نگاهی به زشت‌ترین خودروهای جهان

بی‌ریخت‌های ارزشمند

155

زشت‌ترین خودروهای جهان کدامند؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید نگاهی به تاریخچه اتومبیل بیاندازیم. طراحی و چهره یک ماشین در ابتدا و سال‌های اولیه تاریخ خودروسازی، نه برای مشتریان و نه برای سازندگان موضوع مهمی نبود. اما با ثباتی که روند تولید فنی خودروسازی گرفت و برطرف شدن اشتباهات و ایرادهای اولیه در ساختار مکانیکی تولیدات کارخانه‌ها، به‌تدریج این کمپانی‌ها شروع به طراحی جذاب خودروها کردند تا مشتریان را با این روش به سمت خود بکشانند. روشی که از همان سالها تا به امروز پا برجا مانده و برای بسیاری از خریداران در دنیا، یکی از فاکتورهای مهم در تهیه ماشین طراحی و رخ آن است.

همانطور که هر موضوعی خوب و بد دارد، قیافه و ظاهر یک ماشین نیز همیشه فراز و نشیب‌هایی در این صنعت داشته است. این درست است که کمپانی‌های خودروساز همیشه سعی می‌کنند این معیار را در ساخت یک محصول جدید در نظر بگیرند، اما چندین بار تابه حال پیش آمده که به دلایل مختلفی، نتیجهٔ تولید و فکر یک گروه سازنده به خودرویی رسیده که چهرهٔ زیبایی نداشته است.

گاهی هم اوضاع آنقدر خراب بوده که نام آن محصول حالا به عنوان یکی از خودروهای زشت جهان ثبت شده است. در مطلب زیر قصد داریم تعدادی از زشت‌ترین خودروهای جهان را به شما معرفی کنیم.

استوت اسکاراب یکی از زشت‌ترین خودروهای جهان  ۱ – استوت اسکاراب (Stout Scarab) ۱۹۳۲

اولین گزینه از فهرست زشت‌ترین خودروهای جهان خودرویی به نام Stout Scarab است. به عقیدهٔ بسیاری، استوت اسکاراب اولین مینی‌ون جهان و اولین خودروی زشت تاریخ است!

منحنی‌های عجیب و غریب پشت بدنهٔ اسکاراب با الهام از فورد V-8 ایجاد شده که در زمان خودش طراحی منحصر‌به‌فردی بوده است، با این حال هیچ توضیحی برای نمای جلوی صاف آن وجود ندارد.

اسم این خودرو از یک نوع سوسک که زیستگاهش در مصر است برگرفته شده است، با این حال این اسم هم نتوانست به کمک چهره‌ٔ این خودرو بیاید. هیچ تعجبی نیست که از این خودرو تنها ۹ عدد ساخته شده است.

کراسلی CC

۲ – کراسلی سی‌سی (سال ۱۹۴۶)

خودروهای کوچک و مینیاتوری شرکت کراسلی در دوران جنگ جهانی دوم از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردار بودند. زمانی که جنگ تمام شد و دوران صلح فرارسید، کراسلی با خودرویی جدید به نام CC وارد خیابان‌ها شد.

کراسلی CC جزو اولین خودروهایی است که طراحی کناره‌هایش صاف است. با اولین نگاه به این خودرو، احتمالاً شما هم مثل ما از خودتان می‌پرسید که چطور ممکن است زمانی این نوع طراحی محبوب بوده باشد؟!

با این طراحی عجیب و چرخ‌هایی کوچک‌تر از حد معمول، کراسلی CC بیش از آنکه شبیه به یک خودرو باشد، به یک اسباب‌بازی بزرگ شباهت دارد و آدم در نگاه اول شک می‌کند که آیا می‌توان این خودرو را راند یا نه!

در هر صورت، کراسلی CC در دوران خودش هم خودرویی معمولی نبود و نتوانست به عنوان یکی از زشت‌ترین ماشین‌های جهان در تاریخ بماند.

لینکلن کانتیننتال یکی از زشت‌ترین خودروهای جهان

۳ – لینکلن کانتیننتال (سال ۱۹۵۸)

سومین گزینه فهرست زشت‌ترین خودروهای جهان لینکلن کانتیننتال محصول سال ۱۹۵۸ است. این خودرو با چراغ‌های کج و معوجش، بدنهٔ افقی‌اش و با پستی و بلندی‌های مسخره‌ای که در نمای جلو دارد، خودرویی بسیار بزرگ است.

طراحی خودرو در طی این سال‌ها به شکلی مورد تمسخر قرار گرفته که آگهی‌های تلویزیونی که آن زمان برای این خودرو تهیه شده بود هنوز هم به عنوان محتوایی طنز و خنده‌دار تماشا می‌شود.

در سال‌های ۱۹۵۹ و ۱۹۶۰ لینکلن طراحی این خودرو را کمی تغییر داد که نتیجه‌اش از قبل بدتر شد و خودرو روز به روز مسخره‌تر شد. با این حال، در سال ۱۹۶۱ لینکلن نسخه‌ای جدید از خودروی کانتیننتال را روی خط تولید برد که یکی از زیبا‌ترین خودروهایی است که این کمپانی تا امروز تولید کرده است.

سوبارو ۳۶۰

۴ – سوبارو ۳۶۰ (سال ۱۹۵۸)

سوبارو ۳۶۰ با استانداردهای آن زمان ژاپن ساخته شده بود و به همین خاطر است که این خودرو ابعاد و موتور عجیبی دارد. البته تا جایی که ما می‌دانیم در استانداردهای آن زمان ژاپن در مورد اجباری بودن زشتی خودرو چیزی نوشته نشده است!

ناگفته نماند که در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی ژاپنی‌ها چندین خودروی زیبا هم تولید شدند، اما سوبارو ۳۶۰ واقعاً یکی از زشت‌ترین خودروهایی است که در ژاپن تولید شده است. این خودرو شبیه به جانوری دریایی می‌ماند که به تازگی در اعماق اقیانوس کشف شده است!

شاید باورش سخت باشد، اما زمانی که سوبارو این خودرو را به آمریکا وارد کرد، شعار تبلیغاتی «ارزان و زشت» را برای سوبارو ۳۶۰ انتخاب کرد. گفتن حقیقت در تبلیغات امری پسندیده و زیبا است، درست همان چیزی که سوبارو ۳۶۰ نیست!

آگهی‌های خرید و فروش خودروهای سوبارو

مارکوس منتیس M70 یکی از زشت‌ترین خودروهای تاریخ

۵ – مارکوس منتیس M70 (مدل ۱۹۷۰)

اگر بخواهیم خودرویی را به عنوان یکی از زشت‌ترین خودروهای جهان انتخاب کنیم، قطعاً فاجعه‌ای که در عکس بالا مشاهده می‌کنید جایگاه اول را کسب می‌کند! مارکوس منتیس M70 تنها یک خودروی زشت نیست، جنایت علیه بشریت است.

