مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS با پورشه پانامرا ۴S و ب‌ام‌و ۶۵۰i گرن‌ کوپه

رقبای آلمانی

1

مرسدس‌بنز کلاس CLS خودرویی خانوادگی و یک کوپه اسپرت است که در دنیا رقیبان زیادی دارد. در این مقاله، ما به مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS با پورشه پانامرا ۴S و ب‌ام‌و ۶۵۰i گرن‌ کوپه می‌پردازیم.

مقدمه‌ای بر مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS

مرسدس‌بنز کلاس CLS به‌عنوان بنیان‌گذار نسل جدید کلاس کوپه که با طراحی خاصش میان کلاس‌های کوپه و سدان و فست‌بک در رفت‌ و آمد است، کمتر رقیبی در دنیا دارد. خودرویی که هم یک سدان خانوادگی‌ هم یک کوپه اسپرت دوست‌داشتنی است.

در دنیا رقیبان اصلی ‌CLSها را مازراتی کواتروپورته، پورشه پانامرا، ب‌ام‌و سری۶ و آئودی ‌A7 می‌دانند، یعنی رقبایی عمدتاً از میان هم‌وطنانش یا درنهایت هم‌قاره‌ای‌هایش. در ایران فقط دو رقیب از میان رقبای این کم‌رقیب جهانی حاضر است، پورشه پانامرا و ب‌ام‌و سری ۶. باهم این مقایسه‌ها را دنبال می‌کنیم.

مقایسه مرسدس‌بنز CLS با پورشه پانامرا ۴S

اولین خودرویی که ما در مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS به آن می‌پردازیم، پورشه پانامرا ۴S است. در بخش مقایسه ظاهری دو خودرو باید گفت هرچند هر دو از دو کمپانی برجسته، خوش‌نام و باسابقه جهانی است، اما پورشه پانامرا که تقریباً زشت‌ترین طراحی پورشه را به‌نام خود ثبت کرده‌، علاوه‌ بر زشتی مشکل تکراری‌بودن و به‌روزنشدن طراحی‌های پورشه را نیز دارد.

هرچه مرسدس‌بنز کلاس ‌CLS در کنار حفظ وقار و ابهت همیشگی طراحی‌های بنز چهره‌ای به‌روز و متفاوت به خود گرفته‌ و منحصربه‌فرد ظاهر شده، پورشه همچنان مثل قبل و سالیان دور تکرار شده‌ است. بنابراین در این بخش اگر طرف‌دار پر و پاقرص برند پورشه نباشید، قطعاً مرسدس‌بنز CLS را برنده می‌دانید.

مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS با پورشه پانامرا ۴S و ب‌ام‌و ۶۵۰i گرن‌ کوپه

درمورد طراحی داخلی و فضای کابین دو خودرو باید گفت هرچه پورشه پانامرا ۴S فضایی اسپرت و پرهیجان و درعین‌حال آغشته به تجمل در اختیار سرنشینانش می‌گذارد، مرسدس‌بنز CLS فضای اتاقی کلاسیک، لوکس و خانوادگی را ارائه می‌دهد. کابین پورشه پر از دکمه و ادوات مختلف و کابین بنز سرشار از آرامش و راحتی است.

صندلی‌های پانامرا ۴S فرم اسپرت و کمی ناراحت دارد، اما صندلی‌های CLS خوش‌نشین و جادارتر است. ناگفته نماند فضای عقب پانامرا ۴S در مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS بیشتر است و افراد قدبلند مشکلی که در این کلاس بنز دارند، در پانامرای پورشه ندارند.

از نظر امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی نیز دو خودرو در سطحی عالی است و هر دو همه امکانات لازم را در اختیار سرنشینان و راننده قرار می‌دهد و امنیت لازم برای هرگونه سفر شهری و غیرشهری را نیز فراهم می‌‌سازد.

قلب تپنده دو خودرو در این رقابت چه‌طور عمل می‌کند؟ پورشه پانامرا ‌S4 موتوری ۴۸۰۰ سی‌سی V‌ شکل ۸ سیلندر ۳۲ سوپاپ با سقف قدرت ۴۰۰ اسب‌ بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن‌متر دارد. موتور V8 توربوشارژر CLS نیز توان تولید قدرت ۴۰۲ اسب‌ بخار با گشتاور ۶۰۰ نیوتن‌متر را دارد.

