واردات خودرو با تصویب دولت آزاد شد

واردات خودرو آزاد شد

0

دولت در خرداد ۹۷ و پس از آنکه برجام از سوی آمریکا نقض شد، تصمیم گرفت واردات بسیاری از کالاها از جمله خودرو را ممنوع کند، تا ارز کمتری از کشور خارج شود. با ممنوعیت واردات بازار خودروهای خارجی در کشور ملتهب شد و قیمت‌ها اوج گرفت. اوج‌‌گیری قیمت در بازار وارداتی‌ها ناشی از رشد قیمت ارز بود، اما ممنوعیت واردات نیز نقش بسیار مهمی در این ماجرا ایفا کرد.

طرح رفع ممنوعیت واردات با هدف بهبود شرایط بازار مطرح شده است و بر اساس این طرح واردات خودرو به‌طور محدود انجام خواهد شد و تمام فعالیت واردکنندگان به‌طور شفاف رصد خواهد شد. وزیر صمت از تصویب کلیات واردات خودرو در هیئت دولت پیرو پیگیری‌های این وزارتخانه خبر داد و تاکید کرد: «جزئیات و چگونگی آیین‌‌نامه واردات خودرو به‌‌زودی اعلام و اطلاع‌رسانی می‌شود.»

سید رضا فاطمی ‌امین با اعلام این خبر گفت: «از روزهای نخست برعهده‌گرفتن مسئولیت، باور به لزوم ایجاد بازار رقابتی و پاسخ‌گویی مناسب به نیاز خریداران داشتیم و لغو ممنوعیت واردات خودرو را به‌‌عنوان یکی از برنامه‌های جدی ساماندهی صنعت خودرو در دستور کار قرار دادیم.»

وی ادامه داد: «باتوجه‌به رفع موانع صادراتی و افزایش صادرات که به برطرف‌شدن مشکل تراز ارزی کشور کمک کرد، دیگر ضرورتی برای استمرار ممنوعیت واردات خودرو نبوده و خواستار آزادسازی واردات آن برای ایجاد بازار رقابتی در کشور شدیم؛ با برگزاری چندین جلسه در مراجع ذی‌‌ربط و هیئت دولت، آزادشدن واردات خودرو را به‌ دور از هیاهوهای رسانه‌ای به‌‌صورت جدی پیگیری کردیم.»

به‌گفته وزیر صمت سرانجام با ارائه گزارش‌های کارشناسی و بیان استدلال‌های منطقی، پیگیری‌های مستمر نتیجه داد و پیشنهادهای این وزارتخانه در هیئت دولت به تصویب رسید.

***

جدیدترین  جدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید

جدیدترین آگهی‌های خودرو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.