بهترین شاسی بلندهای آلمانی بازار ایران کدامند؟

بلند قامت‌های آلمانی

0

بهترین شاسی بلندهای آلمانی بازار کدامند؟ خودروهای آلمانی را شاید بتوان به‌عنوان پرطرف‌دارترین خودروهای موجود در بازار ایران بنامیم. برندهای مطرح آلمانی مانند پورشه، مرسدس بنز و ب‌ام‌و همواره با ارائه محصولات باکیفیت در صدر بهترین خودروها در کشور نمایندگانی داشته‌ است. آلمان بدون شک حاکمی بدون رقیب در خودروسازی دنیاست. بالاترین سطح امکانات و فناوری‌های پیشرفته و بهترین سطح از کیفیت ساخت را در خودروهای کمپانی‌های آلمانی می‌توان یافت.

در بازار رنگارنگ خودرو در کشورمان، اگر به‌دنبال یک شاسی بلند لوکس و خاص باشید و علاقه‌ای به خودروهای اروپایی مانند ولوو یا آسیایی‌های باکیفیتی مثل هیوندای سانتافه نداشته باشید، آلمانی‌ها بهترین انتخاب هستند. خودروهای بلندبالایی که در بالاترین سطح استاندارد طراحی، امکانات، ایمنی و هرآنچه شما از یک شاسی بلند باکیفیت بخواهید، در اختیارتان خواهند گذاشت.

معرفی بهترین خودروهای شاسی بلند آلمانی

در این مطلب به معرفی بهترین ماشین‌های شاسی بلند آلمانی موجود در کشورمان خواهیم پرداخت و به‌دنبال مناسب‌ترین پاسخ هستیم برای پرسش بهترین شاسی بلند آلمانی کدام است؟

۷ مورد از بهترین خودروهای شاسی بلند آلمانی
پورشه ماکان

۱. پورشه ماکان

اولین مورد از بهترین شاسی بلندهای آلمانی از خانواده پورشه است که نیاز به تعریف ندارد. خودروسازی که محصول لوکس و خاص می‎‌سازد. اولین‌بار که سر و کله یک پورشه شاسی بلند در خیابان‌های پایتخت پیدا شد، کمتر کسی بود که محو جمال و جذابیت این خودرو نشده باشد. این SUV‌ بی‌نظیر شرکت پورشه با سطح بالایی از امکانات و ایمنی عرضه شد. این کراس‌اوور لوکس آلمانی در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. این خودرو خیلی زود تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای پورشه شد.

طراحی خاص و جذاب پورشه ماکان اولین عاملی بود که باعث جذب مخاطبان شد. طراحی آشنای چراغ‌های کشیده جلو، اکنون در دماغه یک کراس‌اوور خودنمایی می‌کرد. خطوط نرم روی بدنه، در کنار حجم‌دهی بسیار خوب به این خودرو، ضریب آیرودینامیک آن را افزایش داده است.

کابین پورشه ماکان تمام آن چیزی است که از یک اتاق لوکس انتظار می‌رود. طراحی زیبای کابین این خودرو در کنار سطح بالای امکانات رفاهی فضایی جذاب و راحت را برای سرنشینان فراهم کرده است.

ماکان یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری دارد که با قدرت ۲۵۲ اسب بخار و شتاب ۶٫۷ ثانیه، نوید یک سواری پرهیجان را می‌دهد. در بخش امکانات رفاهی و تجهیزات رفاهی هم لیست کاملی از امکانات را در این خودرو می‌بینیم.

پورشه ماکان را اگر نه بهترین شاسی بلند آلمانی که قطعاً یکی از بهترین‌ها می‌توان لقب داد. کیفیت زیاد ساخت، عملکرد عالی فنی، ایمنی زیاد، مصرف سوخت کم و بسیاری ویژگی‌های دیگر، این خودرو را کاملاً متمایز از دیگر خودروهای این کلاس کرده است.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت پورشه ماکان کارکرده در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ حدود ۶ میلیارد تومان است.