به طور کلی، تعداد کمی از خودروهای کمپانی مارکوس چهره زیبایی و جذابی دارند، اما منتیس توانسته به طرز شگفت‌آوری زشت و زننده باشد؛ چیزی که در کمتر وسیله نقلیه چهار چرخی اتفاق افتاده است!

در این خودرو هر چیزی که به آن فکر می‌کنید زشت و اشتباه است، از خطوط برجسته‌اش گرفته تا ابعاد بزرگ بدون علتش تا جزئیات آزاردهنده‌اش. مارکوس منتیس به قدری ناموزون است که در نگاه اول تصور می‌کنید طراحی این خودرو از دفتر نقاشی دختر خردسالی که در فیلم‌های ترسناک می‌بینیم درآورده شده است.

با این حال، از این خودرو ۳۲ عدد طی دو سال به فروش رفته است که برای این خودرو عدد بالایی به حساب می‌آید.

استون مارتین لاگوندا

۶ – استون مارتین لاگوندا (سال ۱۹۷۶)

خودروهای جدید استون مارتین برای بیشتر مردم رویایی دست‌نیافتنی هستند که هر ماشین‌بازی دوست دارد برای یک بار هم شده پشت فرمانشان بنشیند.

به همین دلیل، وقتی به استون مارتین لاگوندا نگاه می‌کنیم برای ما این سوال پیش می‌آید که استون مارتین چطور توانسته است یکی از زشت‌ترین خودروهای جهان را طراحی و تولید کند؟

این خودرو بیشتر شبیه یک شورلت کاپریس دههٔ هشتادی است که انگار با غلطک به جانش افتاده‌اند.

کانسولیر GTP

۷ – کانسولیر GTP (مدل ۱۹۸۵)

خب، گزینه بعدی فهرست زشت‌ترین ماشین‌های جهان شاید برایتان نام آشنایی نباشد. اما قبلش اجازه بدهید از شما بپرسیم که ویژگی‌های یک ابرخودرو یا Supercar چیست؟ خب، پاسخ این سوال مشخص است. این خودرو باید سریع باشد، پرشتاب و چالاک باشد و در نهایت، زیبا باشد. مهندسان شرکت کانسولیر ظاهرا فقط به دو مورد اول اعتقاد داشتند.

این خودرو در زمان خودش به طرز شگفت‌آوری سریع بود، به خصوص با موتور کرایسلر توربوشارژ ۱۹۰ اسب بخاری که در قلبش به کار برده شده بود. همچنین، بدنهٔ این خودرو به دلیل استفاده از فیبرکربن و کولار به شدت سبک بود و وزنش بیشتر از یک تن نبود.

با این حال، در زمانی که پوستر خودروهای فراری و لامبورگینی در اتاق هر جوانی به دیوار نسب شده بود، جای خالی برای چهرهٔ زشت کونسولیر GTP وجود نداشت.

هیوندای تیبرون یکی از زشت‌ترین خودروهای جهان

۸ – هیوندای تیبرون نسل اول (سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲)

یکی دیگر از گزینه‌های فهرست زشت‌ترین خودروهای جهان یک سدان نه‌چندان قدیمی از شرکت هیوندای کره‌جنوبی است. اگرچه هیوندای تیبرون در نسل دوم به بعد به‌طور کلی تغییر چهره داد و از آن ماشین افتضاح در نمای روبرو به محصولی زیبا تبدیل شد، اما طراحی نامطلوب آن در نسل اول به‌خوبی در ذهن ماشین‌بازان مانده است.

این سدان در نسل نخستین خود در قسمت جلوی ماشین ۸ چراغ تقریبا یک اندازه و کنار هم داشت که بیننده‌اش را در همان نگاه اول و به‌سرعت یاد چهره وحشتناک و بزرگ‌شده یک عنکبوت می‌انداخت؛ هر چند که نمای کناری و پشتی ماشین تا این حد بد نبودند و این خودرو در کارایی و راندمان فنی نیز نمره خوبی داشت.

هیوندای بعد از چند سال بازتاب نظرات منفی راجع به چهرهٔ این ماشین را شنید و در نسل‌های بعدی آن، چراغ‌های چشم عنکبوتی را برداشت و به جای آن‌ها، چهره‌ای درست و شیک به ماشین بخشید.

آخرین قیمت خرید و فروش خودروهای هیوندای

پونتیاک آزتک

۹ – پونتیاک آزتک (سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)

یک مینی SUV آمریکایی که ساختهٔ گروه خودروساز وابسته به جنرال موتورز است، در رده بعدی قرار دارد. آزتک یک کراس‌اوور ۵ درب است که در سال ۲۰۰۰ و همزمان و هماهنگ با ماشینی از کمپانی همکار یعنی بیوک که مدل «راندوو» را تولید کرده بود ساخته شد.

برعکس راندوو، آزتک اما به دل بسیاری از مشتریان نچسبید. روزنامه‌نگاری منتقد و برنده جایزه پولیتزر آن را یکی از ۵۰ ماشین بد تاریخ دانست و معتقد بود پونتیاک با این طراحی زشت و وحشتناک یکی از قوانین اصلی طراحی ماشین را نقض کرده است. قانونی که می‌گوید آدم‌ها دوست دارند ماشین‌ها بیشتر شبیه خودشان باشد، اما آزتک با این همه چشم و بینی بزرگ، شکل موجودات عجیب‌الخلقه‌ به خود گرفته است؛ به طوری که سگ‌ها گاهی اوقات از ترس به آن پارس می‌کنند و کلیساها با دیدن آن زنگ خود را به صدا در می‌آورند!

این مدل همان ماشینی است که شخصیت «والتر وایت» در سریال «برکینگ بد» از آن استفاده می‌کند و شاید یکی از دلایل استفاده از آن توسط سازندگان این سریال، همین زنندگی چهرهٔ خودرو بوده باشد.

نه‌تنها در یک نسل، که آزتک در نسخه‌های بعدی نیز نه در نمای جلو و نه در کنار و عقب هیچ بهبودی در چهره پیدا نکرد و متاسفانه نقاط منفی آن در طراحی ادامه یافت و به عنوان یکی از زشت‌ترین ماشین‌های تاریخ شناخته شد.

شورلت SSR

۱۰ – شورلت SSR (سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶)

شاید قرار گرفتن نام شورلت در فهرست زشت‌ترین خودروهای جهان کمی عحیب باشد اما خودروی بعدی که معرفی می‌کنیم شورلت SSR نام دارد؛ خودرویی عجیب با شکلی دفرمه که توسط کمپانی شورلت آمریکا ساخته شد.

