مقایسه هامر H2 با مرسدس بنز G63 و تویوتا لندکروزر VXR

غول غیر اقتصادی

0

هامر H2 شاسی‌بلندی غول‌پیکر محصول شرکت جنرال موتورز آمریکا است. داستان تولید هامر به تمایل ارتش ایالات متحده برای استفاده از خودروهای نظامی کارآمد به‌جای جیپ‌ها و سایر خودروهای سواری نظامی قدیمی برمی‌گردد. در این مقاله، ما به مقایسه هامر H2 با مرسدس بنز G63 و تویوتا لندکروزر VXR می‌پردازیم.

مقدمه‌ای بر مقایسه هامر H2

جنرال موتورز خودروی قدرتمند «هام‌وی» را برای ارتش ساخت که نظر بسیاری را به خود جلب کرد، به‌گونه‌ای که قرار شد نسخه شهری این خودروی شاسی‌بلند نیز تولید شود و بدین ترتیب بود که هامر H1 به دنیا آمد. پس از آن نسخه‌های H2 و H3 نیز تولید شد.

هامر H2 به هیچ عنوان خودرویی اقتصادی نیست و حتی از آن به‌عنوان خودروی لوکس نیز نمی‌توان یاد کرد. این خودرو بیشتر برای کسانی که عاشق شاسی‌بلندهای غول‌پیکر هستند ساخته و بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۹ تولیدشده که در سال ۲۰۰۸ کارخانه یک به‌روزرسانی را برای آن انجام داده است.

مقدمه‌ای بر مقایسه هامر H2
هامر H2 از نمای روبه‌رو

هامر H2 دارای موتور بنزینی ۸ سیلندر خورجینی، ۱۶ سوپاپ با گنجایش ۶۲۰۰ سی‌سی است که در دور موتور ۵۷۰۰ در دقیقه می‌تواند ۳۹۳ اسب‌ بخار نیرو تولید کند. گشتاور آن نیز در دور موتور ۴۳۰۰ در دقیقه ۵۶۳ نیوتن‌متر است. همچنین گیربکس این خودرو ۶ دنده‌اتوماتیک تیپ‌ترونیک است. طول این وسیله‌نقلیه ۵۱۸۲، عرض آن ۲۰۵۷، ارتفاعش ۲۰۶۲ میلی‌متر است. حداکثر سرعتی که برای هامر H2 با ۳۰۰۰ کیلوگرم وزن اعلام شده ۱۵۸ کیلومتر در ساعت است و حدود ۹٫۳ ثانیه طول می‌کشد تا سرعت این خودرو از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. درحالی‌که ظرفیت باک آن ۱۲۱ لیتر است.

هامر H2 در هر ۱۰۰ کیلومتر ۲۰٫۴ لیتر بنزین مصرف می‌کند. این خودرو درمجموع استاندارد محیط زیست یورو ۴ را کسب کرده است. این وسیله‌نقلیه آمریکایی ۴ عدد کیسه هوای ایمنی برای راننده و سرنشین دارد. هامر H2 همچنین دارای ترمز ضدقفل ABS و سیستم EBS است.

مقایسه هامر H2 با مرسدس بنز G63

مرسدس بنز G63 بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۲۰ تولید شده است. این شاسی‌بلند کلاس G سگمنت با موتور بنزینی و دیزلی به بازار عرضه شده است که در اینجا ما به بررسی نسخه بنزینی آن می‌پردازیم. موتور این خودرو  موتوری ۸ سیلندر خورجینی V شکل ۳۲ سوپاپ به گنجایش ۳۹۸۲ سی‌سی است که حداکثر قدرتش به ۵۸۵ اسب‌ بخار در دور موتور ۶۰۰۰ در دقیقه می‌رسد و گشتاور آن نیز ۸۵۰ نیوتن‌متر در دور موتور ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ در دقیقه است که از این حیث دارای موتوری قدرتمندتر در مقایسه هامر H2 است.

مقایسه هامر H2 با مرسدس بنز G63
نمای داخلی هامر H2

گیربکس مرسدس بنز G63 دو کلاچه ۹ دنده‌اتوماتیک است. حداکثر سرعت این وسیله‌نقلیه ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. درحالی‌که باک آن گنجایش ۷۵ لیتر بنزین را دارد. مصرف سوخت این خودروی آلمانی ۱۳٫۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. مرسدس بنز G63 با ۲۴۲۹ کیلوگرم وزن، ۵۷۱ کیلوگرم از هامر H2 سبک‌‎تر است.

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این وسیله‌نقلیه ۴٫۵ ثانیه اعلام شده است که با این وضع باید بگوییم که این خودرو به مراتب در مقایسه هامر H2 چالاک‌تر است. مرسدس بنز G63 مجهز به ۱۲ کیسه هوای ایمنی که شامل: کیسه هوای جلو، جانبی، پرده‌ای جلو و عقب و کیسه هوای زانویی است. این خودرو استاندارد آلایندگی یورو ۶ نیز دارد.

مقایسه هامر H2 با تویوتا لندکروزر VXR

تویوتا لندکروزر VXR بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۲۱ تولید شده است. این خودرو توانسته خود را به‌‌عنوان رقیبی برای خودروهای شاسی‌بلند سنگین مطرح کند. تویوتا لندکروزر VXR موتوری ۸ سیلندر خورجینی V شکل ۳۲ سوپاپ با گنجایش ۴۶۶۴ سی‌سی است که حداکثر قدرت آن در دور موتور ۵۴۰۰ در دقیقه به ۲۸۴ اسب‌ بخار می‌رسد که این وضعیت نشان‌دهنده ضعیف‌تربودن این خودرو در مقایسه هامر H2 است. حداکثر گشتاور نیز ۴۴۵ نیوتن‌‌متر در دور موتور ۳۴۰۰ در دقیقه است.

مقایسه هامر H2 با تویوتا لندکروزر VXR
نمای پشت هامر H2

ازنظر شتاب صفر تا صد کیلومتر، این خودرو کمی سریع‌تر از هامر H2 است، به‌طوری‌که این شتاب در تویوتا لندکروزر VXR، ۹ ثانیه است. حداکثر سرعت این خودرو ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

همچنین، باید بگوییم که این شاسی‌بلند G سگمنت با ۲۵۹۰ کیلوگرم وزن از هامر H2 حدود ۴۱۰ کیلوگرم سبک‌تر است. با داشتن استاندارد آلایندگی یورو ۵ و مصرف سوخت ترکیبی ۱۴٫۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر با باک ۹۳ لیتری می‌توان گفت که کیا تویوتا لندکروزر VXR، از این حیث در مقایسه هامر H2 برتری دارد. ضمن اینکه این خودرو مجهز به ۶ کیسه هوای ایمنی راننده، سرنشین‌ها، جانبی، پرده‌ای است.

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات خوبی از هامر H2 در اختیارتان قرار داده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار مطلع شوید:

آگهی‌های خرید و فروش هامر H2

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟  به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.