آخرین قیمت خرید و فروش پورشه ماکان

۷ مورد از بهترین خودروهای شاسی بلند آلمانی
آئودی Q5

۲. آئودی Q5

آئودی Q5 از آن خودروهای لوکسی است که شانس حضور در کشورمان را به دست آورد و جزو بهترین شاسی بلندهای آلمانی در کشور به حساب می‌آید. البته این خودرو به‌دلیل ضعف خدمات و کمبود قطعات، هیچ‌وقت نتوانست در بازار ایران بدرخشد، بااین‌حال چیزی از ارزش‌های آئودی کم نمی‌شود. طراحی خاص این خودرو با المان‌های خاص آئودی مانند لوگوی متفاوت این کمپانی و طراحی جلو پنجره یک خودروی خاص را پیش روی مخاطبان قرار داد.

کابین هم یک فضای لوکس و جذابی را فراهم کرده است. البته که این لوکس‌بودن در مقایسه با دیگر آلمانی‌های حاضر در ایران کمی کم‌رنگ است! Q5‌ مجهز به یک پیشرانه ۴ سیلندر توربو با حجم ۲ لیتر است که ۲۲۲ اسب بخار نیرو و ۷٫۱ ثانیه شتاب دارد.

در بخش امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی هم همه آنچه که از یک خودروی لوکس انتظار داریم، در این خودرو هم فراهم شده است. اگر واردات محدود و عدم پشتیبانی شرکت واردکننده نبود، آئودی Q5 با کیفیت بسیار زیاد ساخت، عملکرد عالی فنی، امکانات رفاهی و ایمنی بسیار خوب و شتاب عالی، قطعاً بازار بهتری را در ایران تجربه می‌کرد.

بدون شک آئودی Q5 یکی از بهترین خودروهای شاسی بلند بازار ایران است که می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت آئودی Q5 کاکرده تمیز در اواخر فروردین ۱۴۰۱ حدود ۳ میلیارد تومان است. 

آخرین قیمت خرید و فروش آئودی Q5

جدیدترین آگهی‌های آئودی
فولکس تیگوان

۳. فولکس تیگوان

این خودرو یکی از مدل‌های کمپانی لوکس فولکس واگن است که توسط ماموت خودرو وارد ایران شد و جزء بهترین شاسی بلندهای آلمانی به حساب می‌آید. اصالت برند قدیمی فولکس واگن در میان خطوط روی بدنه فولکس تیگوان کاملاً به چشم می‌آید. کابین این خودرو هم با تریم چوب و چرم و کروم، طراحی خاص و فضایی لوکس را در اختیار سرنشینان قرار داده است.

این خودرو یک پیشرانه ۴ سیلندر توربو با حجم ۲ لیتر دارد که قدرتی برابر با ۱۸۰ اسب بخار و شتاب ۷٫۷ ثانیه را برای این خودرو فراهم کرده است.

سطح استاندارد امکانات رفاهی، ایمنی زیاد و بازدهی عالی پیشرانه، فولکس تیگوان را تبدیل به بهترین شاسی بلند آلمانی کرده است. قیمت زیاد فولکس تیگوان و محدودیت واردات باعث شد که این شاسی بلند آلمانی زیبا آن‌ طور که باید دیده نشد.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت فولکس تیگوان صفر در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ حدود ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است. 

آخرین قیمت خرید و فروش فولکس تیگوان

بهترین خودروهای شاسی بلند آلمانی بازار کدامند؟
ب‌ام‌و ایکس ۶

۴. ب‌ام‌و X6

ب‌ام‌‌و ایکس ۶ یکی از محبوب‌ترین خودروهای کمپانی ب‌ام‌و و یکی از بهترین شاسی بلندهای آلمانی موجود در جهان است که ما شانس ملاقات با آن را در ایران هم داشته‌ایم. این خودرو را در دنیا با نام خرس آلمانی می‌شناسند؛ کراس‌اووری با‌ابهت و جذاب با طراحی کم‌نظیر و خاص که توانست بازار این کلاس خودرو را تحت‌تأثیر خود قرار دهد.

