توصیه‌هایی برای انجام معاملات مسکن در روزگار کرونا

166

در حالی که بخش‌های مختلف اقتصاد آرام آرام به واسطه کرونا وارد رکودی بی‌سابقه می‌شوند، بازار املاک کشور نیز در وضعیت نامعلومی به سر می‌برد. رکود ماه‌های اخیر بازار املاک با ظهور کرونا ممکن است وارد دوره‌ای تازه شود اما اگر بتوان در آستانه رونق بازار در خرداد ماه و ابتدای تابستان، فکری برای وضعیت بهداشتی بازدیدها و معاملات مسکن کرد، شاید بتوان قسمتی از خسارت‌ها را جبران کرد.

طبیعی است که در چنین شرایطی عمده صاحبان املاک و مشتریان به فکر سلامتی خود و خانواده‌شان باشند اما دیوار برای این دسته از مشتریان خود پیشنهاداتی دارد که بتوان با رعایت توصیه‌های بهداشتی، با خیالی آسوده‌تر به معاملات املاک بپردازند.

صاحبان املاک بخوانند

فروشنده یا کسی که قصد دارد ملکی را اجاره دهد باید تلاش کند تا جایی که می‌تواند آگهی با کیفیت‌تری را روی دیوار منتشر کند. کیفیت آگهی به چه چیزهایی بستگی دارد؟ پیشنهاد دیوار این موارد است:

 • تصاویر: سعی کنید در آگهی از تصاویر واقعی و واضح استفاده کنید. علاوه بر عکاسی از فضای داخل خانه (اتاق‌ها، آشپزخانه و) موارد جزئی‌تر مثل جنس کابینت‌ها، منظره پیش‌روی پنجره‌ها، ورودی و نمای خارجی منزل، مشاعات، حیاط، پارکینگ و… نیز می‌تواند کیفیت آگهی‌ شما را ارتقا و نیاز به مراجعه حضوری را کاهش دهد.

این ویدیو در اینستاگرام دیوار به شما نحوه عکاسی از یک آپارتمان را آموزش می‌دهد.

 • متن آگهی: حتما اطلاعات ملک را به طور کامل در بخش توضیحات وارد کنید. اطلاعات مختلف مانند سن بنا، امکانات جانبی، وضعیت سند ملک و هر اطلاعات دیگری که ممکن است برای خریدار محل سوال باشد، تشریح شود.
 • جانمایی دقیق: بهتر است هنگام ثبت آگهی، آدرس ملک مورد را دقیق و درست روی نقشه جانمایی کنید. به این ترتیب مشتریان می‌توانند از فضای خارجی ملک مورد نظر نیز مطلع شوند و به این ترتیب از رفت و آمدهای غیرضروری نیز جلوگیری شود.

تا جایی که می‌توانید با مشتریان ملک خود همکاری کنید. بهتر است به همه سوالات آنها تلفنی یا با استفاده از چت دیوار پاسخ دهید تا نیاز کمتری به بازدید حضوری باشد. به ویژه در موضوع قیمت شفاف و رک عمل کنید. با توجه به وضعیت بازار،‌ پایین‌ترین قیمتی را که برای شما مقدور است به مشتری بگویید.‌ علاوه بر این در صورت یافتن مشتری‌های جدی می‌توانید با آنها قرار تماس تصویری بگذارید و بخش‌های مختلف خانه را به آنها نشان داده و به سوالاتشان پاسخ دهید.

مشتریان املاک بخوانند

باید تا جایی که می‌توانید حضور در اماکن مختلف سطح شهر را کاهش دهید. دفاتر املاک در هر منطقه و محله‌ای می‌توانند از امکان پرتردد محسوب شوند. بهتر است برای پیدا کردن ملک مورد نظر خود از وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های آنلاین استفاده کنید. دیوار به عنوان بزرگترین و جامع‌ترین سایت نیازمندی‌های کشور می‌تواند به شکلی کامل و جامع پاسخگوی نیاز شما باشد.

ضمن اینکه آگاهی کامل از جزئیات را حق خود بدانید. از همین رو می‌توانید برای کاهش رفت و آمد و بازدید حضوری، درخواست ارسال یک فیلم از خانه را داشته باشید. یا می‌توانید در یک تماس تصویری، از مشتری بخواهید خانه را به شما نشان دهد و شما با هدایت فروشنده، همه زوایای خانه را کاملا به همراه خانواده رویت کنید.


در صورت نهایی شدن توافقات اولیه، به هیچ عنوان خانوادگی به بازدید یک ملک نروید. یک یا نهایت دو نفر کافی است. شما پیش از این همه جزییات را دیده‌اید و برای بررسی محله و موقعیت آپارتمان می‌توانید با خانواده دوری اطراف ملک بزنید اما بازدید از داخل منزل را به هیچ عنوان بیش از دو نفر انجام ندهند. این درخواست شما به معنی به خطر افتادن سلامت خود و خانواده فروشنده است. برای رعایت بهداشت هنگام بازدید، توصیه‌های بهداشتی در بازدید از ملک را در ادامه مطلب بخوانید.

