقیب اشتوگارتی آن، یعنی مرسدس نیز با معرفی مدل CLA 45 Edition 55، پنجاه و پنجمین سالگرد فعالیت بخش پرفرمنس «AMG» را نیز جشن گرفت. هرچند که مرسدس پیش از این نیز اقدام به معرفی نسخه های ویژه «Edition 55» از مدل‌های مختلف CLA 35 ،G 63 و A 35 کرده بود، اما حال مدل‌های CLA 45 و A 45 نیز به این خانواده اضافه شده‌اند.

از نظر ظاهری، مهم‌ترین نکته مجهز شدن CLA 45 Edition 55 به کیت بدنه «AMG Night Package ll» به صورت استاندارد است که از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به جلوپنجره، ورودی‌های هوای سپر، درپوش آینه‌های جانبی و برخی تزئینات و جزئیات بدنه به رنگ مشکی براق اشاره کرد.

همچنین، روکش کرومی و مشکی رنگ بر روی سراگزوزهای چهارگانه و نیز شیشه‌های دودی تکمیل‌کننده این پکیج است. علاوه بر این موارد، می‌توان به رینگ‌های ۱۹ اینچی آ ام گ با رنگ خاکستری تیتانیومی و لوگوی «Edition 55» بر روی درپوش مرکزی و الگوی‌های تزئینی بر روی رکاب پایین درب‌ها نیز به عنوان بخش دیگری از تغییرات ظاهری صورت گرفته بر روی این نسخه ویژه و سفارشی اشاره کرد.

جدیدترین آگهی‌های مرسدس بنز

همچنین، مشتریان این مدل ها می توانند از امکان سفارش دو رنگ بدنه مشکی کیهانی متالیک «Cosmos Black Metallic» و سفید دیجیتال متالیک«Digital White Metallic» نیز  برخوردار می باشند.در داخل کابین نیز یک تم رنگی مشکی و قرمز برای نسخه های ویژه انتخاب شده که با تریم آلومینیوم تیره ترکیب شده است.

صندلی‌های استاندارد «AMG Performance» نیز دارای روکش چرمی به رنگ قرمز و مشکی هستند که در کنار کفپوش‌های مخمل آ ام گ به رنگ مشکی و با دوخت قرمز تکمیل‌کننده تریم داخلی هستند. از دیگر ویژگی‌های متمایز داخل کابین می‌توان به لوگوهای «Edition 55» بر روی فرمان و نیز کفپوش ها اشاره کرد.

مرسدس CLA 45 و A 45 نسخه‌های «Edition 55» به پیشرانه های دو لیتری چهار سیلندر توربو شارژر مجهز شده‌اند که قدرتی معادل ۴۲۱ اسب بخار و گشتاوری ۵۰۰ نیوتن متری را تولید می‌کند که صفر تا صدی معادل ۳/۹ ثانیه را برای این مدل ها به ارمغان می‌آورد. مرسدس آ ام گ هنوز جزئیات مربوط به قیمت نسخه‌های  «Edition 55» را منتشر نکرده، اما طبق اخبار این مدل ها در اواخر سال جاری میلادی به مشتریان خود تحویل داده خواهند شد.

خرید و فروش و قیمت مرسدس بنز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.