مقایسه کاپرا ۲ با فوتون دو کابین و پیکاپ آمیکو دو کابین

زیبایی، قدرت و چند آیتم دیگر

0

پیکاپ‌های کاپرا از همان ابتدای تولید با وجود قیمت زیادی که داشت، مورد استقبال قرار گرفت. به‌هرحال این خودروها می‌توانستند برای استفاده سازمانی و حتی شخصی گزینه‌هایی خوب باشند. کاپرا ۲ نیز به میدان آمد تا این برتری بهمن‌ خودرو را تا حدودی حفظ کند.

فیس‌لیفت این خودرو و تغییرات مختصری که در آن اعمال شده بود، باعث شد تا با نامی جدید به بازار بیاید، درحالی‌که بهمن خودرو هنوز هم پیکاپ کاپرا دوکابین را عرضه می‌کند. در این مقاله، ما به مقایسه کاپرا ۲ با فوتون دو کابین و پیکاپ آمیکو دو کابین می‌پردازیم.

مقایسه کاپرا ۲ با فوتون دو کابین

ایران خودرو تعدادی پیکاپ و وانت‌بار دارد، اما یکی از پیکاپ‌های خاص این کمپانی را باید فوتون دو کابین بدانیم. قیمت فوتون دو کابین در بازار آزاد حتی به ۲۵۰ میلیون تومان هم می‌رسد. از نظر قیمتی دو خودرو را تقریباً می‌توان شبیه به هم دانست.

مقایسه کاپرا ۲ با فوتون دوکابین
کاپرا ۲ از نمای روبه‌رو

حجم پیشرانه دو خودرو نیز شبیه به هم است و در توان تولیدشده آنها نیز تفاوت چشمگیری دیده نمی‌شود. سیستم انتقال قدرت در هر دو خودرو دودیفرانسیل است. شتاب فوتون در مقایسه کاپرا ۲ دو ثانیه کندتر است و مصرف سوخت ترکیبی آن نیز کمتر است.

عرض و ارتفاع فوتون چند سانتی‌متر بیشتر از کاپرا ۲ در نظر گرفته شده است. فاصله دو محور دو پیکاپ نیز یکسان است. میزان بار قابل‌حمل در فوتون به‌مراتب بیشتر از کاپرا ۲ است که از مزیت‌های آن در این رقابت محسوب می‌شود.

آپشن‌های فوتون شامل موارد زیر است:

  • ترمز ABS
  • سیستم توزیع متعادل نیروی ترمز
  • فرمان هیدرولیکی با قابلیت تنظیم ارتفاع
  • شیشه‌ها و آینه‌ها با امکان تنظیم برقی
  • هشداردهنده دنده‌عقب
مقایسه کاپرا ۲ با فوتون دوکابین
نمای داخلی کاپرا ۲

شکل و شمایل فوتون خاص‌تر و شبیه‌تر به شاسی‌بلندها درآمده است، طوری‌که اگر حواستان به بخش عقب خودرو نباشد، دقیقاً تصور می‌کنید با شاسی‌بلندی شیک، به‌مخصوص با مدل آینه‌های کناری و آنتن تعبیه‌شده روی سقف و البته جلوپنجره شیک آن طرف هستید.

خرید و فروش و قیمت فوتون دو کابین

مقایسه کاپرا ۲ با پیکاپ آمیکو دو کابین

این پیکاپ غول‌پیکر ساخت شرکت هوانگ‌های چین است که آمیکو آن را در ایران مونتاژ می‌کند.آمیکو دو کابین ظاهر و کابین مدرن‌تری نسبت به پیکاپ‌های دیگر دارد.

موتور آن ۲٫۴ لیتری است، ولی قدرت تولید بیشتری در مقایسه کاپرا ۲ دارد. میزان حمل بار آن نیز کاملاً برتری محسوسی نسبت به کاپرا ۲ دارد که تنها نیم‌تن بار می‌تواند جابه‌جا کند.

مقایسه کاپرا ۲ با پیکاپ آمیکو دوکابین
نمای پشتی کاپرا ۲

دیگر برتری‌های پیکاپ آمیکو سیستم ترمز جدید، اتاق و کابین بی‌صدا و راحت‌تر، ظاهر شیک‌تر و توان بیشتر آن است. این خودرو به‌واسطه دیفرانسیل هوشمند با قفل الکتریکی کاملاً مناسب آفرود به‌ نظر می‌رسد.

در واقع، کسانی که دوست دارند رانندگی در طبیعت و خارج از جاده را تجربه کنند، جزء مشتریان این پیکاپ هستند. جدا از بحث قیمت شرکتی این دو پیکاپ، بلاشک آمیکو برتری خاصی در مقایسه کاپرا ۲ دارد.

خرید و فروش و قیمت آمیکو آسنا

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و اطلاعات خوبی را از مقایسه کاپرا ۲ در اختیارتان قرار داده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار مطلع شوید:

خرید و فروش و قیمت کاپرا ۲

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.