هیوندای به ایران برمی‌گردد!

0

خروج شرکای خارجی خودروسازی کشور در شرایطی از سال۹۷ و همراه با تحریم‌ها کلید خورد که حالا برخی خودروسازان برای بازگشت به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند. هیوندایی از جمله شرکای بخش خصوصی خودروسازی کشور است که فعالیت گسترده‌ای در ایران داشت؛ اما به‌دلیل تحریم‌ها مجبور به خروج از کشورمان شد.

با رفع ممنوعیت واردات خودرو به ایران، هیوندای یکی از نخستین برندهایی است که به واسطه جایگاه مناسب نزد مشتریان و همکاری مستمر خدمات پس از فروش در زمان تحریم صنعت خودرو، شانس ورود مجدد به بازار ایران را خواهد داشت.

خروج شرکت‌های معتبر خودروسازی از ایران، از یک سو منجر به حذف برخی از شرکت‌های خودروساز خصوصی شد و از سوی دیگر توقف تولید بسیاری از محصولات خودرویی را در پی داشت. بر این اساس توقف تولید محصولات هیوندایی در کرمان موتور نیز به واسطه تحریم‌ها، سهم این خودروساز را در بازار خودروی ایران حذف کرد.

هیوندای در زمان تحریم‌های اخیر صنعت خودرو بر خلاف خودروسازان فرانسوی تا حد امکان کوشید تا با کمترین تحمیل هزینه به خریداران ایرانی، کشور را ترک کند. هر چند که تلاش‌هایش تا حدودی ناموفق نیز بود اما در حوزه خدمات پس از فروش داستان متفاوت است.

این شرکت کره‌ای در حوزه خدمات پس از فروش نه تنها هرگز مشتریان ایرانی را رها نکرد؛ بلکه کوشید تا با همکاری کرمان موتور خدمات مناسب و در خوری به مشتریان ایرانی ارائه کند.

محبوبیت برند هیوندای در ایران موجب شده است تا محصولات این شرکت با از سرگیری واردات از نخستین شانس‌های ورود به بازار ایران باشند. به خصوص که هیوندای محصولات مناسبی در بازه قیمتی بالای ۲۰ هزار دلار دارد. بر اساس راهبرد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تولید خودروهای زیر ۲۰ هزار دلار در داخل کشور و واردات خودروهای بالای ۲۰ هزار دلار برای تنظیم بازار، انتظار می‌رود تا خودروهایی نظیر سانتافه و توسان از بیشنرین شانس‌ برای ورود به بازار ایران برخوردار باشد.

همچنین هیوندایی می‌تواند از طریق ایران خودروهایش را به بازارهایی مانند روسیه، عربستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی شمال آفریقا صادر کند.

***

جدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.