جتور T-X، قدم اول چری برای ورود به دنیای آفرود

جتور به همراه کمپانی چری

0

واژه جتور (JETOUR) از دو عبارت Je و Tour تشکیل شده که معنی آن مسافرت راحت است. نام برند به‌خوبی معرف اهدافش است و هویت محصولاتش را به‌عنوان خودروهایی لوکس مشخص می‌کند.

جتور بخشی از گروه خودروسازی جهانی چری مستقر در چین است که بیش از ۲۰ سال تجربه خوب در مهندسی خودرو دارد. این گروه مجموعه‌ای از برندهای خودمالکانه و جوینت ـ ونچر است و خود را از جنبه فناوری خودرو توسعه داده است.

چری قصد دارد شاسی‌بلند آفرودی جدید خود را با برند جتور به بازار عرضه کند. تاکنون دو خانواده از شاسی‌بلندهای چری با این برند تولید شده که شامل جتور X70 و جتور X90 و X95 است. جتور قصد دارد در راستای استراتژی خود ۳ شاسی‌بلند شهری و آفرودی را به بازار عرضه کند.

براساس تصاویر منتشرشده، فرم کلی و تناسبات بدنه محصول جدید جتور که فعلاً T-X نام گرفته است، بسیار به لندرور دیفندر و فورد برانکو شباهت دارد. البته رقیب اصلی این خودرو به‌خصوص در بازار داخلی چین، خودرویی نیست جز تانک ۳۰۰ که توسط گریت‌‌وال تولید شده است و با طول بدنه ۴٫۵ متری و با قیمت پایه ۲۷ هزار دلار به فروش می‌­رسد.

جتور T-X، قدم اول چری برای ورود به دنیای آفرود

چری در سال ۲۰۲۱ بیش از ۹۶۱ هزار خودرو را فروخت که ۳۱ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ است. در سال ۲۰۲۱ چری همچنین ۲۶۹ هزار خودرو را صادر کرده که رشد ۱۳۶ درصدی را به همراه داشته است. در میان همه این اعداد و ارقام، مجموع فروش محصولات جتور فقط ۱۵۴ هزار دستگاه بود که هرچند عدد ناچیزی است، اما همین که در مقایسه با سال ۲۰۲۰ رشدی معادل ۱۸ درصد داشته، بیانگر موفقیت این برند نوپا است.

به همین دلیل چری به دنبال گسترش بازار جتور است. بر اساس برنامه‌ریزی چری، جتور از سال ۲۰۲۲ هر سال حداقل ۱ و حداکثر ۲ محصول جدید را معرفی می‌کند که شامل محصولاتی در کلاس کراس‌اوور، شاسی‌بلند، ون و حتی پیکاپ و مدل‌های هیبریدی خواهد بود. انتظار می‌­رود نسخه نهایی جتور T-X نیز پیش از پایان سال ۲۰۲۲ معرفی شود.

آگهی‌های خرید و فروش انوع خودرو چری

***

شما می‌توانید جدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.