استفاده از «تماس تصویری» می‌تواند بهترین راه حل برای شرایط فعلی باشد که بازدید از ملک با خطراتی مواجه است. در این زمینه بهتر است صاحبان املاک با مشتریان همکاری بیشتری داشته باشند. با یک تماس تصویری با استفاده از برنامه‌هایی مانند «واتس‌اپ» یا «اسکایپ» که این روزها در موبایل همه پیدا می‌شود، در کوتاه کردن مسیر معامله و حفظ سلامت خانواده‌ها گام بزرگی برداشته‌اید.

توصیه‌هایی به مشاوران

توصیه دیوار به مشاوران املاک نیز استفاده بیشتر از دیوار با درج آگهی‌های با کیفیت‌تر است. بیشتر مشاوران حرفه‌ای که از دیوار برای پیدا کردن مشتری استفاده می‌کنند به این نکته واقف‌اند که استفاده از تصاویر با کیفیت و توضیحات دقیق چه تاثیری در جذب مشتری بیشتر دارد.

بهتر است شما نیز از صاحبین املاک، برای فایل‌هایتان عکس و فیلم مفصل بخواهید تا در اختیار مشتریان قرار دهید. بهتر است پیش از هر بازدیدی، این تصاویر و فیلم‌ها را در اختیار مشتریان قرار دهید تا در صورت عدم رضایت، بازدیدی صورت نگرفته باشد.

در هنگام مراجعه برای بازدید، در صورت توافق‌های اولیه، بهتر است شما بیرون از ملک بیاستید و وارد فضای سربسته نشوید. قطعا این احترامی است که شما به مشتریان خود در این شرایط می‌‌گذارید.

رعایت نکات بهداشتی در زمان بازدید

اگر مذاکرات تلفنی و رد و بدل کردن اطلاعات ملک به نتیجه رسید احتمالا  با یکی دو مشتری نهایی به توافق رسیده‌اید و حالا مشتریان نیازمند بازدید از ملک شما هستند.

برای این بازدید بهتر است تنها یک نفر با بازدید‌کننده همراه شود. بازدیدکنندگان نیز بهتر است یک یا نهایت دو نفر باشند. همراه کردن کودکان و خانواده در این شرایط به هیچ عنوان منطقی و بهداشتی نیست. در این شرایط نکات بهداشتی زیر را رعایت کنید:

 • در زمان قرار حضوری پنجره‌ها را باز کنید.
 • حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید و بهتر است دستکش و ماسک را در اختیار بازدید‌کننده نیز قرار دهید.
 • از دمپایی روفرشی برای بازدیدکننده استفاده کند و پس از ملاقات آن را بشویید.
 • فاصله خود را با خریدار حفظ کنید و پس از پایان ملاقات نیز مکان‌هایی که با مشتری تماس داشته‌اند (مثل دستگیره درها) و… را ضدعفونی کنید.
 • فراموش نکنید که پیش و پس از ملاقات حتما دست‌های خود را با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویید.
 • مذاکره درباره جزییات معامله را پس از بازدید بهتر است خارج از خانه یا تلفنی انجام دهید.
 • به هیچ عنوان بدون بازدید حضوری اقدام به پرداخت یا نوشتن قرارداد نکنید و از پرداخت بیعانه پرهیز کنید. پس از بازدید و درصورت پسندیدن ملک نیز حتما قرارداد تنظیم کنید، چون نداشتن قرارداد، عواقب بدی به‌همراه دارد. اجازه ندهید شرایط خاص شیوع کرونا باعث سهل‌انگاری شما در رعایت مسایل امنیتی در معامله شود.

شاید کمی رعایت این توصیه‌های بهداشتی سخت به نظر برسد اما حالا همه دیگر می‌دانیم که کرونا بیش از هر چیز سبک زندگی ما را تغییر داده است و باید برای بازگشت به جریان زندگی، کمی محتاط‌تر باشیم. مطمئن باشید جریان زندگی، قوی‌تر از هر ویروس کشنده‌ای روی زمین است.

دیوار در این روزهای سخت، مثل همیشه کنار شما می‌ماند.

166 نظرات
 1. abass می گوید

  سلام
  قبلا اینطوربودتااسم مثلا واتس آپ یا تلگرام رومیاوردیم آگهی چاپ نمیشد
  مثلا مینوشتیم برای عکسهای بیشتریافیلم یک پیام داخل تلگرام یاواتسپ بدیداون آگهی رو دیوار چاپ نمیکرد حال اگراین قابلیت روفراهم
  کنید تا به خریداراطلاع رسانی شودوتاکیدشودفکرکنم بشود به توسیه دیوار عمل کرد

  1. مولائ می گوید

   با سلام پرسنل محترم سایت دیوار
   در متن اگهی توضیحات راجب به نحوه بازدید
   و ارسال تصاویر راز طریق تلگرام و واتس اپ منتشر شود
   بازدید اولیه بهتر انجام میشود

   متاسفانه از طرف دیوار
   اگهی که از کلمات تلگرام و واتس اپ منتشر نمیشود
   و توسط ربات دیوار حذف میشود.