اس‌اس‌آر هم یک رودستر اسپرت بود، هم وانت، هم کروک، هم پیکاپ و هم کوپه با پشتی تاشونده، اما همزمان هیچکدامشان هم به‌طور کامل نبود! در واقع، شورلت یک محصولی شبیه به وانت با یک کابین دونفره ساخته بود که قسمت بار آن توسط یک درب تاشو مثل یک کروک باز و بسته می‌شد. ایده‌ای برای ساخت همه چیز در یک ماشین که ابتدا در فکر و ذهن جذاب به نظر می‌آمد، اما در عمل به نتیجهٔ خوبی نرسیده بود. خصوصاً که چهره و نمای جلو SSR نیز اصلاً جذاب و چشمگیر طراحی نشده نبود.

با وجود کارکرد خوب و عملکرد فنی مناسب، اما بیرون این ماشین با گلگیرهای بزرگی که زیادی بیرون زده بود آنقدر بچگانه و فانتزی طراحی شده بود که هر چقدر سعی می‌کردید نمی‌شد به آن بخ صورت یک خودروی جدی نگاه کرد؛ گویی همین حالا از داخل انیمیشن Cars به دنیای واقعی پرتاب شده باشد.

کارشناسان معتقد بودند فرم بدنه این ماشین طوری طراحی شده که انگار قسمت بار و عقب یک وانت سطح پایین به قسمت جلوی یک فولکس قورباغه‌ای پیونده زده شده است!

سانگ‌یانگ رودیوس

۱۱ – سانگ‌یانگ رودیوس (۲۰۰۴-۲۰۱۳)

مورد بعدی باز هم به یک محصول ساخت گروهی از کره جنوبی می‌رسد که علیرغم انتقادات، در بسیاری از کشورها مثل اندونزی، استرالیا، شیلی، مالزی، تایلند و آفریقای جنوبی ساخته و فروخته شده است.

گروه سانگ‌یانگ نام رودیوس را روی این مدل از MPV خود گذاشت که به نوعی معنای «پادشاه جاده‌ها» می‌دهد، اما این پادشاه با نظرات منفی و سرنوشت خوبی در میان منتقدان همراه نشد؛ تا جایی که بسیار از آن‌ها این خودرو را در رده اول زشت‌ترین خودروهای جهان نام گذاری کرده‌اند.

لقب‌های منفی مثل بیش از حد عجیب، کند ذهن، احمق، بی‌روح، شکم‌گنده، فاجعه، خوک‌چهره و قیافه‌ای بدون شکل از جمله مواردی بود که فعالان عرصه خودرو به این محصول دادند. برنامه «تاپ‌گیر» بعد از بررسی این ماشین اعلام کرد که با ساخت رودیوس قوانین زشت بودن در تاریخ خودروسازی دچار تحول شده است!

دیگر صاحب‌نظران بزرگ نیز ضمن زشت خواندن آن و دلسرد کردن مخاطب از دیدنش معتقد بودند این خودرو ترکیبی فاجعه از یک ون و یک کوپه است درحالی که تکلیف ماشین با خودش هم روشن نیست. در جواب این انتقادات زیاد، سانگ‌یانگ ضمن رد کردن نظرات منفی، رودیوس را دارای عواطف و جذابیتی خواند که هر کجا و در هر بازاری باشد نظرها را به خود جلب می‌کند.

آگهی‌های خرید و فروش خودروهای سانگ‌یانگ

فیات مولتیپلا یکی از زشت‌ترین خودروهای جهان

۱۲ – فیات مولتیپلا (۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳)

این مدل از MPV کامپکت توسط شرکت فیات ایتالیا و بر روی پلتفرم مدل دیگر از این کمپانی یعنی فیات «براوو» ساخته شد. مولتیپلا به جز اروپا در کشور چین هم ساخته و فروش رفته است.

در دنیای خودروسازی و بین کمپانی‌ها یک کنایه‌ای راجع به فیات وجود دارد که می‌گوید: «خب، ایراد اینجا بود! زود برطرفش کن طراح!» به این معنا که فیات همواره در تاریخ بعضی از مدل‌هایی که به بازار معرفی کرده را بعد از بازخوردها دوباره طراحی و آن مشکل را برطرف می‌کرد.

حدس زده می‌شود که یکی از این مدل‌ها و نمونه‌ای از این گفتگو در جلسات طراحی مدل مولتیپلا بوده است و سازندگان باید ایرادات چهره‌اش را اصلاح می‌کرده‌اند؛ اما نتایج نشان می‌دهد که موفق نبوده‌اند. نمای روبروی آن به گونه‌ای است که در نگاه اول فکر می‌کنید فیات مولتیپلا توموری ضخیم در خود دارد که باعث شده سقفش از جلوپنجره زیادی فاصله بگیرد.

هشت چراغ ریز و یک اندازه که با ظاهری ساده با فاصله و پرت از هم در قسمت جلو جای‌گذاری شده‌اند به همراه تایرهای کوچک که در مقابل ارتفاع بلند ماشین و بدنه بزرگ آن در نسبتی بی‌منطق قرار گرفته، زشتی مولتیپلا را کامل می‌کند.

این خودرو از سوی مجله تلگراف در میان ۱۰۰ خودروی زشت تاریخ در رتبه دوم قرار گرفت و در توصیف آن گفته شد که انگار فیات به یک جعبه بزرگ دربسته و بدون خلاقیت تنها چهار چرخ اضافه کرده و آن را وارد بازار کرده است!

آگهی‌های خرید و فروش خودرو فیات

نیسان کیوب

۱۳ – نیسان Cube (سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹)

آخرین خودروی فهرست زشت‌ترین خودروهای جهان ساخت شرکت نیسان از کشور ژاپن است. مدل کیوب ابتدا فقط در ژاپن و در سال ۱۹۹۸ معرفی شد، اما نسل و نسخه‌های بعدی آن از سال ۲۰۰۹ در دنیا مثل آمریکای شمالی و اروپا نیز فروش رفت. این خودرو هاچ‌بکی ۵ درب بود که انگار دوست داشت بیشتر به عنوان یک ون شناخته شود.

کیوب بسیار شبیه به مورد قبلی این لیست یعنی فیات مولتیپلا است و بسیاری از نقدهای منفی که به ظاهر و طراحی آن روانه شده با خودروی ایتالیایی مشترک است. کارشناسان آن را یک قوطی چهارگوش ساده و بزرگ می‌دانند که بیشتر شبیه به اتومبیل‌های انیمه ژاپنی است.

