مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز با نیسان پیکاپ دو کابین و فوتون تونلند

شانه‌به‌شانه غول‌های کوچک آفرودی

0

در بازار خودروی ایران پیکاپ‌های مختلفی خودنمایی می‌کند. تعدادی از آن‌ها نیز به رانندگی آفرودی تمایل یافته‌ و سعی کرده‌اند که در این حوزه مانور قدرت بدهند. به همین دلیل پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز رقبای قابل‌توجهی هم دارد. در این مقاله، ما به مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز با نیسان پیکاپ دو کابین و فوتون تونلند می‌پردازیم.

مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز با نیسان پیکاپ دو کابین

اولین خودرویی که ما در مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز به آن می‌پردازیم، نیسان پیکاپ دو کابین است. البته سن و سال این دو پیکاپ به هم نمی‌خورد، چراکه آسنا به‌تازگی وارد بازار ایران شده و به‌شدت به‌روزتر و پرامکانات‌تر و به همان نسبت گران‌قیمت‌تر از نیسان پیکاپ دو کابین است.

هر دو خودرو پیشرانه ۲٫۴ لیتری دارد، با این تفاوت که آسنا چند اسب بخار خروجی قدرت بیشتری تولید می‌کند. هر دو پیکاپ نیز از دنده کمکی استفاده می‌کند. شتاب آنها نیز تفاوت معناداری ندارد. حداکثر سرعت آسنا نیز ۱۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر از نیسان پیکاپ دو کابین است.

مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دوکابین دوگانه‌سوز با نیسان پیکاپ دوکابین
پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز از نمای روبه‌رو

در مصرف سوخت نیسان در مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز بیشتر بنزین مصرف می‌کند. طول، عرض و ارتفاع آسنا بیشتر از نیسان پیکاپ دو کابین است؛ با این توضیح که این تفاوت در طول خودرو بسیار معنادارتر ظاهر شده است. بارکشی آسنا نیز به‌مراتب بیشتر از نیسان پیکاپ دو کابین است، چراکه اولین خودروی مونتاژ داخل لقب گرفته که می‌تواند بیشتر از ۳ تن بار ناخالص را حمل کند.

از نظر امکانات نیز باتوجه‌به سن و سال آسنا طبیعی است که امکانات بیشتری مانند دوربین عقب، وضعیت قابل‌دفاع کابین، نداشتن مشکل فضا در صندلی‌های عقب و … داشته باشد. به‌نظر می‌رسد در برتری آسنا حرفی نباشد، تنها نکته باقی‌مانده هزینه‌های صرف‌شده برای خرید دو خودرو است که ممکن است خیلی از کاربران را به‌سمت نیسان پیکاپ دو کابین متمایل کند.

قیمت خرید و فروش نیسان پیکاپ دو کابین

مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز با فوتون تونلند

خودروی دیگری که در مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز قرار می‌گیرد، فوتون تونلند پیکاپی از ایران‌‌خودرو است. تونلند البته مدل شاسی‌بلند خود را هم با نامی دیگر ارائه کرده است. حجم پیشرانه این پیکاپ ایران‌خودرو که اتفاقاً مانند آسنا اصالتی چینی هم دارد، ۲٫۴ لیتر تعیین شده است.

پس در حجم پیشرانه تفاوتی بین این دو مشاهده نمی‌شود، اما تفاوت در قدرت تولیدشده است: آسنا می‌تواند ۱۳ اسب بخار قدرت بیشتر تولید کند. نکته جالب اینکه در نسخه‌های دیزلی تونلند، حجم موتور به ۲٫۸ لیتر هم می‌رسد که قدرت ایجادشده را به ۱۶۴ اسب بخار می‌رساند که فعلاً محل بحث ما نیست.

مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دوکابین دوگانه‌سوز با فوتون تونلند
نمای داخلی پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز

مصرف سوخت در تونلند در مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز حدود ۲ تا ۳ لیتر بیشتر از است. استاندارد آلایندگی آن یک درجه کمتر از آسنا در نظر گرفته شده است. در طول و ارتفاع نیز دو خودرو تفاوت معناداری ندارد، ولی طول آسنا بیشتر از تونلند درآمده است. تونلند می‌تواند ۱ تن بار را جابه‌جا کند که اگر آن را با بار خالص آسنا مقایسه کنیم، باز هم ۴۰۰ کیلو کم می‌آورد.

مقایسه پیکاپ آمیکو آسنا دوکابین دوگانه‌سوز با فوتون تونلند
نمای پشتی پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز

از نظر آپشن‌ها نیز قطعاً وضعیت آسنا بهتر در آمده است. یکی از تفاوت‌های معنادار دیگر تفاوت در طراحی کابین دو خودرو است. طراحی آسنا به‌مراتب از بسیاری از پیکاپ‌های داخل کشور بهتر درآمده است، درحالی‌که تونلند از طراحی معمولی و کیفیت نه‌چندان زیاد متریال رنج می‌برد. صندلی‌های تونلند ساده است و فضای صندلی‌های عقب نیز کمی برای سرنشینان آزاردهنده خواهد بود.

حداکثر سرعت تونلند نیز ۳۰ کیلومتر کمتر از آسناست. هر دو خودرو عرضه محدودی داشته‌ است. به نظر می‌رسد که وضعیت آسنا در کل بهتر باشد، اما در سواری ظاهراً سیستم به‌کاررفته در تونلند آن را مقداری آفرودی‌تر ساخته است.

قیمت خرید و فروش فوتون تونلند

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار داده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار مطلع شوید:

آخرین قیمت خرید و فروش پیکاپ آمیکو آسنا دو کابین دوگانه‌سوز

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟  به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.