   1. مدیر سایت می گوید

    دوست عزیز مشتری شما اگر تمایل به ارتباط از درگاهی به غیر از درگاه دیوار را داشته باشد، می‌تواند در تماس تلفنی از شما این نشانی‌ها را بخواهد. ضمن اینکه چت دیوار نیز این امکان را برای شما فراهم کرده است. این اقدام برای ایجاد امنیت بیشتر است

   2. ارتین می گوید

    خوب بنویس اپلیکیشن پیام رسان های پرکاربرد موبایل

  2. هجبhlzkgzktsigحعغ می گوید

   سلام دوست عزیز چت دیوار هم عکس داره هم فیلم داره احتیاجی به معرفی برنامه های دیگه نیست

   1. مدیر سایت می گوید

    دوست عزیز چت دیوار هنوز قابلیت ارسال و دریافت فیلم ندارد.

   2. فرزاد می گوید

    سلام خدمت دست اندرکاران سایت دیوار، خدا قوت
    چرا جستجو ، فیلتر و یا انتخاب محله دیوار امکان پذیر نیست؟
    اصلا نمیتونم محل مورد نظرم رو بنویسم و یا سرچ کنم، قفل شده

   3. محمدرضا می گوید

    بله ..برای شما رایج شده
    ولی برای مردم هنوز جا نیفتاده
    از طرفی شما اگه می خواهید جا بیفته بجای کلمه چت ؛ می تونید کلمه بهتری بکار ببرید وگرنه کسی از کلمه چت خاطره خوبی نداره.

    1. شهروند می گوید

     حذف قیمت از دیوار در املاک وخودرو نقض قانون دسترسی به انتشار آزاد اطلاعات است مگر در بورس کالا که هر روز وهر ساعت افزایش قیمت داده میشه کس جلوی قیمتها رو میگیره!؟

  3. محمد می گوید

   سلام از دیروز تاحالا چرا اطلاعات تماس باز نمیشه همش میزنه خطای نامشخص در دریافت اطلاعات.
   بدون اون ک نمیشه شماره طرف مقابلو بدست آورد.
   کارام همه ریخته بهم توروخدا مشکلو برطرف کنید.

   1. سید می گوید

    خدایی موندم بعضی ملت ما چقدر الافن اومدن ب شما منفی دادن خخخخ….. بنده خدا کمک خاسته اینم منفی داره؟ عجبا بخدا… بعد در جوابت دوست عزیز اینو بگم یا مشکل از گوشیته که تعمیر یا خاموش روشن میخاد….یا برنامه رو دوباره بپاک و بنصب…‌ یا برو تو سایت خود دیوار با مرورگر
    یکی اینها رو امتحان کن …یا حق

  4. بی نام می گوید

   با سلام از عوامل دیوار خواهشمندم به فکر ما‌مستاجر ها هم باشید تو رو خدا قیمت ها رو از روی نظر کارشناسی تعیین کنید
   تو این اوضاع کرونا ک بنگاه ها تعطیل شده قیمتای خونه سرسام اور شده و هرکس از صاحبخونه ها هر قیمتی ک بخواد خونشو میذاره برا اجاره قیمت یه خونه خیلی قدیمی شده هم قیمت یه خونه نوساز کلید نخورده..این چه وضعیه چرا هیچکس نیست بداد ما مستاجرایی ک باید خونه رو تخلیه کنیم برسه..؟؟شما رو به خدا رسیدگی کنید

   1. ابراهیم می گوید

    این ازبیذات وسنگدل بودنشونه.من خودم خونه دارم تودزفول.مستاجرکه میادمیگمش چقدتوانایی داریی تودادن رهن وکرایه…تاجایی که راه داره رعایتش میکنم که فشاربهش نیاد.به انصاف وعدالت طرف بستگی داره.همه اینطورنیستن

 2. سید مصطفی می گوید

  با سلام …متاسفانه چیزی که تو یکسال اخیر مخصوصا الان که کرونا هم اومده تو کشور ما مد شده بالابردن قیمتهاست اونم قیمتهایی که اصلا واقعی نیست مثلا چرا خونه ۴۰ متری توی کوچه یک متری پشت قواره رو گذاشتن ۵۶۰ میلیون یا خیلی موارد دیگه …من توی همین سایت دیوار یک ملک دیدم ۴۰۰ تومن طرف قولشو به من داد بعد از یک ماه و نیم معطل کردن دبه کرد و گفت قمتها تو سایت دیوار بالا رفته باید بیست میلیون دیگه بزاری روش… وقتی من فروشنده قیمت رو بالا می کشم که بهتر بفروشم فکر اینو نمی کنم که با این پول قراره یه جای بهتر بخرم خوب اونم قیمتشو می کشه بالا نفر بعدی هم همینطور …کاش ما مردم به هم رحم می کردیم همش می گیم دلال بازیه آخه مگه چند درصد دلال تو کشور هست …ببخشید طولانی شد درد دل یه خریدار ملک بود

  1. Raha.rad می گوید

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران محترمتون و تشکر به خاطر اپلکیشن خوب دیوار
   سوالم اینه چرا عکس هایی که از سر در مغازه گرفته میشه بارگذاری نمیشود در صورتی که از طرف عوامل دیوهر پیام میاد که،،تغییرات مورد نظر اعمال شد!!