با این حال، این مدل از روز اول تا سال ۲۰۱۹ در سه نسل مختلف تولید شد و فروش آن هم در سطح جهان خوب بوده است؛ چرا که برخلاف ظاهر زشت و بدون جذابیتش، این ماشین از کیفیت رانندگی و ساخت بسیار خوبی برخوردار است و با فضای جادار و کابین و اتاقک بزرگ، ضمن راحتی، سطح ایمنی بالایی را نیز برای سرنشینانش فراهم می‌کند.

آگهی‌های خرید و فروش خودرو نیسان

جمع‌بندی؛ این بود فهرست زشت‌ترین خودروهای تاریخ

همانطور که در فهرست بالا مشاهده کردید، هر خودروساز مطرحی همیشه خودروهای درجه یک و تراز اول نمی‌سازد. گاهی اوقات همهٔ عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند تا خودرویی زشت وارد خط تولید شود و نامش به یادگار در تاریخ بماند. همانطور که در بالا استون مارتین و شورلت و هیوندای هم دچار این اشتباه شدند.

در هر صورت امیدواریم که مطالعهٔ این مطلب برایتان جذاب بوده باشد. نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ به نظر شما کدام یک از این خودروها زشت‌تر هستند؟ خودروی دیگری را می‌شناسید که در این فهرست قرار بگیرد؟ نظرات و تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

155 نظرات
 1. امیر می گوید

  والا اینا از تولید داخلی ما قشنگترن…
  شما وانت شورلت رو با پراید وانت ما مقایسه کن !!

  1. شورا نوا می گوید

   والا
   از پراید وانت ما خیلی قشنگ تره

   1. علی می گوید

    مگه وانت پراید ماشینه؟

   2. امین می گوید

    نه دمپایی ابریه.

  2. انسان می گوید

   والا بعضی از شبها خواب وانت پیکان میبینم و از خواب میپرم….. خدایا این کابوس رو از ما بگیر

  3. محمد می گوید

   اگر حساب بکنی هم خیلی ماشینهای ما قشنگ ترند هم باکیفیتر

   1. مهدی ksh می گوید

    به این لیست باید تیبا را هم اضافه میکردند

    1. ایوب می گوید

     انصافا لینکلن چشه خیلی قشنگیه تازه بقیه هم خوبن .

    2. مهدی می گوید

     پراید وانت رو که میبینی یاد دمپایی جلو بسته میفتی خخخخخخ

    3. احمد می گوید

     آن هم به عنوان شماره ۱

  4. محمد می گوید

   ???????‍♂️

  5. نادری می گوید

   خیلی بده

  6. یک دل پر می گوید

   از دیده شما زشته چون مغز شماها پرایدو تیبا رو کوییک و طراحی کردن.ای کاش ماشین این مملکته بی ارزش هم مثله این ماشینا پرقدرتو ایمن طراحی میشد.نه اینکهدمثله پراید تا به چاله میوفتی شاسیش بشکنه.
   چون من هر ماه دارم شاسی این اشغاله ایرانی رو جوش میزنم

   1. مریم می گوید

    همه حرفاتونو قبول دارم
    فقط لفظ بی ارزش رو برا کشورمون به کار نبرین لطفا

   2. اسی می گوید

    مگه هی میوفتی تو جوب
    چند جلسه برو تعلیم رانندگی

    1. پیام نسل سوخته می گوید

     منظور ایشون ماشین بی ارزش بود.
     ماشین بی ارزش این مملکت احتمالا نظرشون بوده در غیر اینصورت موافقم چون چطور از جای بی ارزش چیز با ارزش بوجود میاد. داستان گل و شورستان برای قصه هاست

  7. علی می گوید

   اصلاخودروسازیهایه ایران روبه رسمیت نمشناسن
   شایدبافرغون سازی مقایسهش کنن

  8. سامیار می گوید

   راست میگه باز از پراید وانت و پیکان و سمند بهتره والا

 2. شورا نوا می گوید

  اینا کجاش زشت بودن؟؟؟ ??
  پس ماشین های ایرانی رو احتمالا ندیدین????

 3. RAMIN می گوید

  من که از خدام بود یکی از اینا داشته باشم

 4. امیرعباس میرزایی می گوید

  ?Where is Haffeylobo

  1. محمد مهدی مرادی می گوید

   سلام به نظرم توی این خودروها جای پیکان به شدت احساس میشد

   1. محسن می گوید

    خداوکیل روچه حسابی این حرفو زدی….پیکان عشقه….کپ،لاستیک دورسفید،قالپاق سکه ای،بوق۱۰ ۱۱ اوووففففف

    1. سلطان قلبها می گوید

     خدا بهت ببخشه

   2. ابراهیم می گوید

    جای وانت پیکان نه جای وانت آریسان اینجا خالی بود… یعنی زشت‌تر از وانت آریسان در طول تاریخ وجود نداشته و نخواهد داشت… مگه اینکه ایران خودرو یا سایپا بخوان یه ماشین مسخره دیگه‌ای بسازند

   3. امیر محمد می گوید

    داداش شماره ساقیتو میخوام

  2. شورلت نوا می گوید

   اون آستون مارتین لاگونا رو نمیخواین بدینش من ?
   یه سوال داشتم از شمایی که این ماشین ها رو لیست کردی
   تا حالا تیبا و ساینا دیدی؟ ????????

   1. امیر می گوید

    ساینا رو خوب اومدی بخصوص سایناs

 5. مهدی می گوید

  به نظرم اول کیفیت مهمه بعد خوشگلی و… که ماشین ایران نه کیفیت دارند نه خوشگلی

 6. Amir می گوید

  کدوم ازهمه زشت تره بدین ما

  من که ماشین وپولش روندارم اینا برایم بوگاتی .فراری.بی ام وی….هستند به قران

  کدومو نمیخواین بدین من …..

 7. علیرضا می گوید

  باد لاستیکشون میرزه به کل سایپا و ایران خودرو

 8. محسن می گوید

  آره بخداراست میگی??

