مقایسه گریت وال C30 با پژو ۲۰۶ تیپ SD و آریو مدل Z300 دستی

رقابت متوسط در سدان‌های متوسط‌تر

0

مقایسه همواره یکی از آیتم‌های مهم و اساسی برای خریداران خودرو محسوب می‌شود. هرچند این حق انتخاب در بازار ایران چندان گسترده نیست، اما به‌لطف برندهای چینی دامنه انتخاب گزینه‌های متوسط گسترده شده است. گریت وال ولیکس C30 یکی از همان خودروهایی است که می‌تواند در مقام مقایسه با گزینه‌های وطنی ظاهر شود. در این مقاله، ما به مقایسه گریت وال C30 با ۲۰۶ تیپ SD و آریو مدل Z300 دستی می‌پردازیم.

مقایسه گریت وال C30 با پژو ۲۰۶ تیپ SD

مقایسه گریت وال C30 با ۲۰۶ SD، مقایسه خودرویی باکیفیت چینی در مقابل خودرویی کهنه‌کار فرانسوی است. طراحی ارگونومیک پژو ۲۰۶ در مقایسه با ولیکس C30 جوان‌پسندتر و زیباتر به‌ نظر می‌رسد، حتی با وجود اینکه سال‌ها از طراحی اولیه‌اش گذشته است. اما این شرایط سبب نمی‌شود شتاب و سرعت برتر ولیکس را در مقایسه با ۲۰۶ تیپ ۲ کتمان کنیم.

مقایسه گریت وال C30 با ۲۰۶ تیپ SD
گریت وال C30 از نمای روبه‌رو

قدرت ۱۰۴ اسب‌ بخاری ولیکس در برابر قدرت ۱۱۰ اسب‌ بخاری ۲۰۶ صندوق‌دار سبب برتری نامحسوس رقیب فرانسوی شده است. فضای بیشتر برای سرنشینان عقب، صندوق‌بار گسترده‌تر در مقایسه با سدان فرانسوی به‌لطف ۲۷ سانتی‌متر طول بیشتر صندوق نیز از دیگر مزیت‌های ولیکس در برابر پژو ۲۰۶ صندوق‌دار محسوب می‌شود.

هر دو خودرو از نظر تجهیزات تقریباً در یک رده قرار دارد، اما سنسورهای دنده‌عقب سبب شده است تا گریت وال C30 از این نظر برتری نسبی داشته باشد. اگر فضای اتاق خودرو برای شما مهم است و به‌دنبال متفاوت‌بودن هستید، ولیکس C30 نسبت به پژو ۲۰۶ صندوق‌دار که از جلو داشبورد یک‌دست مشکی دارد، انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

قیمت خرید و فروش ۲۰۶ تیپ SD

مقایسه گریت وال C30 با آریو مدل Z300 دستی

آریو خودرویی از بلاد شرق و هم‌وطن گریت وال C30 است. اگر بنای مقایسه را با مدل چینی آن بگذاریم، از نظر طراحی داخلی و آپشن‌ها برتری محسوسی به‌نسبت ولیکس پیدا خواهد کرد؛ اما مدل ایرانیزه‌شده این خودرو که خروجی سایپاست، شامل حذف بسیاری از آپشن‌های استانداردی خواهد بود که در مدل چینی دیده می‌شد: از جمله نمایشگر بزرگ ۷ اینچی و دکمه‌های کنترل روی فرمان. م

دل ایرانیزه‌شده آریو در مقایسه گریت وال C30، از نظر آپشن‌های داخلی کم می‌آورد، اما استانداردهای ارگونومی‌اش در طراحی صندلی‌ها حس راحتی به شما تقدیم خواهد کرد.

مقایسه گریت وال C30 با آریو مدل Z300 دستی
نمای داخلی گریت وال C30

پکیچ ۱۶۰۰ دستی این خودرو در بازار باتوجه‌به نوسان قیمت ارز قیمتی بین ۸۰ میلیون تا ۸۸ میلیون تومان را تجربه می‌کند. هر دو خودرو دارای استاندارد یورو ۴ است. اما اگر از آن دسته از رانندگانی هستید که حاضر به پرداخت هزینه‌ای بیشتر برای استفاده از بنزین سوپر نیستید، ترجیحاً آریو می‌تواند گزینه‌ای بهتر برای شما باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقایسه آریو ۱۵۰۰ سی‌سی با دنا و برلیانس H230 را مطالعه کنید.
مقایسه گریت وال C30 با آریو مدل Z300 دستی
نمای پشتی گریت وال C30

کارخانه گریت وال به خریداران ولیکس پیشنهاد کرده است که برای حفظ کیفیت خودرو از بنزین اکتان بالا (بنزین سوپر) در باک ۴۰ لیتری آن استفاده کنند، درحالی‌که در باک ۵۵ لیتری آریو بدون کمترین دغدغه‌ای می‌توانید از بنزین معمولی بهره ببرید و پول کمتری نیز خرج سوخت خودرو کنید.

حجم موتور ۱۵۰۰ سی‌سی ولیکس سبب شده است تا تفاوت محسوسی از این نظر با آریو داشته باشد. آریو دارای حجم موتور ۱۶۰۰ سی‌سی است، اما این مزیت با ۲۰۰ کیلوگرم اتاق سنگین‌تر در مقایسه گریت وال C30 سبب‌شده تا چندان به‌ چشم نیاید.

قیمت خرید و فروش آریو

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و اطلاعات خوبی از مقایسه گریت وال C30 در اختیارتان قرار داده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار مطلع شوید:

قیمت خرید و فروش گریت وال C30

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.