مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 با ب‌ام‌و ۳۳۰i کوپه و هیوندای جنسیس کوپه

بسیار گران‌تر، بسیار خوشنام‌تر

0

خودروهای کلاس C بنز در ایران مورد استقبال خوبی قرار گرفته است و مرسدس بنز کوپه C350 یکی از آنها به حساب می‌آید. در این مقاله، ما به مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 با ب‌ام‌و سری ۳ ۳۳۰i کوپه و هیوندای جنسیس کوپه فیس‌لیفت ۲۰۱۳ می‌پردازیم.

مقدمه‌ای بر مقایسه مرسدس بنز کوپه C350

معمولاً رقابت بین تولیدات دو خودروساز بزرگ آلمانی تنگاتنگ پیش می‌رود و هرجا که صحبت از مقایسه یکی از آن‌ها با خودرویی هم‌سطح باشد، پای یکی از تولیدات کمپانی هم‌وطنش در میان است. این رقابت تا جایی داغ است که گفته می‌شود بنز کلاس C را برای رقابت با سری ۳ ب‌ام‌‌و یا ب‌ام‌و سری ۵ را برای رقابت با کلاس S بنز تولید کرد.

معمولاً اگر تولیدی از خاور دور یا دیگر کشورهای اروپایی هم قصد شرکت در این رقابت را داشته باشد، در بخش تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی جا می‌ماند. اما در کشور ما قیمت زیاد محصولات بنز و ب‌ام‌و و هزینه زیاد نگهداری آنها باعث می‌شود که رقیبانی از دیگر کشورها نیز برای آنها وجود داشته باشد.

مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 با ب‌ام‌و سری ۳ ۳۳۰i کوپه

اولین خودرویی که ما در مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 به آن می‌پردازیم، ب‌ام‌و سری ۳ ۳۳۰i کوپه است.پس از مدتی یکه‌تازی سری ۳ ب‌‌ام‌و، بنز با کلاس C وارد کشور شد. در سال‌های ۸۵ و ۸۶ زمانی که کلاس C بنز در ناوگان پلیس بود، نمونه‌های محدودی از ب‌ام‌‌و در ایران دیده می‌شد. همان زمان بود که پرشیا خودرو اقدام به واردکردن سری ۳ ب‌ام‌و در تمام نمونه‌های پایه و میانه و فول ۳۲۰i، ۳۲۵i و ۳۳۰i و مدل‌های کروک، سدان و کوپه کرد.

رقابت نفس‌گیر این دو محصول آلمانی از همان سال‌ها در ایران آغاز شد. هر دو محصول تولید ۲۰۰۸ است و ازنظر طراحی ظاهری در یک سطح قرار دارد.

مرسدس بنز C350 کوپه
نمای روبه‌رو مرسدس بنز C350 کوپه

ب‌ام‌و ۳۳۰i کوپه نیز مانند بنز C350 کوپه دارای موتوری ۶ سیلندری و ۲۴ سوپاپی با نیم‌لیتر حجم کمتر یعنی ۳۰۰۰ سی‌سی است. این حجم کمتر بر قدرت خروجی و گشتاور تأثیر خود را داشته و درنتیجه سقف قدرت ب‌ام‌و ۳۳۰i برابر با ۲۷۲ اسب بخار است و نهایت گشتاورش ۳۲۰ نیوتن‌متر است. درحالی‌که بنز C350 می‌تواند تا ۲۶۵ اسب بخار قدرت با ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. سقف سرعت دو خودرو در یک سطح است و هر دو توانسته‌ است به‌سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

جعبه‌دنده ۶ سرعتی ب‌ام‌و ۳۳۰i کوپه دو حالت اتوماتیک و خودکار دارد و می‌تواند این خودرو را به کمک قدرت زیاد موتور در ۶٫۴ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. جعبه‌دنده بنز C350 کوپه ۷ سرعتی تیپ‌ترونیک است. صفر تا صدش نیز ۶ ثانیه ثبت شده است. درباره مصرف سوخت ترکیبی دو خودرو نیز باید گفت بنز C350 در هر ۱۰۰ کیلومتر ۶٫۵ لیتر بنزین می‌سوزاند و ب‌ام‌و ۳۳۰i نیز ۷٫۴ لیتر مصرف ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد.

مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 با ب‌ام‌و سری ۳ 330i کوپه
نمای داخلی مرسدس بنز کوپه C350

درمورد امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی دو خودرو تقریباً در یک سطح است و در برخی بخش‌ها مانند وجود پکیج AMG در بنز C350 کوپه برتری با این خودرو است و در قسمت‌هایی دیگر مانند صندلی راننده ۶ حالتی برقی و صندلی‌های تاشوی عقب ب‌ام‌و ۳۳۰i در مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 برتری دارد. اما قیمت دو خودرو این رقابت را تا میزان قابل‌توجهی به‌نفع ب‌ام‌و تمام می‌کند.

واردات هر دو خودرو به‌دلیل حجم زیاد موتورشان متوقف شده و شما برای انتخاب و خرید تنها نمونه‌های کارکرده را در اختیار دارید. اما می‌توانید نمونه‌ای سالم و کم‌کارکرد ب‌ام‌و ۳۳۰i کوپه را با حدود نصف قیمت مدلی نه‌چندان سرحال بنز C350 کوپه تهیه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده آخرین قیمت خرید و فروش ب‌ام‌و سری ۳ ۳۳۰i کوپه به سایت دیوار مراجعه کنید.

مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 با هیوندای جنسیس کوپه فیس‌لیفت ۲۰۱۳

خودروی دیگری که در مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 قرار می‌گیرد، هیوندای جنسیس کوپه فیس‌لیفت ۲۰۱۳ است. هیوندای جنسیس کوپه برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۰ توسط آسان‌موتور وارد کشور شد. نسخه ۲۰۱۳ آن نیز که فیس‌لیفتی از نسخه ۲۰۱۰ بود، در سال ۹۲ به تعداد محدود وارد شد. طراحی ظاهری جنسیس کوپه پس از فیس‌لیفت جذابیتی خاص پیدا کرد و بِه‌روزتر شد. در این بخش باید گفت خلاقیت کره‌ای هیوندای در برابر نظم همیشگی آلمانی بنز قرار دارد. شاید بعد از گذشت زمان خلاقیت کره‌ای دچار تکرار شود، اما نظم آلمانی همیشه خاص و چشم‌نواز می‌ماند.

موتور ۳٫۸ لیتری جنسیس کوپه توان تولید ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۳۶۸ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این موتور خورجینی ۸ سیلندر ۲۴ سوپاپی با گیربکسی ۸ سرعتی اتوماتیک شیفت‌ترونیک تکمیل می‌شود تا بتواند شتاب صفر تا صدش را به ۵٫۹ ثانیه برساند. سقف سرعت جنسیس کوپه ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت و مصرف سوخت ۱۲٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. بنابراین گاهی از بنز C350 کوپه با موتور ۳٫۵ لیتری و ۲۶۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور برتری دارد. شتاب صفر تا صد بنز C350 کمتر از ۶ ثانیه نیست، اما سقف سرعتش ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است. جعبه‌دنده اتوماتیک تیپ‌ترونیک بنز C350 نیز ۷ سرعتی است اما این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۶٫۵ لیتر بنزین می‌سوزاند.

مرسدس بنز C350 کوپه
نمای عقب مرسدس بنز C350 کوپه

هزینه نگهداری جنسیس بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر در مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 است و تأمین قطعاتش نیز کم‌دردسرتر است. البته جنسیس کوپه ۲۰۱۳ را می‌توان با پرداخت نصف قیمت بنز کلاس ‌C350 کوپه خرید. این نکته نیز لازم به ذکر است که واردات هر دو خودرو متوقف شده و تنها نسخه‌های کارکرده آنها در بازار موجود است.

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده آخرین قیمت خرید و فروش هیوندای جنسیس کوپه به سایت دیوار مراجعه کنید.

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و اطلاعات خوبی از مقایسه مرسدس بنز کوپه C350 در اختیارتان قرار داده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار مطلع شوید:

قیمت خرید و فروش مرسدس بنز کوپه C350

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.