 9. محمود می گوید

  والا لینکن ۱۹۵۸ عشق میکنی بری باهاش دور دور

 10. رضا 55 می گوید

  لینکلن ۱۹۵۸ به نظر من جایی در این لیست نداره از هر طرف زیباست

 11. محمد می گوید

  این همه ماشین با پسوند وانت رو ول کردی چسپیدی به اینایی که لا اقل اصالت در طراحی دارن (حالا هر چند به دیده خیلی ها زشت)
  به عنوان مثال سمند وانت و پراید وانت و آل نود وانت و چه و چه افتضاحن

 12. حه ولا می گوید

  پراید و یادت رفت داداش پیکان وگوه کاری ایران خودرو و سایپا همه اینها از سایپا و ایران خودرو بهترن چون تغیر دادن و رقابت کردن و انتقاد پذیر بودن تا به امروز شما هم با اضافه کردن راهنما بغل پراید یه مدل به پراید اضافه کردین و ملت و خر کردین . عجب رویی دارین شما توهم تکنلوژی دارین فقط

 13. ستین می گوید

  توروخدا روو تولیدات دیگران عیب نزارین
  عرضه دارین خودتون تولید کنید بینیم چه میکنین
  فقط یلدین مثل میمون تقلید کنین
  بعدشم بزنین گوه کنین توو طراحی اولییشون
  والا

 14. borok می گوید

  نیسان ابی توی حلقتون
  ماشین های شرکت معتبر رو میایید زشت جلوه میدید و نیسان و پراید وانت و مخصوصا پیکان باری رو ندیدید

 15. علی می گوید

  خدا وکیلی همه این ماشینا از سمند و تیبا و ساینا کلا محصولات ایرانی خیلی خوشگلترن با اینکه واسه خیلی سال پیش هستند

 16. علی می گوید

  خدا وکیلی همه این ماشینا از محصولات ایرانی خیلی خوشگلترن با اینکه واسه خیلی سال پیش هستند

 17. احسان می گوید

  همین لینکلن باید بهش شخصیت داد. تو بیشتر فیلم قدیمی ها هست حتی تو کارتن ها. هر کجا هم که هست صاحبش یه آدم فوق پولداره…

 18. یائو دائو وانگ می گوید

  خداوکیلی پیکان .پراید.تیبا.نیسان.پیکانبار.روا.کارا.پراید وانت. رتبه یک تا ۸دارن اینجا
  اصلا روت شد بع این خوشگل ماشینا میگید زشت
  همین هارو بیارن ایران ۴برابر میندازن بهمون تازه دوقم میکنیم

 19. بهنام می گوید

  آره شما هم بگین راست میگن اصلا تیبا وپراید رانا و صمند ماشین حساب میشن!!! اینا چی هستن دیگه

 20. جج می گوید

  هر چی هستن لاستیکشون میارزه به ماشین ایرانی. الاغ سوار شی بهتر ماشین ایرانی هست

 21. ابراهیم می گوید

  ?? یعنی زشت‌تر از وانت آریسان در طول تاریخ وجود نداشته و نخواهد داشت، مگر اینکه شرکت سایپا بخواد از خودرو تیبا بخواد وانت بزنه… البته جای تیبا هم اینجا خالی بود????

 22. علی می گوید

  اولا اینا زشت نیستن ، دوما سازنده این ماشینا مثل ایران لگن نمیسازه که ، به کیفیت اهمیت میدن

 23. مهدی می گوید

  پرشیا ۱۴۰۰ دارم
  معاوضه با هر کدوم از اینا
  ۱۰۰ تومن سر میدم

 24. وحید می گوید

  بیشتر عجیب به نظر میرسند تا زشت، یه جور خاص هستند ، وقتی که مردم چیزایی رو که از عرف خارجه می بینن. راحت ترین عکس العمل اقرار به زشت بودنش هست ،

 25. Kamal می گوید

  این فیاته انگار غده داره تو سرش خخخ

 26. پارسا می گوید

  والا
  از پراید ما قشنگتر

 27. وحید می گوید

  خداوکیلی داشتم کیف میکردم و لذت می‌بردم از تماشای این ماشین ها، خیلی هم زیبا و خاص طراحی شدن، برای ما که چشممون به پراید و پژوها عادت کرده، اینها معرکه هستند

 28. مهسا می گوید

  پیکان و &پراید و تیبا و خانواده پژو پارس و سمند

  اصلا کلا زشتن
  طراحی ایرانی ها خ بد هست.
  اصلا عرضه ندارن.

  1. مهدی می گوید

   ایناپس mvm110روندیدن

 29. علی دنیای غمم می گوید

  اگه اینا زشتن ماشین های ایرانی آفتابه ان

 30. صالح می گوید

  لابد ماشینهای تولید داخلی خیلی قشنگ بودن مرد حسابی تولیدات خودمون بخصوص…. قاتل ذاتی هستن گربه دستش به گوشت نمی‌رسید گفت پیف پیف بو میده

 31. محمد می گوید

  باید به عنوان بی کیفیت وزشت ترین خودروها در دنیا اول سایپاوبعد ایران خودرو
  رامعرفی کنند

 32. حسام می گوید

  جای نیسان آبی اینجا خالیه!
  علاوه‌ بر زشتی وحشت آفرینم هست!
  وقتی پشت سرم صداش میشنم استرس میگیرم?

 33. علی می گوید

  پس چرا پراید رو اینجا نیاوردن. خیلی ها از پراید زیبا تر بودن که

 34. حسن روحانی می گوید

  تندر ۹۰ کو؟

 35. بهزاد می گوید

  جای ال نود خالیه…طراحش کابینت ساز بوده!

  1. محمد می گوید

   دهنتو سرویس سه دقیقه س دارم ی ریز میخندم

 36. مهدی می گوید

  نیسان جوک بااختلاف زشت ترینه

 37. ایمان می گوید

  تیبا ساینا اس۱۳۲پراید وانت آریسان و……..
  اینا رو از قلم انداختین لینکن از دنا پلاس توربو اتوماتیک ما هم بهتره فقط مانیتور نداره صدا زوزه گیربکس و موتورش هم تو اتاق نمیاد منت سرت نمی‌زارن یکسال جلو تر هم پولی ازت نمیگیرند گارانتی هم داره واقعا باید گل بگیرن در خودرو سازی داخلی با اون تولیداتشون پول بنز می‌دیم آشغال سوار سیم

 38. Siroos می گوید

  انصافا حتی ظاهر هموش از لگنهای سایپا و ایران خودرو بهترن

 39. محمود می گوید

  دقیقا منظورش بعداز بعداز بعداز بعداز بعداز ماشین های ایرانیه

 40. alief می گوید

  بخدا که زشت ترین این لیست ۱۰۰۰ برابر خوشگل تراز همه ماشینای ایرانیه.نمیدونم چرا از پرایدو تیبا وسمند و… اسم نبردید