طراحی جذاب این خودرو با خطوط حجم‌دهنده و تیز حالتی هجومی و قدرتمند به این SUV‌ جذاب آلمانی داده است. کابین هم با یک فضای جذاب و لوکس حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد.

این خودرو مجهز به یک پیشرانه ۶ سیلندر توربو با حجم ۳ لیتر است که قدرت ۳۰۶ اسب بخار و شتاب ۶٫۷ ثانیه‌اش نشان‌دهنده کیفیت زیاد فنی آن است. یک لیست کامل از امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی برای ب‌ام‌و X6 در نظر گرفته شده است که این خودرو را از همه لحاظ کامل و خاص نشان دهد.

کیفیت زیاد ساخت، ایمنی عالی، سطح بالای آپشن‌های رفاهی و پیشرانه قدرتمند، ایکس ۶ را از همه لحاظ خاص نشان می‌دهد و جای خود را در فهرست بهترین ماشین‌های شاسی بلند آلمانی باز می‌کند. زیادبودن مصرف سوخت و هزینه‌های نگهداری این خودرو باعث شد که بازار مدل‌های دست‌دوم این خودرو در ایران با مشکلی اساسی روبه‌رو شود.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت ب‌ام‌‌و X6 کارکرده در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ بسته به سلامتی فنی، در بازه ۴ تا ۵ میلیارد تومان است.

آخرین قیمت خرید و فروش ب‌ام‌‌و X6
جدیدترین آگهی‌های ب‌ام‌و X6
۷ مورد از بهترین خودروهای شاسی بلند آلمانی
ب‌ام‌و ایکس ۴

۵. ب‌ام‌و X4

بعد از موفقیت ب‌ام‌و ایکس ۶، ب‌ام‌و تصمیم گرفت نسخه جدیدی از SUV خود را با طراحی کمی متفاوت و امکانات و تجهیزات کامل به بازارهای جهانی عرضه کند. این خودرو در سال ۲۰۱۷ در مدل فیس‌لیفت خود به ایران رسید و بازار SUVهای لوکس در ایران را تکانی اساسی داد. نسخه فول این خودرو با وجود ۷ رادار و انبوهی از امکانات رفاهی، یک خودروی خاص و متفاوت از نظر امکانات رفاهی بود.

پیشرانه ۴ سیلندر توربو ۲ لیتری این خودرو با قدرت ۲۴۱ اسب بخار و شتاب ۶٫۴ ثانیه نه‌تنها بازدهی فوق‌العاده‌ای داشت، اکنون دیگر مشکل مصرف زیاد بنزین هم در این خودرو وجود نداشت. یک بالا‌بلند جذاب آلمانی خاص که در میان بهترین شاسی بلندهای آلمانی مانند یک نگین می‌درخشد.

بر اساس داده‌های در دیوار، قیمت ب‌ام‌و ایکس ۴ صفر در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ حدود ۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان است. 

آخرین قیمت خرید و فروش ب‌ام‌و ایکس ۴

بهترین خودروهای شاسی بلند آلمانی بازار کدامند؟
بنز کلاس GLA

۶. بنز کلاس GLA

این مدل از مرسدس بنز بعد از ممنوعیت واردات خودروهای بیشتر از ۲۵۰۰ سی‌سی به ایران رسید؛ کراس‌اووری جذاب از کمپانی بزرگ مرسدس بنز که تنها خودروی این کلاس از این برند در کشورمان است. طراحی ظاهری خاص و متفاوت این خودرو با خطوط برجسته، کاملاً لوکس‌بودن برند بزرگ خود را به رخ می‌کشد. کابین بنز GLA با استفاده از قطعات کرومی و چرم قرمز بیشتر یک کابین لوکس اسپرت است.

