مقایسه نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C با نسل ششم ب‌ام‌و سری ۳ ۳۲۸i و لکسوس IS

در محفل سدان‌های جمع‌وجور

0

سدان‌های لوکس و نیمه‌لوکس ماجرایی طولانی در بازار ایران و جهان دارد. برندهای کارکشته‌ای در این بازار حضور دارند و کار می‌کنند. رقابت هم سخت و نفس‌گیر است. جایی که نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس ‍‍C حضور دارد، رقبایی چون ب‌ام‌و سری ۳، لکسوس IS و … به‌ چشم می‌خورد. در این مقاله، ما به مقایسه نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C با نسل ششم ب‌ام‌و سری ۳ ۳۲۸i و لکسوس IS می‌پردازیم.

مقایسه نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C با نسل ششم ب‌ام‌و سری ۳ ۳۲۸i

می‌خواهیم مقایسه‌ای بین نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C که به بازار اتومبیل ایران راه یافته است و سدان نسل ششم ب‌ام‌و سری ۳ ۳۲۸i انجام دهیم. نسلی از سری ۳ ب‌ام‌و که در کشور وجود دارد، به‌نوعی فیس‌لیفت‌شده مدل ۲۰۱۰ این خودرو است و از نظر فرمان‌پذیری و شتاب قابل‌توجه است.

نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C

ب‌ام‌و در این نسل و مدل و همچنین بنز در این نسل و مدل از موتور ۲ لیتری بهره می‌برد. با این تفاوت که پیشرانه ب‌ام‌و ۲۴۵ اسب‌ بخار و پیشرانه بنز ۱۸۱ اسب‌ بخار قدرت تولید می‌کند. حداکثر سرعت ب‌ام‌و هم ۱۵ کیلومتر بر ساعت در مقایسه نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس Cبیشتر است.

مصرف سوخت ترکیبی این دو اتومبیل تقریباً با هم برابر است، اما از نظر استاندارد آلایندگی ب‌ام‌و توانسته یورو ۵ و بنز، یورو ۶ را بگیرد. ب‌ام‌و ظاهری کاملاً اسپرت و به‌روز هم دارد. از نظر آپشنال‌بودن باید حق را به سری C بنز بدهیم، اما از نظر اسپرت‌بودن و چابکی وضعیت مدل سری ۳ ب‌ام‌و بهتر است. استهلاک این خودرو بیشتر از مدل موردبررسی در بنز است. نمونه‌های آن نیز در ایران کم است و همین امر باعث شده تا قیمتش بیشتر شود.

نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C

اگر دنبال تفاوت‌ها در حوزه ایمنی هستید باید بگوییم که بنز علاوه بر کیسه‌ هوای راننده، سرنشین، جانبی و پرده‌ای از کیسه‌ هوای زانویی هم برخوردار است که در ب‌ام‌و موجود نیست. سیستم تهویه‌مطبوع بنز هم اتوماتیک ۳ گانه است، درحالی‌که برای ب‌ام‌و اتوماتیک ۲ گانه در نظر گرفته‌اند. در عوض ب‌ام‌و دوربین ۳۶۰ درجه دارد که بنز از داشتن آن محروم است.

در نهایت ۲ نکته باعث می‌شود بنز بازنده این رقابت در کشورمان باشد؛ یکی هزینه تعمیر و نگهداری بسیار زیاد و دیگری قیمت سرسام‌آور نسبت به ب‌‌ام‌و است.

خرید و فروش و قیمت ب‌ام‌و سری ۳ ۳۲۸I

مقایسه نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C با لکسوس IS

از دیگر رقبای معمول و مرسوم بنز کلاس C در ایران می‌توان به لکسوس IS اشاره کرد. البته لکسوس برندی قابل‌احترام است، اما وقتی موضوع مقایسه با برندهای برتر آلمانی مطرح می‌شود، مورد استقبال کمتری قرار می‌گیرد. شاید یکی از دلایل رایج را بتوان تفاوت در طراحی‌های ظاهری دانست. در کل محصولات لکسوس را می‌توان محصولاتی با کیفیت زیاد و استهلاک کمتر دانست.

نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C

از نظر فرمان‌پذیری نیز لکسوس باز هم قافیه را به مرسدس‌بنز کلاس C می‌بازد. پیشرانه لکسوس ۲٫۵ لیتری بوده و شتابش نیز تفاوت معناداری با مدل C بنز ندارد. در حال‌ حاضر این خودرو در بازار به‌سختی پیدا می‌شود، ضمن اینکه از نظر قیمت (بهمن ۹۷) نیز بین ۵۳۰ میلیون تا ۵۵۰ میلیون تومان است که البته در مقایسه نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C ارزان محسوب می‌شود. ضمن اینکه از یاد نبرید حجم پیشرانه لکسوس IS بیشتر و قدرت تولیدشده‌اش هم به همین نسبت زیادتر است. بااین‌حال شتاب بهتری ندارد و حداکثر سرعتش هم زیادتر نیست.

خرید و فروش و قیمت لکسوس IS

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و اطلاعات خوبی از مقایسه نسل چهارم مرسدس‌بنز کلاس C در اختیارتان قرار داده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار مطلع شوید:

خرید و فروش و قیمت مرسدس‌بنز کلاس C

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.