 3. احمد ملک محمد می گوید

  با سلام
  خیلی ممنون از تذکری ک برای املاک و مشاورین و خریداران و فروشندگان کذاشتید . ولی بهتر نیست خود سایت دیوار به جا شعار دادن خودش قدمی برداره واسه این توصیه ها . مثلا این محدودیت که اگه بیشتر چندتا تبلیغ گذاشتیم و تا خواستیم بعدیشا بزاریم نگه پول بده:؟
  ببخشید من رک صحبت میکنما من شغلم مشلور املاک هستش الانم خانه هستم و بیرون نرفتم . نمیتونم برا همه ملک هایی ک دارم پول تبلیغ بدم. قبلا مغازه باز بود و اگر میخاستم تو دیوار تبلیغ کنم رایگان قبول میکرد ولی الان چی؟؟
  شما عوامل دیوار خیلی زحمت میکشید ولی اگه واقعن ب فکر خریدار و فروشنده هستید این محدودیت را ب طور موقت بردارید تا بعد کرونا؟
  اگرم بر نمیدارین اون توصیه را هم بردارید چون هم خانی با هم ندارد.
  با تشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   دوست عزیز، دیوار برای همه مشاوران املاکی که از پنل دیوار استفاده می‌کنند، یک ماه تمدید اعتبار هدیه کرده است. پیشنهاد ما استفاده از این سرویس و بهره‌مندی از مزایای آن است.

   1. سعادت می گوید

    سلام وخسته نباشیدخدمت مسئولین دیوار
    اینکه شما گفتید یک ماه اعتبار هدیه گزاشتید
    من اولین اگهی که دادم بعد از مدت تقریبا یک ماه دیوار هزینه اش رو گرفت واعتبار هدیه ای نداد

    1. مدیر سایت می گوید

     دوست عزیز این سرویس فقط برای مشاوران املاک ثبت شده که از پنل مشاوران دیوار استفاده می‌کنند فعال شده است.

   2. مهدی می گوید

    دیوار با من تماس گرفت و دو خط اصلی املاکم که باهاشون آگهی میدم رو متأسفانه دادم ولی از اون لحظه به بعد! هیچ آگهی رایگانی تا همین لحظه تو ماه نداشتم و پنل املاک هم برای من فعال نشده و این درحالیه که پیام به پشتیبانی دیوار دادم حتی جواب هم ندادند. ۲ ماهه که درآمدی نداشتم ولی دیوار همون ۶ تا آگهی رایگان در ماه رو ازم گرفت.
    بهتر نیست بجای شعار عمل کنیم؟

  2. حمیدرضا می گوید

   اقا چ‌ ربطی داره… یعنی چون همه چیز باب میل شما نیست همون ی قدم خوبم که گذاشته پاکش کنه ! عجبا

  3. محمدرضا می گوید

   بله ..برای شما رایج شده
   ولی برای مردم هنوز جا نیفتاده
   از طرفی شما اگه می خواهید جا بیفته بجای کلمه چت ؛ می تونید کلمه بهتری بکار ببرید وگرنه کسی از کلمه چت خاطره خوبی نداره.

 4. مهندس حسین بختیاری می گوید

  سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو والله نقشه تهرانپارس مشکل داره و باید اصلاح بشه محله ها رو توی هم میزنه و فلکه چهارم رو میزنه شهرک فرهنگیان و بلوار پروین رو میزنه تهرانپارس غربی در ضمن حد فاصل تهرانپارس شرقی و غربی خ اصلی تهرانپارسه نه بلوار پروین…امیدوارم رسیدگی کنید و این معضل حل بشه متشکرم

  1. مدیر سایت می گوید

   از کامنت شما سپاسگزاریم و موضوع را با تیم فنی در میان خواهیم گذاشت.

   1. محمدشونم می گوید

    سلام اقا چرا اگهی اجاره روزانه رو برداشتید کلا. میدونید چند نفر رو از نون خوردن انداختین. خود مالک هایی که این کارو میکنن خیلی چیزارو رعایت میکنن و به خاطر از دست نرفتن ملکشون به مسافرین موجه اجاره میدن.

