فاطمی امین: تدوین برنامه صادرات خودرو تا ۲ هفته دیگر به پایان می‌رسد

سیدرضا فاطمی امین درمورد تدوین برنامه صادرات خودرو اعلام کرد

0

هم‌اکنون به‌دلیل شرایط بازار خودرو، خودروسازها قادر نیستند روی صادرات خودرو متمرکز شوند. زمانی که بحث واردات می‌شود، خودروساز داخلی هم باید توانایی صادرات پایدار به کشور هدف را داشته باشد. همچنین محصولات تولیدشده باید استانداردهای لازم را در کشور مقصد پاس کنند. با این تفاسیر نتیجه برنامه صادرات خودرو چه شد؟

سیدرضا فاطمی امین درمورد تدوین برنامه صادرات خودرو اعلام کرد: «این طرح در دست تدوین است و تا ۲ هفته آینده تکمیل می‌شود. پس از تکمیل طرح، جزئیات آن منتشر خواهد شد.

وی همچنین درمورد رفع مشکلات صادرات گفت: «باید تراز ارزی کشور را با صادرات غیر نفتی ارتقا دهیم. در این صورت بسیاری از نگرانی‌های ما در سطح کلان از بین خواهد رفت و می‌توانیم بسیاری از مقرراتی را که وجود دارد، حذف کنیم. تا پایان امسال تمامی موانع صادراتی را یک به یک حل خواهیم کرد تا در سال آینده دیگر مانعی در مسیر صادرکننده نباشد.»

وزیر صمت افزود: «تا پایان امسال باید رویه‌های صادراتی را تا جای ممکن تسهیل کنیم. همچنین مقاصد صادراتی ما باید بیشتر و متنوع شود.» وی در پایان گفت: «درواقع باید با گسترش صادرات غیر نفتی درآمدزایی ارزی کشور را به جایی برسانیم که مجبور نباشیم به‌خاطر برخی اهداف دیگر، صادرات را درگیر قید و بند کنیم.»

آگهی‌های خرید و فروش خودرو

***

شما می‌توانید جدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.