  1. Kral می گوید

   چون اصلا جزو ماشین حساب نمیشن

  2. افراز می گوید

   چرت پرت نگو پراید صبا که زشت ترینه سمند عالیه

 41. Ali می گوید

  خودروی جدید ایران خودرو تارا . همون آریو چینی هست . با موتور tu5 پژو دویست شش تیپ پنج که تو روز افتتاح روشن نشد .???
  شاهین سایپا همون برلیانس ۲۲۰ هست .
  این دو خودروساز حتا یه نقاشی ساده بلد نیستن بکشن و خودروی فول کپی میسازن با موتورهای قبلی .
  اخه موتور tu5 پژوی کوچیک کال ماشین سدان هست؟ بعد شما یه طرح خوب بلد نیستید بزنید؟ بیا من برات طراحی میکنم اینا چیه آخه ؟ برای اینکه هزینه نکنند و بیشتر به جیب بزنند . من به قیمت دلاریه ماشین روز تویوتا داخل ایران بفروشند .
  خدایی اون هیوندایی که گذاشتین حتا از لحاظ جهانی هم خوشگله واقعا خوشگله نه زشت . منتقدین یه سر به خودشون بزنند .✋????استون مارتینه کجاش زشت بود؟ هنوزم تو زمان حال میشه ازش به عنوان یه ماشین زیبا یاد کرد .
  فقط سایپا و ایران خودروی مونتاژکار چینی و پزویی با محصولات داغونشون .???تارا فول کپی شاهین فول کپی . بقیه ی شرکت ها هم مثل مدیران خودرو بهمن موتور و کویر و بقیه صرفا وارد کننده هستند . امکانات ایران خودرو باشه بعد آریو کپی بزنی به اسم تارا با موتور دویست و شیش کوچولو ????✋

 42. مصطفی می گوید

  سمند و پژو چرا نبود ???

 43. Sepehr Mantashi می گوید

  درود خسته نباشید.
  به نظر من ماشین لینکلن کانتیننتال بسیار زیبا و خوشگل است.کار اشتباهی کردید که این ماشین را در جدول ماشین های زشت گذاشتید.

 44. سیامک می گوید

  یلنی کوییک از اینا زیبا تره ????????

 45. علی می گوید

  اون آقایی که میگه ال ۹۰ طراحیش بد هستش محض اطلاع این آقا و سایر دوستان در حال حاضر بی آزارترین و با کیفیت ترین خودروی داخل ایران همین ال ۹۰ و مخصوصا مدل تندرپلاس دنده ای هستش

  1. محمد می گوید

   عزیزم خودت میگی داخل ایران
   این ماشین زشتارو که میبینی تو ایران بالای ۲میلیارد ارزش دارن

 46. قیاس می گوید

  کوییک ، تیبا، ساینا، ۱۳۱، ۱۴۱، اطلس، ال نود پارس خودرو، رانا

 47. وحید کنجکاو می گوید

  والا بخدا شرف دارن به ماشین های ایرانی

 48. سارا می گوید

  کیفیتش خوب باشه ارجحه به قیافه

 49. فرا می گوید

  من مطمئنم که با چشمهای زشت و ناپاک دیده شده که زشت به نظرشون اومده .

 50. Vahid می گوید

  جمع اوری کننده های این فهرست باید محصولات ایران خودرو و سایپا رو هم میدیدن گرچه اینقدر انحصاری هستیم که دنیا خبر نداره داخل این کشور چه اشغالایی تولید میشه و مردم بدبخت چاره جز خریدش ندارند از پیکان وانت و وانت پراید بگیر برو برس به نیسان آبی و ….

  1. راندمان می گوید

   خب داداش اینا که تو ایران هستن ماشین حساب نمیشن که برن تو این لیست ?

 51. یکی می گوید

  پراید رو دست همشون میزنه???

 52. ممد می گوید

  الان اینا زشتن؟?

 53. امیررضا پوربایرامی می گوید

  هیچ کدومش زشت نیست
  پس آریسان و پیکان وانت کو

 54. A.D.P می گوید

  الان اینا زشتن 😐

 55. یاسین می گوید

  خیلی وقت بود نخندیده بودم

 56. مهدی می گوید

  والا من که لذت بردم آدم پراید و آل ۹۰ که میبینه اسهال خوکی میگیره

 57. مرتضی می گوید

  ما که دوسال داریم ثبت نام میکنیم برای خودرو های بدرد نخور ایرانی اسممون در نمیاد
  اینا که نسبت به ایران عالی هستن

 58. morteza می گوید

  ما که دوسال داریم ثبت نام میکنیم برای خودرو های بدرد نخور ایرانی اسممون در نمیاد
  اینا که نسبت به ایران عالی هستن

 59. Sh.h می گوید

  یه سوال پس چرا ماشینای ایران جز این عکسا نیستن
  مخصوصا پراید??

 60. Smh می گوید

  ای کاش از این زشتها تو ایران بود ?

 61. علی می گوید

  خبر ندارین جزءپژو پارس وپژو۴۰۵ تمام ماشینای ایرانی تو این لیست هستن واز نظر زشت ترین اول تیبا دوم ساینا توگینس ثبت شدن کجای کارین

 62. محمد می گوید

  خدایی خر سوار شی بهتر ماشین صفر ایرانیه که دوشب پیش مارو تو اتوبان امام رضا اسیر کرد ۴۰۰ تومن پول یدک کش تعمیر دادم ۲۰۰تومن هم جریمه تردد بعداز ۱۰شب برام اومد

 63. شهریار می گوید

  فقط عقب اس دی ??

 64. ابرام می گوید

  تیبا و ال نود هم باید به لیست اضافه بشه

 65. زهرا می گوید

  و نتیجه میگیرم اصلا خودروهای ما رو حساب ماشین نگردن احتمالا داخل دسته فروغن ها بودن

 66. مهدی کیانی می گوید

  واسه این ماشین ها فروشگاه فوق العاده با تحویل ۹۰ روزه میذارن!!!

 67. اصلانی می گوید

  اینا واقعا اکثرشون قشنگ بودن

 68. من می گوید

  هیچکدوم زشت نیست?

 69. ارسلان می گوید

  فاز مقاله قطعا جنبوندنه خودروهای داخلی بوده که تو کامنتا دوستان کم و کسر نزاشتن دمتون گرم . اون زمان اون ماشینا رو میساختن ما گاری میروندیم شاید همونم نداشتیم الان ما در حد اون زمان اوناست خودرو سازیمون . اروپایی که درگیر مریضی و خرافات و این چیا بود یهو شد مهد تمدن و صنعت ما چرا عقب افتادیم واقعا ریشه هاشو کجا باید پیدا کرد خدا داند و بس

 70. راندمان می گوید

  در مورد لینکلن و جی تی پی جدی نبودی ؟ بودی ؟
  اگه اینا زشت باشن که وای به آریسان و تیبا و …

 71. علی می گوید

  اینا زشت ترین برندهای معتبر رو لیست کردن برندهای ایرانی تو لیست گه ترینها جای میگیرن

 72. حسین می گوید

  ولله از تیبا و ساینایی که برای ملت ی رویا شده خوشکلترن!!لاقل اینا از نظر موتوری استانداردهایی رو قائل شدن ولی شماها هیچ چیزی جز چاپیدن ملت رو ندارید!! داریم لکه ننگ ننگ شدیم با این خودوهای بی اساسمون ..به گرد افغانستان نمیرسیم

 73. Hiko می گوید

  بخدا همه اینا ارزشش از پراید بیشتره حداقل ایمنی داره حداقل ارابه مرگ نیس اینا خیلی خوب و بهتر از ایرانخودرو و سایپا هستن.

