هزینه دریافت وام مسکن از اسفند ماه ۲ برابر می‌شود

0

زمان گرفتن وام خرید و ساخت مسکن با تخفیف ۵۰ درصدی تا پایان بهمن ماه تمدید شد، کسانی که از اول اسفند ماه برای خرید اوراق تسه مسکن اقدام کنند باید دو برابر پول بدهد.

به نقل از ایسنا، طبق مصوبه دولت به متقاضیان خرید و ساخت مسکن وام ۴۸۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شوند، اما متقاضیان برای دریافت آن باید اوراق بخرند.

قیمت اوراق تسه مسکن در ماه‌های اخیر با شیب تندی افزایش یافته تا جایی که یک زوج برای گرفتن وام ۴۸۰ میلیون تومانی باید بیش از ۱۰۰ میلیون تومان اوراق خریداری کنند.

یک ماه قبل بانک مسکن تصمیم گرفت هزینه گرفتن وام را ۵۰ درصد کاهش دهد، این طرح از ۲۳ آذر ماه آغاز شد و قرار بود تا پایان دی ‌ماه به پایان برسد اما آنطور که این بانک اعلام کرده به دلیل استقبال مشتریان استفاده این تخفیف تا پایان بهمن‌ ماه تمدید شد.

بنابراین کسانی که از اسفند ماه قصد خرید اوراق مسکن را داشته باشند، باید دو برابر هزینه کنند.

متقاضیان وام مسکن در مرحله اول باید ملک مورد نظر را به بانک معرفی کنند، پس از این که بانک ملک را برای گرفتن وام تایید کرد، وام‌گیرنده باید اوراق تسه مسکن بخرند. در گام بعدی بانک چک وام را صادر می‌کند، سپس خریدار، فروشنده و نماینده بانک به دفترخانه مراجعه می‌کنند تا کارهای انتقال سند انجام شود. در مرحله پایانی نماینده بانک چک را به فروشنده تحویل می‌دهد.

این تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد و اقساط ۲۴۰ ماهه بازپرداخت می‌شود و تا زمان پرداخت آخرین قسط سند ملک در رهن بانک باقی می‌ماند. وام مسکن برای مجردان ساکن تهران ۲۸۰ و برای زوج‌ها ۴۸۰ میلیون تومان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.