مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان با مرسدس‌ بنز C200 و لکسوس‌ GS250 و هیوندای آزرا گرنجور 

جنگ شرق و غرب

0

مقایسه ب‌ام‌و با هر خودرویی امکان‌پذیر نیست و باید دنبال خودرویی بود که بتواند با کیفیت زیاد آن رقابت کند. در بازار ایران مرسدس‌ بنز و لکسوس در کلاس سدان گزینه‌هایی است که می‌تواند با ب‌ام‌و سری ۳ سدان برابری کند و حتی بهتر باشد. البته هیوندای هم حرف‌هایی برای گفتن دارد. به همین دلیل در این مقاله، به مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان با مرسدس‌ بنز C200 و لکسوس‌ GS250 و هیوندای آزرا گرنجور می‌پردازیم تا ببینیم با هزینه‌ای برابر با قیمت سری ۳ سدان چه خودروهای دیگری می‌توان خرید.

مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان با مرسدس‌ بنز C200

مرسدس‌ بنز C200 سال‌هاست وارد ایران شده و در نسل‌های مختلف زیر پای رانندگان قرار گرفته است. اکنون نسخه صفر کیلومتر این خودروی دوست‌داشتنی هم در بازار وجود دارد که البته قیمتش بسیار زیاد است.

بنز برای این سدان جمع‌ و جور خود از موتوری ۴ سیلندر خطی با حجم ۱۸۰۰ سی‌سی استفاده کرده که می‌تواند ۱۸۴ اسب‌ بخار قدرت خروجی داشته باشد و این تقریباً برابر با ب‌ام‌و سری ۳ سدان است. شتاب صفر تا ۱۰۰ بنز C200، ۸ ثانیه است که در مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان اندکی کندتر است و مصرف سوختش در حالت ترکیبی هم ۶٫۶ لیتر است که تقریباً ۰٫۵ لیتر بیشتر از رقیب آلمانی است.

مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان با مرسدس‌ بنز C200
ب‌ام‌و سری ۳ سدان از نمای روبه‌رو

بنز C200 از جعبه‌دنده‌ای ۶ سرعته اتوماتیک برای این مدل استفاده کرده است که قدرت را به دیفرانسیل‌عقب خودرو منتقل می‌کند. این خودرو ۵ ستاره ایمنی اروپا و استاندارد آلایندگی یورو ۵ را دریافت کرده که مشابه سری ۳ سدان است.

از نظر امکانات بنز C200 هیچ چیزی کمتر از ب‌ام‌و ندارد و فقط سیستم رادارش می‌تواند آن را متمایز کند. همچنین بنز از ۱۲ کیسه‌ هوای ایمنی برای سرنشینان استفاده کرده است.

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده آخرین قیمت خرید و فروش مرسدس‌ بنز C200 به سایت دیوار مراجعه کنید.

مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان با لکسوس‌ GS250

لکسوس برخلاف مرسدس‌ بنز و ب‌ام‌و از موتوری ۶ سیلندر خطی با حجم ۲۵۰۰ سی‌سی استفاده کرده است که ۲۰۷ اسب‌ بخار قدرت تولید می‌کند و می‌تواند این خودروی ۱۶۴۰کیلوگرمی را طی ۸٫۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند که در مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان کندتر است؛ یعنی بازده موتور نیرومند لکسوس کمتر است. مصرف لکسوس‌ GS250 ۹٫۴ لیتر است که خیلی بیشتر از ب‌ام‌و سری ۳ سدان است.

مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان با لکسوس‌ GS250
نمای داخلی ب‌ام‌و سری ۳ سدان

این خودرو هم دیفرانسیل‌‌عقب است و استاندارد آلایندگی یورو ۶ دارد. لکسوس ۱۰ کیسه‌ هوای ایمنی دارد و امکاناتش در مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان کمتر است.

با وجود این فرمان‌پذیری و کیفیت رانندگی لکسوس ‌GS250 با ۵ ستاره ایمنی اروپا بسیار عالی است و می‌تواند هرکسی را راضی کند. ازنظر ظاهر اما برتری کماکان با ب‌ام‌و سری ۳ سدان است.

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده آخرین قیمت خرید و فروش لکسوس‌ GS250 به سایت دیوار مراجعه کنید.

مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان با هیوندای آزرا گرنجور 

شاید در نگاه اول مقایسه هیوندای با ب‌ام‌و درست نباشد، ولی قیمت دو خودرو نشان می‌دهد که می‌توان آنها را وارد رقابتی کرد. هیوندای برای آزرا گرنجور ۲۰۱۸ که به ایران وارد شده از موتوری ۴ سیلندر خطی با حجم ۲۴۰۰ سی‌سی استفاده کرده است که ۱۹۰ اسب‌ بخار قدرت خروجی دارد. این موتور می‌تواند خودروی ۱۵۵۶ کیلوگرمی را طی ۱۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند که اصلاً جالب نیست.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقایسه رنو سفران LE 2.5 با هیوندای آزرا و تویوتا آریون را مطالعه کنید.
مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان با هیوندای آزرا گرنجور 
نمای پشتی ب‌ام‌و سری ۳ سدان

مصرف سوخت این خودروی کره‌ای ۸٫۵ لیتر است که باز هم در قیاس با ب‌ام‌و سری ۳ سدان عقب است. آزرا گرنجور شاید نتواند ازلحاظ فنی هم‌پای ب‌ام‌و باشد اما ظاهر و کابین آن به‌مراتب زیباتر از ب‌ام‌و سری ۳ سدان است و آپشن‌هایش هم تقریباً با ب‌ام‌و یکی است.

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده آخرین قیمت خرید و فروش هیوندای آزرا گرنجور به سایت دیوار مراجعه کنید.

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و اطلاعات خوبی از مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ سدان در اختیارتان قرار داده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار مطلع شوید:

قیمت خرید و فروش ب‌ام‌و سری ۳ سدان

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.