 74. حسین می گوید

  تیبا صندوق دار جاش خالیه اینجا

 75. مهرداد می گوید

  تهیه کننده این لیست هنوز خودروهای ما رو ندیده

 76. جابر می گوید

  از دوست هرچه آید نکوست

 77. غزل می گوید

  خاک عالم
  کجاشون زشته ماشینای به این قشنگی انگار حالا خودما سوار چی میشیم.

 78. Sajjad می گوید

  به نظرم لیستتون خیلی ایراد داشت شماره ۱ پراید وانت۲ساینا۳پیکان ۴ تمام ماشین های ایرانی?

 79. سام می گوید

  پونتیاک آزتک و اون سانگ یانگ اگه تو ایران بیاد چند میلیارد خرید و فروش میشه. اگه نمیخوان بدن به من.

 80. دادور می گوید

  از این بیریخت ها بدید ما سوار میشیم والله قیافه بعضیاشون از خودروهای ساخت وطن قشنگتره در ضمن چرا نمیگن لاقل ایمنی دارن مثل پراید قوطی حلبی نیستن

 81. Erfan می گوید

  یعنی ایناازپرایدزشت ترن؟??

 82. بهنام می گوید

  خدا وکیلی اولین بار که ساینا رو دیدین چه حسی داشتین . آیا حس دیدن یه بی ام و یا سوناتا را داشتین یا اینکه یه کم جا خوردید و گفتین چه قیافه ناقص الخلقه و منگولی داره، البته ال ۹۰ هم یه چنین حسی داره. واقعا چرا باید اینجور ماشین های از خانواده پراید رو که واقعا آبروریزی است بزک دوزک کنن. مثل اینکه یه بزغاله رو بخوایین جای اسب قالب کنن. بدبختی وقتیه که راننده بیچاره هم آرزو به دل ژست سرنشین بوگاتی و تیوتارا را میگیره

 83. بهرنگ می گوید

  خدا وکیلی اولین بار که ساینا رو دیدین چه حسی داشتین . آیا حس دیدن یه بی ام و یا سوناتا را داشتین یا اینکه یه کم جا خوردید و گفتین چه قیافه ناقص الخلقه و منگولی داره، البته ال ۹۰ هم یه چنین حسی داره. واقعا چرا باید اینجور ماشین های از خانواده پراید رو که واقعا آبروریزی است بزک دوزک کنن. مثل اینکه یه بزغاله رو بخوایین جای اسب قالب کنن. بدبختی وقتیه که راننده بیچاره هم آرزو به دل ژست سرنشین بوگاتی و تیوتارا را میگیره

 84. به اوچه می گوید

  خیلی بده

 85. مجتبی می گوید

  والله فک کنم سرگرمی بوده???زشترین؟…عجب
  بخدا عالی بودن خاص بودن

 86. _ArshiA_ می گوید

  به نظر من تنها ماشینای خوشگل تو ایران: ۱_پژو ۲۰۶-۲۰۷(۲۰۶+) هاچ‌بک و ۲_پژو پارسه که تازه طراحیه اونام مال ایران نیست :/ والا بقیه ی ماشینای ایرانی هم که فاجعن، باید جاشون توی این لیست می‌بود…?

 87. محمد می گوید

  دوستان زیاد جدی نگیرید خود نویسنده هم می‌دونه بجز مورد دوازده که فیاته و عکسش روی تیتر موضوع هم بود بقیه ماشین ها بسیار زیبا و جذاب طراحی شدن علت اضافه شدن این ماشین های جذاب به لیست ماشین های زشت اینه که حرص شما در بیاد هی بنویسید یعنی از پراید ما زشتره؟؟؟؟ بعدم نویسنده هرهرهر بخنده ????

 88. مهدی می گوید

  خدمت همه عزیزان عرض کنم که سایپا و ایران خودرو فقط به خاطر کمک به قشر ضعیف که توانایی خرید ماشینای خوب ندارن داره تیبا و پراید و وانت پیکان تولید میکنه.الان هم فقط به خاطر مردم تصمیم گرفتن پی کی وانت تولید کنن. هم زیبا هم مطمین هم سواری و هم باری. خدا رو شکر.

 89. Erfan می گوید

  خوب میدونین چرا زشتن چون نویسنده رفته مطلب رو ترجمه کرد پس در نتیجه واسه اونا )خارجیا( زشته خوب زشته مارکوس منتیس M70 بدش به من لامصب کجاس ترسناکه به اون قشنگی

 90. ابوالفضل می گوید

  من عاشق ماشین شماره پنج شدم خیلی خوشگله

 91. محمد می گوید

  واقعا قشنگ بودن?کی گفته زشتن ?

 92. فروگذارم می گوید

  جا تولیدات داخلی سایپا خیلی خالیه شورلت ssrکه خیلی خوشگلم هس تازه

 93. امیر ۹۱ می گوید

  خودرو های ایرانی جز خودرو شناخته نمیشن وگرنه باید یه مجله جداگانه براشون بذارن اینا جز چهار چرخ ها محسوب میشن

 94. کاپیتان می گوید

  عرض سلام و درود. ساقی بلاگر این لیستو زنده میخام? اخه لینکلن کانتیننتال شاهکار هنری امریکای کلاسیک؟؟ جاش پیش این اشغالاس؟؟؟ به جاش چهار تا از تولیدات داخلی ایران خودرو رو میزاشتی بهتر بود برادر من ?

 95. امین می گوید

  بخدا زشت ترینش از خودرو لوکس ما قشنگتره

 96. سامان جهانبخش می گوید

  اگ اینا زشتن پس ماشینای خودمون چی ان

 97. ایجا ایرانه می گوید

  بهتره که هیچی نگم از نظر خارجی ها این ماشینا زشته خدا به فریاد ما برسه اگه خارجی ها بیاین ایران خوب خودکشی میکنند

 98. اسمم چیه می گوید

  پیکان هم‌اضافه کن چیه نه قیافه داره نه سواری

  1. امیر محمد می گوید

   چه گیر دادی به پیکان پیکان که تو شوروی هم جز زیباترین ماشین بود . جون سخت تر از این ماشینای ایرانیه باس ۳۰‌سال داشته باشی تا بفهمی

 99. سعید می گوید

  وقتی ما در سال ۲۰۲۱پشم رو هم وارد میکنیم نباید به خود اجازه بدیم و تولیدات باکیفیت وعالی این خودروسازها رو نقد کنیم واسه خودمون زشته

 100. حسین می گوید

  خیلیم عالی

 101. امیررضا می گوید

  باید L90 رو هم به فهرست اضافه کنند با این که ماشین خیلی خوبیه اما ظاهر قشنگی نداره.