  2. فریدثمره رضایی برواتی می گوید

   سلام..چرا من مثل قبل ملکی را اجاره میدادم..همان متن و عکس از ملک خود میزارم.یا عکسی نمیزارم سایت دیوار تایید.نمیکنه..علت در چیست..خواهشن راهنمایی کنید ممنون میشم..

   1. مدیر سایت می گوید

    دوست عزیز این اتفاق می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید.

  3. علی رضا می گوید

   ثبت چیزی بسیار به سختی در دیوار انجام می شود تکراری ها را چطور پا ک کنم

 5. میرزاخانی می گوید

  با درود وقتتون عالی

  کل سرمایه ما اطلاعات یک ملک (آدرس و مشخصات ) هست
  اگر آدرس و لوکیشن و عکس های نمای ساختمان ،ورودی ، پارکینگ را بارگذاری کنیم
  همکاران دیگر یا متقاضیان بدون حضور ما به آدرس مذکور مراجعه کرده و شماره تماس مالک را بدست میآورند
  و چه چیزی نصیب ما شده فقط یه لبخند
  به نظر ما اگر امکانش باشه آدرس کانال تلگرام در قسمت توضیحات یا قسمتی به آن اختصاص داده شود که اطلاعات ملک را راحت تبادل کنیم
  با تشکر
  میرزاخانی

  1. مدیر سایت می گوید

   دوست عزیز در این مقاله به مشاوران پیشنهاد شده است که از داخل ملک عکس و فیلم کافی برای مشتریان تهیه کنند و به صاحبان ملک پیشنهاد شده برای تماس کمتر از نشانی دقیق استفاده کنند.

  2. بهزاد می گوید

   دوست عزیز، کلاً این شغل باید از سطح جامعه پاک شود، ناراحت نشیدا اما با وجود تکنولوژی و اینترنت دیگر به دلال بازی و وجود بنگاه املاک که چیزی جز بالا بردن قیمتها را در پی ندارند، نیست.

   1. Amir yadegari می گوید

    احتراما بالا بردن قیمت ها هیچ سودی برای املاکی ها نداره و از شما میخوام مشکلات گرونی رو گردن املاکی ها نندازین. با تشکر

    1. سید می گوید

     چطور بالا بردن قیمتها هیچ سودی واسه املاکیها نداره با شهر بی سوادها که طرف نیستی داداش وقتی قیمت بالا بره کمیسیون بنگاه دار بیشتر میشه و به نفعشه وقتی یه خونه رهنش بیشتر باشه کمیسیونش بیشتره و همینطور کرایش به جز این من با چشم دیدم صاحب ملک به بنگاه دار میگه خونم ۱۵۰میلیون بفروش هرچی بیشتر دادی واسه خودت املاک دادش به یه زن شوهر جوان ۲۰۰میلیون ۵۰میلیون روش خورد کمیسیون بالایی هم ازشون گرفت بعد شما اومدی طرف املاکیا در میای که املاکی بی گناه بی تقصیرن نه اتفاقا بیشتر مشکلات مارو املاکیا با دلال بازی بیشتر کردن البته خوب بد همه جا هست اما تو کار دلالی فک نکنم خوب پیدا بشه

   2. علی می گوید

    دوست عزیز اگه املاک ها نباشند نود درصد معاملات کاهش پیدا میکنه و صد درصد کلاهبرداری بیشتر میشه در ضمن چرا وقتی مسکن تو روکود هست و ارزان میشه نمیگین کار املاک هاست؟ اگه یکم مطالعه کنی متوجه میشی که ملک نسبت به همه چیز کمتر گران شده فقط به خاطر املاک هاست تو همه صنفا خوب بد وجود داره لطفا انقدر بد هموطنامونو نخواهیم من املاکی میشناسم که بارها من رو نجات داده با درست کار کردنش

    1. Ament می گوید

     اولا که ندیدیم توی رکود قیمت ها ارزان بشه و درضمن اگه فکر میکنی که افزایش قیمت مسکن کم بوده باید بگم که کاملا در اشتباهی و حتی نسبت به خودروی پژو ۴۰۵ (نه پراید) افزایش قیمت خیلی بیشتری داشته
     حالا به خوب و بد بودن افراد کاری ندارم ولی برعکس چیزی که شما گفتین هم کم نداریم!!

   3. حسین می گوید

    من مشاور نباشم که تو چه میفهمی قیمت ملک تو هر منطقه ای چقدره و ما والا همیشه طرف خریدار هستیم و میخواهیم با حداقل قیمت یه ملکی رو براش خرید کنیم حداقل من خودم همیشه کف قیمت برای مشتری خرید میکنم. شماهم بدون واسطه خرید کن ببینم کدوم بهتره

   4. حمید می گوید

    دوست من اگر ما یاد بگیریم قبل از سخن گفتن فکر کنیم خیلی از مشکلات حل میشد.اولا بالا رفتن قیمت غیر از رکود برای ما مشاوران چیزی نداره..دوما کار تخصصیه و تکنولوژی برای ارتباط کمک ماست نه جایگزین ما،اگر اینطور بود الان توی کشور های پیشرفته که خیلی از ما تکنولوژی بیشتری هم دارن باید املاک هاشون رو میفرستادن خونه بخت..

