چگونه لیست آگهی‌های بهتری در «دیوار» داشته باشیم؟

وظیفه کاربران در مقابل آگهی‌های مخرب پلتفرم‌های مختلف انتشار آگهی آنلاین چیست؟

0

هر کاری راه و رسم خودش را دارد. حتی چیزهای کوچک و به ظاهر پیش پا افتاده که در زندگی روزمره ما جریان دارد. آن‌ها که از پلتفرم‌های خریدوفروش استفاده می‌کنند باید نکات مهمی‌ را درباره آگهی‌ها بدانند. این آگاهی، کمک می‌کند تا کیفیت آگهی در این سایت‌ها بالا رود و خریدار و فروشنده با کمترین تماس و بدون هرگونه گمراهی از این سایت‌ها استفاده کنند. ضمن اینکه با چند کار ساده می‌توان به دیگر خریداران هم کمک کرد.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که از این سایت‌ها استفاده می‌کنید، بد نیست چند نکته مهم را بدانید. این اطلاعات به شما و دیگر کاربران کمک زیادی خواهد کرد تا به یک خرید یا فروش امن و سریع دسترسی داشته باشید. نکاتی که خیلی پیچیده نیست و تنها به کمی دقت نیاز دارد.

در نخستین و شاید مهم‌ترین قدم واجب است تا شما به عنوان یک کاربر متعهد آگهی‌های مشکوک را گزارش کنید. این کار باعث می‌شود تا راه افراد سودجو برای کلاهبرداری‌های احتمالی بسته شود. اگر اهل استفاده زیاد از این پلتفرم‌ها باشید حتما به مواردی که گفته می‌شود، برخورد خواهید کرد.

در اصطلاح به «آگهی‌های مشکوک» لیست مخرب هم گفته می‌شود؛ لیستی که می‌تواند خرید و فروش را دچار آسیب کند و در زمان پیدا کردن کالا یا خدمات مورد نظر توسط کاربر، به سرگردانی او منجر شود.

آگهی‌های تکراری را ریپورت کنید

آگهی‌های مشکوک به چند دسته مهم تقسیم می‌شود؛ اول آگهی‌های تکراری و اسپم هستند. این آگهی‌ها محتوای ظاهری و باطنی تکراری دارند اما شما با جستجوهای مختلف به این آگهی‌ها می‌رسید.

اسپمرها برای بیشتر دیده شدن به روش‌های مختلف آگهی‌های تکراری می گذارند و خریدار را در فرآیند یافتن کالا/خدمت خود به دردسر می اندازند. در این مواقع شما باید حتما آگهی‌های اینچنینی را گزارش کنید تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته شود.

حذف آگهی‌های ناموجود

یکی دیگر از کارهای که می‌توان در این مسیر انجام داد، ریپورت کردن آگهی‌های ناموجود است. آگهی‌هایی که فروش رفته و یا به‌طورکلی کالای مورد نظر موجود نیست در این دسته قرار می‌گیرد. حتما شما هم در جستجوهای خود به موارد اینچنینی برخورد کردید. این آگهی‌ها وقت کاربران را می‌گیرد. چرا که در جستجوها نشان داده می‌شود اما کالایی در نهایت وجود ندارد تا معامله شود.

این ممکن است به دلیل آن اتفاق بیافتد که کالا فروش رفته و آگهی‌گذار، دیگر با فروش کالای مورد نظر خود احساس ضرورت نمی‌کند آگهی خود را از پلتفرم حذف کنند. اما کاربران دیگر با ریپورت کردن چنین آگهی‌هایی به خود و دیگران کمک بزرگی می‌کنند؛ به این ترتیب، از تماس‌های بی‌مورد جلوگیری می‌شود و به تبع آن، در زمان و انرژی صرفه‌جویی خواهد شد.

آگهی‌های فیک را شناسایی کنید

دسته سوم آگهی‌هایی که نیاز به گزارش شدن دارند، آگهی‌های فیک یا غیرواقعی هستند. این مورد شاید بیشترین همکاری را از سمت کاربران یک پلتفرم بطلبد چرا که این آگهی‌ها مقدمات کلاهبرداری را فراهم می‌کند. اما آگهی‌های فیک چه نوع هستند؟

آگهی‌های غیرواقعی اغلب مغایرت اطلاعات دارند و فروشنده با هدف جذب مشتری و دریافت تماس بیشتر اقدام به ثبت آگهی‌ای می‌کند که در واقعیت وجود ندارد و از اطلاعات و عکس مغایر استفاده می‌کند تا صرفا خریدار اقدام به تماس کند و کالای متفاوتی نسبت به آگهی منتشر شده را بفروشد. در این مواقع بلافاصله باید آگهی ریپورت شود تا صاحبان پلتفرم بتواند از تضییع حقوق کاربران خود جلوگیری کند.

در نهایت…

هر سه این رفتارها به عنوان رفتار مخرب کیفیت آگهی به حساب می‌آید و در واقع باعث نارضایتی خریدارها در فرآیند جستجوی آگهی و رسیدن به آگهی مطلوب‌شان می‌شود. پلتفرم «دیوار» در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم‌های خریدوفروش آنلاین همواره از کاربران خود خواسته تا با گزارش دادن مکرر در مورد آگهی‌های مخرب به بالا رفتن کیفیت آگهی‌ها کمک کند.

سرعت بررسی بالای این پلتفرم و اقدامات فنی مناسب در همین راستا باعث شده تا لیست آگهی‌های مخرب روز به روز در این پلتفرم کمتر شود. اما نکته مهمی‌ که این بین وجود دارد احتمال تشخیص نادرست کاربران در مورد آگهی‌های مخرب است. در این جور مواقع ریپورت کردن ممکن است منجر به حذف یک آگهی درست شود.

در این مواقع شما به عنوان یک آگهی گذار نباید نگران باشید. دیوار تمام آگهی‌های گزارش شده را بررسی می‌کند و اقدامات لازم برای ویرایش، حذف و یا حتی محدود کردن فعالیت آگهی گذار را انجام می‌دهد. سرعت دیوار در این مواقع بسیار بالاست چرا که هر آگهی مخرب می‌تواند سد راه برای کاربرانی باشد که به آن اعتماد کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.