زمان برگزاری دوره سوم ثبت نام خودرو از طریق سامانه یکپارچه

1

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برای ایجاد شفافیت و افزایش رضایتمندی مردم در خصوص عرضه خودرو راه اندازی شده است. مشکلات و نابسامانی در بازار خودرو باعث ورود مجلس و دولت برای حل این مسئله شد. به همین دلیل در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ به دستور ریاست جمهوری، شیوه تخصیص خودرو برای متقاضیان واقعی تغییر یافت. به دستور رییس جمهور خودروسازان مکلف به افزایش تولید تا سقف پنجاه درصد شده و باید خودروهای ناقص خودرو را به صفر برسانند.

پیرو این دستور، وزارت صنعت، معدن و تجارت در تاریخ ۱۳ ازدیبهشت سال جاری، تمامی خودروسازان را مکلف به عرضه و فروش فوری خودرو در سامانه مشترک خودرو کرده و ثبت نام خارج از این طرح را ممنوع اعلام کرد.

لازم به ذکر است که متقاضیان خرید خودرو از شرکت‌های خودروسازی دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و شرکت‌های خودروسازی خصوصی همچون مدیران‌خودرو، کرمان‌موتور، آرین‌موتور و … باید برای خرید خودرو به این سامانه مراجعه کنند.

در دوره‌های مختلف مهلت‌های ثبت نام چند روزه در نظر گرفته می‌شود که تقدم یا تأخر زمان ثبت‌نام، هیچ تأثیری بر روند تخصیص و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم تخصیص خودرو با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و با قرعه‌کشی انجام می‌شود.

عرضه خودرو بر اساس این سامانه بسیار متنوع و چند برابر ظرفیت دوره‌های پیشین خواهد بود و تمامی خودروسازان موظفند تمامی محصولات خودروهای سواری خود را در این سامانه یکپارچه عرضه کنند و هیچ‌گونه استثنایی برای تخصیص خودرو به مشتریان خارج از این سامانه وجود نخواهد داشت.

عبدالله توکلی لاهیجانی درباره زمان سومین مرحله ثبت‌نام و عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو: قرار بود دوره سوم ثبت‌نام تخصیص خودرو در نیمه اول شهریور باشد، اما زمان دقیق آن در هفته آینده اعلام می‌شود.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت افزود: مجوزها داده شده و ساز و کارها برای برگزاری دوره سوم ثبت نام خودرو از طریق سامانه در حال انجام است.

وی درباره تعداد عرضه خودرو در دوره سوم تخصیص خودرو بیان کرد: مانند دو دوره قبل، تعداد عرضه خودروها قابل توجه خواهد بود ، البته تعداد عرضه خودروها در مرحله سوم بستگی به عرضه شرکت‌ها دارد. بنابراین الان نمی‌توان تعداد عرضه را به طور دقیق اعلام کرد.

توکلی لاهیجانی ادامه داد: تولید خودرو در ماه‌های اخیر افزایش زیادی داشته است و یکی از خودروسازی‌های بزرگ کشور نه تنها در سال جاری خودروی کامل بیشتری تولید کرده است، بلکه از تولید سال گذشته پیشی گرفته است. طبیعتاً با این روند افزایش تولید، در ۶ ماهه دوم سال شاهد افزایش عرضه به بازار خواهیم بود.

***

جدیدترین آگهی‌های خودرو

***

 اخبار خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.

شرایط خرید خودرو از سامانه‌ی یکپارچه‌ی فروش، چه خودروهایی عرضه می‌شود؟

بنابر اعلام سخنگوی وزارت صنعت در سومین دوره قرعه‌کشی یک پارچه نزدیک به ۶۰ هزار خودرو عرضه می‌شود که ۵۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و ۲۰ درصد ظرفیت به خودروهای فرسوده اختصاص پیدا کرده است.

تنها تفاوت سومین دوره مرحله فروش خودرو را باید اخذ استعلام از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت برای متقاضیان مشمول طرح خودروی فرسوده عنوان کرد.

محدودیت‌های ارائه شده در این نوبت از فروش شامل:

 • انطباق همزمان کارت ملی
 • گواهینامه
 • حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت نام
  کد ملی (هر کدملی یک خودرو)
 • سن (بالای ۱۸ سال)
 • دارا بودن گواهینامه رانندگی خودرو
 • عدم امکان صلح در قراردادهای فروش
 • صحت سنجی مندرجات سجلی و پستی بر اساس سامانه امتا
 • غیرفعال نمودن گارانتی خودرو پس از ۵ ماه و ۱۰۰۰ کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه
 • برای کلیه طرح‌ها تا اطلاع ثانوی، محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید، از سایر خودروسازها (۴۸ ماهه) ملاک است.
 • الزام نداشتن پلاک فعال انتظامی برای طرح‌های فروش فوق العاده، فوری و پیش فروش ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره شبای معرفی شده مسترد می‌گردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه خودروساز نخواهد بود.
 • توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمه https شروع و صرفاً با عبارت shaparak.ir به پایان می‌رسد.
 • شرکت‌های خودروساز داخلی مکلفند از زمان ابلاغ این قانون یک خودروی ایرانی به قیمت کارخانه به انتخاب و به نام مادر پس از تولد فرزند دوم به بعد در هر نوبت ثبت‌نام برای یک مرتبه تحویل دهند.
 • در هر نوبت ثبت نام پنجاه درصد خودروها مشمول این ماده هستند و در صورتی که تعداد متقاضیان مشمول از پنجاه درصد خودروها در هر نوبت ثبت‌نام بیشتر باشد، اولویت با مادرانی است که طی دو سال قبل خودرویی دریافت نکره باشند.
 • در هر صورت، اگر تعداد متقاضیان در اولویت یا خارج از آن، بیشتر از پنجاه درصد خودروها باشد، تعیین تکلیف از طریق قرعه کشی خواهد بود و سایرین می‌توانند در نوبت‌های بعدی ثبت نام کنند.
 • چنانچه تعداد متقاضیان، کمتر از پنجاه درصد خودروها بود، فروش مابقی خودروها بلامانع است.

آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، مادران متقاضی در طرح جوانی جمعیت و خانواده، حداکثر یکبار می‌توانند از شرایط ثبت نام خودرو در طرح مذکور استفاده نمایند. بنابراین متقاضیانی که قبلا در طرح‌های مشابه خودروسازان ثبت نام آنها نهایی نشده و واریز وجه نموده‌اند مجاز به ثبت نام مجدد نیستند.

این محدودیت‌ها شامل کلیه خودروهای قابل عرضه توسط شرکت‌های خودروسازی چه در طرح‌های قرعه‌کشی و چه طرح‌های خارج از قرعه‌کشی می‌شوند.

علاوه بر ایران خودرو، شرکت آرین پارس موتور روز چهارشنبه ۱۶ شهریورماه سومین فروش رسمی لاماری ایما را در سامانه یک پارچه انجام می‌دهد. در این شرایط فروش لاماری ایما با قیمت یک میلیارد و ۷۹ میلیون تومان عرضه می‌شود. همچنین قواعد قبلی فروش خودروها در سامانه یک پارچه برقرار است.

مدت زمان ثبت نام اولیه برای خرید این خودرو جمعه ۱۸ شهریورماه ۱۴۰۱  اعلام شده است، همچنین قرعه کشی این طرح فروش هفته آینده برگزار می‌شود.

بنابر اعلام ایران خودرو، فردا پیش فروش ۴ محصول با موعد تحویل حداکثر یک ساله صورت خواهد گرفت. در این مرحله متقاضیانی که در قرعه‌کشی‌های قبلی خودروسازان انتخاب نشده‌اند، می‌توانند در این طرح با رعایت شرایط ثبت نام نمایند.

زمان ثبت نام سومین دوره قرعه‌کشی یکپارچه خودرو تمدید شد

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تمدید زمان ثبت نام سومین دوره قرعه‌کشی یکپارچه خودرو خبر داد.

امید قالیباف با اعلام این مطلب گفت:

به‌دلیل درخواست متقاضیان زمان ثبت نام تا ساعت ۱۶ روز شنبه ۱۹ شهریور تمدید شد.

پس از دو دوره عرضه موفقیت‌آمیز خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو که در اردیبهشت و تیر ماه امسال انجام شد، سومین دوره عرضه خودرو از روز چهارشنبه گذشته (۱۶ شهریور) آغاز شد.

در سومین دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص نزدیک به ۶۰ هزار خودرو عرضه  می‌شود که ۵۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و ۲۰ درصد ظرفیت به خودروهای فرسوده اختصاص پیدا کرده است.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به نشانی https://sale.iranecar.com مراجعه کنند.
 • نتایج قرعه‌کشی سومین مرحله تخصیص خودرو امروز اعلام می‌شود.
 • سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: نتایج قرعه کشی سومین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه وزارت صمت، امروز ۲۲ شهریور ماه اعلام می‌شود.
 • امید قالیباف با اعلام این خبر افزود: قرعه کشی سومین مرحله تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه دیروز (۲۱ شهریور ماه) انجام شد و نتایج به شرط دریافت استعلام ها، امروز ۲۲ شهریور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام می‌شود.
 • به گفته سخنگوی وزارت صمت، مشتریان همچنین می‌توانند با پیامک ارسال شده شرکت‌های خودروساز نیز از نتایج قرعه‌کشی آگاه شوند. قالیباف ادامه داد: در این دوره برای ۶۰ هزار خودروی عرضه شده، بیش از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند.
 • براساس این گزارش، در سومین دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص از ۶۰ هزار خودرو عرضه شده، ۵۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و ۲۰ درصد ظرفیت به خودرو‌های فرسوده اختصاص یافت.

نتایج قرعه‌کشی سومین مرحله تخصیص خودرو امروز اعلام می‌شود

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: نتایج قرعه کشی سومین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه وزارت صمت، امروز ۲۲ شهریور ماه اعلام می‌شود.

امید قالیباف با اعلام این خبر افزود:

قرعه کشی سومین مرحله تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه دیروز (۲۱ شهریور ماه) انجام شد و نتایج به شرط دریافت استعلام ها، امروز ۲۲ شهریور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام می‌شود.

به گفته سخنگوی وزارت صمت، مشتریان همچنین می‌توانند با پیامک ارسال شده شرکت‌های خودروساز نیز از نتایج قرعه کشی آگاه شوند.

قالیباف ادامه داد: در این دوره برای ۶۰ هزار خودروی عرضه شده، بیش از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند. براساس این گزارش، در سومین دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص از ۶۰ هزار خودرو عرضه شده، ۵۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و ۲۰ درصد ظرفیت به خودرو‌های فرسوده اختصاص یافت.


***

شما می‌توانید جدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید.

***

جدیدترین آگهی‌های خودرو

 

1 نظر
 1. nashenas می گوید

  تورو خدا به اینایی که تحت پوشش کمیته امداد هستن و هیچ خودرویی ندارن به اونا هم بدون قرعه کشی بدید خودرو …بعضی مادران هستن که شوهراشون چند تا چند تا خودرو دارن …ثبت نام میکنن برنده میشن سهمیه شون میفروشن قولنامه ای

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.