 6. محمد می گوید

  سلام و خسته نباشید
  ضمن تشکر از عوامل محترم سایت دیوار، جسارتا به عرض میرسانم که :
  پیشنهاد دیوار در خصوص عکس و فیلم گرفتن از زوایای مختلف ملک یا
  نوشتن آدرس دقیق ملک، از لحاظ امنیتی اصلا عاقلانه نمی باشد
  البته تعدادی عکس می توان گرفت و گذاشت اما کل زوایای ملک را
  هم عکس بگیریم هم فیلم، این به نظر عاقلانه نمی آید،
  اصولا با این اوضاع کرونایی، معاملات املاک واقعا سخت شده،
  من خودم قبل از ورود کرونا، یک فروشنده ملک بودم و از طریق همین دیوار،
  مشتری های فراوان طالب ملکم بودند و نزدیک بود که ملکم بفروش برسد
  اما بخاطر این وضعیت کرونایی ، تمام برنامه های زندگیم که وابسته
  به فروش ملکم بود، متاسفانه به کلی مختل شد.
  در هر صورت از پیشنهادات خیرخواهانه شما کمال تشکر را دارم.

  1. شمس می گوید

   سلام خدمت مردم عزیز ایران و همکاران عزیز
   جناب اقای مدیر سایت
   اول از همه یکی از دوستان اشاره کردن امکان گذاشتن عکس های واقعی ملک نیست که شما همچین توصیه میکنین در اوردن اون ملک از عکس برای مشاوری که بیشتر از ۳ ۴ سال کار بکنه توی منطقه ای کاری نداره تمام سرمایه مشاور ملکی که داره هست امیدوارم متوجه باشین،
   دوما شما اگر به فکر مشاورین هستین افرادی مثل بنده باعث رونق و جلب توجه بیشتر سایت شما شده اند پس بهتر هست به قول دوستان قیمت های اگهی رو حداقل نصف کنین حداقل در این ایام کرونا که یه سری افراد از جیب خودشون اگهی میدن کمتر متضرر شن
   و اینکه متاسفانه دیوار هرروز با بروزرسانیهای جدیدش جلوی یه سری از توضیحات و تیتر های مد نظر مشاوران رو گرفته و همش در حال رد کردن اگهی ها هست امیدوارم فکری بشه ،
   و خدمت مردم عزیز ایران
   هیچکدوم از مشاوران علاقه ای با بالا بردن قیمتها ندارن بلکه دوست دارن قیمت ها پایین بیاد و تعداد قراردادها بیشتر بشه اگر قیمت ها در منطقه ۱ شمیرانات از ۲۰ ۳۰ میلیون تومن الان به سمت ۴۰ ۵۰ و بیشتر رسیده ربطی به مشاورین املاک نداره این مالکین هستن که قیمت میدن هیچ کارشناسی این وسط وجود نداره ما مشاورین کارشناس هستیم ولی قیمت گذاری دست مالکین ملک هست و اونها هم بازار روز رو میبینن سازنده ها پول تیر اهن و پیچ و دلر کارگرشون‌ هم حساب میکنن و فقط به بازار روز دلار و یورو و حتی سود خواب پولی که بابت ملک دادن و اگر اون ملک چند سال هم‌خالی باشه جدا از رشد بازار سود خواب پولشون هم‌ حساب میکنن ، امیدوارم همونجور که مالکین فکر جیب‌ خودشون‌ هستن ، اتحادیه و مالکین محترم متوجه کار سخت مشاورین مسکن‌ بشن و درصد کمیسیون های اجاره و فروش هم همونجوری که قیمتا بالا میره ((( بالاتر بره ))) چون واقعا انصاف نیست
   این رو راحت بگم من حقم بعد از ۲ ماه کار کردن و ۴۰-۵۰ تا مشتری بردن و حداقل ۱۰۰-۱۵۰ تا بازدید با وسیله خودم اکثر اوقات و این قیمت بنزین و اگهی هایی که از جیب هزینه میکنیم در ۲ ماه برای یک قرارداد برای یک قرارداد ۳ میلیاردی فروش ۵ میلیون نیست
   شاید فکر کنین ک کار مسکن ساده هست ولی اصلا اونقدر راحت نیست که فکر میکنین الان مشاورین تعدادشون ۳ برابر شده نسبتا به سال های قبل بنده ۸ سال اینکارو میکنم و همین ۲ ماه اخر سال ۹۸ حتی ۱ قرارداد هم ننوشتم و عید رو دست خالی گذروندم همینطور بیشتر دوستان بنده همین وضیعت رو داشتن ، امیدوارم مردم عزیز و مالکین محترم و سروران اتحادیه بابت این موضوع فکری اساسی بکنن و تغییری ایجاد بشه ..
   ممنون ار سایت دیوار
   شب و روزتون خوش

