دنا پلاس هیبریدی؛ تهران – مشهد فقط با یک باک بنزین

0

نسخه جدید خودروی محبوب دنا در نمایشگاه «تحول صنعت خودروی ایران» رونمایی شد. شرکت ایران خودرو در این نمایشگاه نسخه هیبریدی دنا را به بازار معرفی کرد.


ایران خودرو در معرفی این محصول اعلام کرده که با به روز کردن پیشرانه این نسخه از دنا مصرف سوخت ترکیبی این سواری به ۳.۳ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش پیدا کرده است.

برای آنکه درکی از مصرف سوخت این ماشین داشته باشیم کافیست تصور کنید برای سفر از تهران به مشهد تنها یکبار باید باک بنزین این خودرو را پر کنید.

دنا پلاس پلاگین هیبریدی از همان پیشرانه و پکیج باتری‌های رانا برقی استفاده می‌کند. این باتری‌ها به وسیله برق شهری با ولتاژ خانگی نیز قابل شارژ است. ایران خودرو این تکنولوژی را از همکاری با یک شرکت بلژیکی پانچ بدست آورده است. در خصوص مشخصه‌های فنی این خودرو گفته شده توان آن ۹۰ کیلووات و گشتاور ۲۲۰ نیوتن-متر از ویژگی‌های بارز آن است.

آگهی‌های دنا را در دیوار ببینید

دنا پلاس هیبریدی چه زمانی به بازار عرضه می‌شود؟

دنا پلاس هیبریدی برای دومین بار است که رونمایی می‌شود. بار اول در سال ۱۳۹۶ از این خودرو رونمایی شده بود. اکنون مشخص نیست ایران خودرو چرا برای دومین بار نمایش این محصول را رونمایی عنوان کرده است. با این حال هنوز گفته نشده که این محصول چه زمانی به بازار عرضه خواهد شد. برخی گمانه‌زنی کرده‌اند که این خودرو یک تجربه آزمایشی برای ایران خودرو است و نباید انتظار عرضه آن در بازار را داشت.


***

 اخبار خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.