سقف سرعت CLS در ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود و صفر تا ۱۰۰ آن ۵٫۲ ثانیه است، درحالی‌که پانامرا ‌S4 می‌تواند تا ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه کند و شتاب صفر تا  ۱۰۰ آن ۵ ثانیه است.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب مقایسه پورشه پانامرا با مازراتی کواتروپورته و مرسدس بنز CLS را مطالعه کنید.

مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS با پورشه پانامرا ۴S و ب‌ام‌و ۶۵۰i گرن‌ کوپه

مصرف سوخت CLS با وجود وزن بیشترش حدود ۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر از پانامرا S4 کمتر است. مصرف ترکیبی CLS در هر ۱۰۰‌ کیلومتر ۹ لیتر و مصرف پانامرا‌ S4 ۱۱ لیتر است، اما قیمت CLS در حال‌ حاضر (بهمن‌ماه ۹۷) با عمر یکسان حدود ۱۰۰ میلیون تا ۱۵۰ میلیون تومان از پانامرا ‌S4 کمتر تمام می‌شود.

آخرین قیمت خرید و فروش پورشه پانامرا ۴S

مقایسه مرسدس‌بنز CLS با ب‌ام‌و ۶۵۰i گرن‌ کوپه

خودروی دیگری که در مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS قرار می‌گیرد، ب‌ام‌و ۶۵۰i گرن‌ کوپه است. در بخش ظاهری باید گفت همه‌چیز به سلیقه فرد بستگی دارد. این دو آلمانی اصیل در این قسمت چنان همه‌چیز تمام‌ است که نمی‌توان گفت کدام‌یک بر دیگری برتری دارد، اما درون کابین اوضاع این‌طور برابر پیش نمی‌رود.

هرچند CLS از جلال مرسدس‌بنز بهره کامل برده است، اما طراحی داخلی این خودرو کمی قدیمی‌تر از ۶۵۰i به‌ نظر می‌رسد. درواقع ب‌ام‌و سری ۶ گرن‌کوپه فضایی مدرن و سنتی را در هم آمیخته و چهره‌ای کلاسیک و درعین‌حال به‌روز به خود گرفته و شکوه خودرویی لوکس را به‌ رخ می‌کشد.

همین مسئله در مقایسه امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی دو خودرو نیز دیده می‌شود. هرچند در بعضی قسمت‌ها گویا فهرست امکانات دو خودرو را از روی هم نوشته‌اند، اما امکاناتی نیز در ب‌ام‌و وجود دارد که بنز فاقد آنهاست؛ مانند گرمکن فرمان یا سیستم تشخیص حرکت بین خطوط.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب مقایسه ب‌ام‌و سری ۶ گرن کوپه با خودروهای هم‌رده را مطالعه کنید.

مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS با پورشه پانامرا ۴S و ب‌ام‌و ۶۵۰i گرن‌ کوپه

موتور ب‌ام‌و سری۶ گرن‌کوپه V8 است با ۴۴۰۰ سی‌سی حجم و ۴۴۹ اسب‌ بخار قدرت و حداکثر گشتاور خروجیش ۶۵۰ نیوتن‌متر است. درحالی‌که موتور V8 بنز CLS با حجم ۳۶۰۰ سی‌سی ۳۰۶ اسب‌ بخار قدرت تولید می‌کند و نهایت گشتاورش به ۳۷۰ نیوتن‌متر می‌رسد. همچنین موتور ب‌ام‌و سری ۶ گرن‌کوپه با وجود قدرت بیشتر مصرف بیشتری در مقایسه مرسدس‌بنز کلاس CLS ندارد.

آخرین قیمت خرید و فروش ب‌ام‌و ۶۵۰I گرن‌ کوپه

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و اطلاعات خوبی را از مرسدس‌بنز کلاس CLS در اختیارتان قرار داده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار مطلع شوید:

آگهی‌های خرید و فروش مرسدس‌بنز کلاس CLS

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

1 نظر
  1. ghaem می گوید

    بنده خودم عاشق پورشه پانامرام ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.