   1. مهدی می گوید

    نظر حق هرکسیه ولی نمیدونم فاز اونی که نظر رو دیسلایک کرده چی بوده!
    من چندین ماهه رو یه فایل کار کردم تا رسوندمش به سر قرارداد و با کلی چونه زدن مبلغ رو کم کردم بعد میفهمم مالک سن ملک رو ۳-۴ سال کمتر گفته صرفا جهت تمیز بودنش!
    من بارها پرسیدم و درخواست کردم اسناد رو بیاره ولی میگفت همینه. الانم بعد از یک ماه دیگه و خداشاهده کلی هزینه بیخودی تنها اجارش دادم که حتی هزینه ها هم نشده بعد مستاجر که چند تا مغازه از خودش داره اومده میگه من نصف کمیسیون رو بیشتر نمیدم میخوای بخواه نمیخوای ملک دیگه اجاره میکنم. یه ولله خود کمیسیون کاملش هم برای من فایده ای نداره چه برسه به نصفش. دیگه مرد، مردانگی و انصاف و آدم بودن.

    1. احمدی می گوید

     آخ و داخ از این چت دیوار…..?????
     چقدر الکی وبدون هیچ ایرادی سیستم خطا میکنه و مارو مسدود میکنه….
     شمارا به پیر وپیغمبر قسم میدم فکری برای مسدوی الکی چت بکنید.
     بیخودی مردمو مسدو د میکنه ….

    2. حمید می گوید

     متاسفانه بزرگترین ایراد کار ما اینه که اتحادیه هیچ ارزشی برای همکاران قائل نمیشه…برای منم بار ها پیش اومده که مالک یا مستاجر سر کمیسیون دبه میکنن و میخوان انتقام کل مشکلات رو از ما بگیرند..بهترین راهی که من یک ساله ازش استفاده میکنم ،تهیه فرم صلح نامه برای کمیسیون و گرفتن امضا از طرفه…هیچ مشکلی دیگه پیدا نکردم

 7. حسین می گوید

  متاسفانه قیمت ها کارشناسی نیست وکسی هم نظارت نمی کنه بنظر من باید بنگاهای اسامی خریداران املاک را در سامانه دارایی ثبت کنند وببیند یک نفر دلال دریک ماه چند ملک خرید فروش می کنه ودارایی از هر نفر کهبیشتر از یک ملک خریداری کنند ۲۰ در صد ملک را مالیات بگیرد

 8. اکبر می گوید

  اونهایی که عکس از ملک نمیگذارند را باید دیوار حذف کند

 9. هستی می گوید

  سلام اول که واقعا دستت درد نکنه با این تذکر به وبسیار عالی تا الان خود من خیلی وقت دنبال منزل هستم اما یا قیمتهای فضایی میزارن یا اصلا خونه اون چیزی نیست که تو دیوار میزارن چه خبر خب یکم هوایی همدیگر داشته باشیم چی میشه طرف پنجاه تا خونه داره اما حاضر نیست خونه شو یکم اجاره کمتر بگیره ،تو این وضع اقتصادی هشتصد تا ۱۵۰۰ اجاره اخه مگه کی میتونه اگه اینجوری باشه که هیچ وقت اون مستاجر صاحب خونه نمیشن صاحب خانه های عزیز و گرامی یکم با این مستاجرها راه بیاید مشکلی پیش نمیاد.ویه چیز دیگه اولا کاش دیوار طور ی بود که اگهی بدون تصویر درج نمیشد و ربات دیوار اینو پاک میکرد تا این که به بعضی از کلمات گیر بده واون اگهی رو حذف کنه دوما چون خودم دنبال ی منزل مناسب بودم خیلی گشتم واقعا اصلا صرف نداشت اگه واقعا عکس بود از همجای خونه واقعی دیگه این همه راه وقت نمی زاشتم که برم کلی هزینه بنزین به کنار کلی وقت هدر دادن چه خب میشد این قانون رعایت بشه
  از اگهی دهنده هم که عکس میخواهم نمی فرسته میگه بیا ببین خب با این که بهشون میگم بیرون امدن سخت شما بفرستین اصلا اگه پسند شد حضوری میایم بازدید اما انگار توجه نمیکنن در چه موقعیتی هستیم. ودر اخر ممنون میشم اگه منزل مناسب جهت اجاره باقیمت مناسب سراغ داشتین اطلاع دهید. با تشکر از عوامل دیوار

  1. شیرزاد می گوید

   سلام دوست عزیز توی کدوم محدوده دنبال خونه هستید شاید بتونم کمکتون کنم

 10. زیستی می گوید

  باسلام ودرود چرا اینجا مسکن قیمت کارشناسی نمیشود مثلا خانه های قدیمی غیر قابل سکونت یا آپارتمانهای مشکل دار قدیمی و بدون آسانسور نمیتوانند هم قیمت با ساختمانهای نو و به روز باشد چرا در ثبت قیمتها نظر کارشناسی را دخالت نمیدهید.
  کاش میشد که دیوار از کارشناسان واقعی مثل دادگستری یا املاک برای تعیین قیمت بهره میبردند.