قلب تپنده این خودرو یک پیشرانه ۴ سیلندر توربو با حجم ۲ لیتر است که قدرت ۲۰۸ اسب بخار و شتاب ۷٫۱ ثانیه را به‌همراه آورده است. از کیفیت ساخت این خودرو هرچه بگوییم کم است. سطح بالای امکانات رفاهی و ایمنی در این مدل از مرسدس بنز، این خودرو را تبدیل به یک مجموعه خاص در میان بهترین شاسی بلندهای آلمانی کرده است. بااین‌حال واردات محدود این مدل از مرسدس بنز باعث قیمت‌گذاری بسیار زیاد برای این خودرو شد.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت بنز کلاس GLAکارکرده در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ حدود ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است. 

آخرین قیمت خرید و فروش بنز کلاس GLA

جدیدترین آگهی‌های مرسدس بنز
پورشه کاین

۷. پورشه کاین

این مدل از پورشه را قوی‌ترین شاسی بلند ایران می‌دانند. یک خودروی جذاب با طراحی ظاهری بسیار زیبا و کیفیت زیاد ساخت که اولین شاسی بلند کمپانی پورشه هم به حساب می‌آید. خودرویی که پورشه توانست با آن در میان خودروهای قدبلند دنیا خودی نشان دهد.

این خودرو با ۲ پیشرانه ۸ سیلندر توربو و ۶ سیلندر در بازار ایران حضور دارد. مدل ۸ سیلندر با حجم ۴٫۸ لیتر قدرت ۵۵۱ اسب بخار و شتاب ۴٫۵ ثانیه یک غول واقعی است. مدل ۶ سیلندر هم با حجم ۳٫۶ لیتر، قدرت ۳۰۰ اسب بخار و شتاب ۷٫۸ ثانیه دارد.

سطح بالای امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی در این خودرو، پورشه کاین را تبدیل به یکی از بهترین شاسی بلندهای آلمانی در کشورمان کرده است. مصرف زیاد سوخت و هزینه بسیار زیاد نگهداری این خودرو و البته واردات محدود آن،‌ کماکان از ارزش خرید این خودرو کم نکرده است و پورشه کاین هنوز هم به‌عنوان قدرتمند‌ترین و بهترین ماشین‌های شاسی بلند آلمانی در ایران می‌درخشد.

بر اساس داده‌های موجود در دیوار، قیمت پورشه کاین ۲۰۱۳ کارکرده در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ حدود ۵ میلیارد تومان است.

آخرین قیمت خرید و فروش پورشه کاین

جمع‌بندی بهترین شاسی بلندهای آلمانی

محصولات جدید کمپانی‌های آلمانی به سطحی از کیفیت و خلاقیت رسیده‌ است که در حقیقت هیچ نقطه‌ضعفی نمی‌توان برای آنها پیدا کرد. در ایران از دیرباز خودروهای آلمانی بخش بزرگی از بازار خودرو را به خود اختصاص داده‌ است، اما چند سالی است که به‌دلیل وضع قانون منع واردات خودروهای لوکس دیگر خیابان‌های کشورمان شاهد جولان مدل‌های جدید آلمانی نیست.

در بازار‌های جهانی شاهد به‌روزترین خودروهای شاسی بلند آلمانی هستیم که با وجود آنها فهرست ما به کلی تغییر می‌کرد؛ بااین‌حال در این دوره که با ممنوعیت واردات و خودروهای نامرغوب داخلی روبه‌رو هستیم، انتخاب یکی از خودروهای فهرست‌ بالا بهترین راه ممکن است.  

درنهایت، امیدواریم که مطالعه این مطلب برایتان مفید بوده و توانسته باشد اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهد. نظر شما درباره بهترین ماشین‌های شاسی بلند آلمانی در ایران چیست؟ جای کدام خودرو در این فهرست خالی است؟ نظرات و تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

جدیدترین آگهی‌های پورشه کاین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.