  1. امیر محمد می گوید

   ال ۹۰ رو چه حسابی؟ ال ۹۰ ک بهتر از ایناس باز

 102. Hert clos می گوید

  بخدا اونایی که سوار این نوع ماشین ها شدن موقع خودش بهترین ماشینها بودن حالا تو ایران با این همه منابع ومعدن و غیره یه پراید میشه خرید اونم قسطی با بدبختی تا هم خریدی یا گیر بکسش خراب میشه یا یه نقص دیگه ارزش یه ایرانی واقعا به نظرتون پرایده عربهای کویت نه کارگری میکنن نه کاری دیگه منابع ملیشون هم گیرشون میاد مثل خان زندگی میکنند بعد هم میمیرن ولی ایرانیها از روزی که به دنیا میان فکر مردنن

 103. علی مولا می گوید

  والا از زباله هایی که شما سرهم میکنید زیباترن اینها رو با پرایدو تیبا مقایسه نکنید زشته براتون پراید رو کیلویی هم نمیخرن

 104. بمیرین می گوید

  این ماشینا شرف داره طراحی تیبا و ساینا بسیجی سخت…تیبا که اصلا جز زشتها هم محسوب نمیشه باید

 105. مهدی می گوید

  ما که نفهمیدیم اینا کجاشون زشت بودن!!

 106. کیسان می گوید

  اصلا کشور ایران رو جزو کشورها و مردمش رو جزو آدمیزاد حساب نکردن که اگه میکردن ماشینهای ساخت ایران فقط تو این اسامی بود! این ماشینهایی که من دیدم ما ایرانیها تو خواب هم نمی بینیم و ایران شاید در صد سال آینده بتونه از رو اینا بسازه فقط شبیه به اینا بشن ولی دوام و ایمنی بازم نداره??

 107. رضا از کرمانشاه می گوید

  چنتا شو بیارین ایران اگه میتونین از پراید که بهترن

 108. محمد می گوید

  دیگه ماشین از این خوشگلتر اینا کجازشتن زشت تولید اشغال های داخلی خودمونه هر کدوم به صدتا پراید می ارزه

 109. دنیا می گوید

  اگه خیلی زشته نمیخواین همشو بفرستین ایران ما به جاش تولید داخل رو بهتون میدیم کهنشم بیارید ما نو بهتون میدیم

 110. Ramin می گوید

  اینا کجاشون زشته ، اتفاقآ هم خوشگله هم با کیفیت . زشت پراید ، تیبا ، ساینا ، کویک ، پارس ، ۴۰۵ ، پیکان ، پیکان وانت ، اینا زشت و آشغالن شخمی ترین ماشیهای دنیا اینا هستن نه خارجی ،،، این لگن پاره های ساخت داخل آشغال و بی کیفیته ، مفتش نمی ارزه ،،،،

 111. پوریا سامانی فر می گوید

  والا هیچکدام اینها زشت نبودن . ماشین های خودمون مثل پراید سمند زشترن

 112. نسیم می گوید

  حالا ایران که عرضه همینا هم نداره ?

 113. عباس می گوید

  خاص بودن کجای اینا زشته. با کمال میل بنده از این زشتها استقبال میکنم

 114. مازیار می گوید

  چرا عکس دمپایی ما تو لیست ماشینها نیست منظورم را حتما متوجه شدید سایپا۱۵۱خودم پنج سال داشتم اوراقی فروختم داشت از کمر نصف میشد موتورش دود میکرد تازه از همه مهمتر ایربگ اونم تو راه ترکید تصادف کردم خخخ ولی کاش تو لیست نفر اول میشد

 115. احمد می گوید

  چرا عکس پراید و نیسان و وانت ایرانی رو نزاشتین اینها سردسته زشتی ها هستن

 116. محمد می گوید

  وای وای تروخدا اینا رو نذارید حالم بد شد یه دو تا عکس ماشینای سایپاو ایران خودرو بذارید حالمون خوب بشه اینا چی بودن عکساشونو گذاشتید حالمو خراب کردید

 117. فرهام می گوید

  سلام.
  ببینید هر خوردو رو با رده و دوران خودش باید مقایسه کرد.مقصر اصلی پراید و پیکان نیستن، مقصر اصلی در واقع خود ماها هستیم. پراید و پیکان تو ۲۰سال قبل ماشین های شیک و باکلاسی بودن. اون موقع که اولین بار انگلستان پیکان رو زد و شاه خدا بیامرزمون ازش خوشش اومد امتیاز ساختش رو آورد تو ایران و اینجا تولیدش کرد. اون موقع همه کشورا داشتن لگن می‌ساختند. مرسدس بنز آلمان نصف سهامش واسه ایران بود. همین ایران‌خودرو که دارید میگین چهارمین خودرو ساز دنیا بود. اما سیاست های غلط بعد از ۵۰ سال باعث شد خیلی پس رفت داشته باشیم. بله خود ماها ایراد داریم. وقتی گاری تولید میکنن و ملت تو صف خرید وا نیستن بایدم پیشرفتی نداشته باشیم. اصلا اینا به فکر ارتقا و… نیستن.

 118. سینا می گوید

  نه پس تیبا وساینا کوییک ما قشنگن افتضاح وطنی??

 119. Alireza می گوید

  والا طراحی بعضی از این ماشینا از طراحی ماشینای مثلا ایرانی بهتره کاش چندتا از این زشتا تو ایران تولید میکردن

 120. مجید می گوید

  نگران نباشید چند وقت دیگه اسم زشت ترین فرغونهای جهان منتشر میشه، اونوقت ماشین‌ها ما رتبه های اول هستند

 121. سمیه می گوید

  کاش یک‌ی از این ماشینهای زشت مال من بود مخصوصا از اون نیسانا.از ماشینهای ایرانی بکی کیفیفت وزشت قشگنترند اصلا هر چی خارجی خوبه

 122. احمد می گوید

  به جهت وحشتناک بودن بیش از حد تیبا و خطر برای بیماران قلبی، از آوردن آن در لیست معذورند.

 123. ایرانی می گوید

  برای دیدن زشت ترین خودروهای جهان کافیست ایران رامقصد خود قرار دهید واز ویدن زشت ترین خودروهای جهان حیرت زده شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.