  1. عابد می گوید

   بازار آزاد باید باشه- همه چی نباید با زور حل شه که- یکی قیمت ملکشو می خواد ۳ برابر بازار بذاره وقتی نتونه بفروشش میاره پایین اگه هم تونست که هیچ…. دادگستری بیاد وسط؟ عادت کردیم همه چی با زور باشه.

 11. رضا می گوید

  سلام . بدون تردید یکی از ثمرات زیبای کرونا رویکرد حرفه ای به دنیای اینترنت است. به نظر من خرید و فروش املاک این روزها تجربه حرفه ای خود را پشت سر می گذارد و هر کس بتواند از ابزارهای مدرن اینترنتی برای رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده کند طبعا بهره مندی بیشتری خواهد داشت.
  وضعیت کنونی عیار کسانی که توانایی کافی برای حضور در عرصه کسب و کار اینترنتی را دارند طبعا بالا می برد. خرید و فروش ملک در ایران بیش از ۹۰ درصد سنتی است و شاید وضعیت کنونی انگیزه خوبی برای ورود مشاوران املاک به دنیای جدید رقابت باشد. هنوز خیلی از همکاران تصور می کنند باید روزانه مسافت های زیادی را برای بازدید ملک صرف کنند در صورتی که ابزارهای جدید این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم یک ملک را با استفاده از عکس و ویدئو به شکل بهتری به مشتری معرفی کنیم و حتی ظرفیت خرید و فروش را افزایش دهیم
  به اعتقاد بنده اگر مشاوران املاک بتوانند از ظرفیت های اینترنتی به خوبی استفاده کنند نه تنها این روزها بازار املاک در رکود نمی ماند بلکه حتی رشدو توسعه هم می یابد
  ما مشاوران املاک بیاییم از این تهدید به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و ظرفیت های خود را برای خرید و فروش املاک به شکل اینترنتی افزایش دهیم . بسیاری از بازدیدهای حضوری بی فایده است. سایت ها واپلیکیشینن ها به ما کمک می کنند تا روزانه به افراد بیشتری خدمت رسانی کنیم و طبعا فروش بیشتری هم داشته باشیم.
  بازدید از ملک به خصوص در این روزها باید یکی از آخرین خدمات ما آن هم در یک فرصت بسیار کوتاه باشد. مشروط به این که ما مشاوران املاک با مشتریان خودصادق باشیم و جز راستی و درستی چیزی بر زبان نیاوریم .اگر فرهنگ راستی در خرید و فروش املاک جا بیفتد شاید نیازی به مذاکرات طولانی و و بازدیدهای مکرر نباشد. مشاور املاک نباید سعی در پنهان داشتن زوایای معیوب یک ملک داشته باشد بلکه حتی با عکس و تصویر به صورت شفاف اطلاع رسانی کند. ما نباید فراموش کنیم که در بازی خرید وفروش مثلت خریدار ، فروشنده و مشاور املاک باید برنده باشند و هر کس از این بازی به شکل صادقانه ای بهره گیرد
  در وضعیت خانه نشینی از همه امکانات مدرن استفاده کنیم و ظرفیت های توانمند خود را برای رشد و توسعه بنگاه ملکی افزایش دهیم
  خرید و فروش ملک باید راهی نوبگشاید و به سمت تازه شدن و جهانی شدن گام بردارد . این روزها گام های اول را برای همسو شدن با رشدو توسعه کسب و کار املاک برداریم .
  کرونا یک یادآوری به مشاوران املاک برای تازه شدن در زمینه خرید و فروش ملک است

 12. آرمانا می گوید

  هشدار !! به بهترین سایت ایران! سلام،یک شهروند هستم که برای پیدا کردن خانه دائم در سایت در حال رصد هستم.بلایی که چند وقت پیش در رابطه با بالا بردن قیمت خودرو دامنگیر دیوار شده بود،الآن در زمینه مسکن هم بخش اجاره هم فروش،در حال شکل گیری است،خواستم شما را در جریان قرار دهم تا تدبیری اندیشه کنید و مانع وقوع چنین اتفاقاتی شوید.با تشکر

 13. محمود می گوید

  متاسفانه یکی ازعلتهای افزایش کذایی قیمتها ثبت قیمتهای نجومی وبدون دلیل ازطریق دیوارمی باشددرواقع سایت دیوارتبدیل به ابزاری شده است که دلالان ازطریق آن اقدام به نرخ گذاری دلخواه وافزایش قیمتهامی کنندوبعدازمدتی این قیمتها تبدیل به عرف می شوندانتظارمی رودبرای جلوگیری ازهرج ومرج قیمتهاازدرج قیمت بالاخص درقسمت توضیحات ومشخصات جلوگیری گردد.

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   دیوار نمی‌تواند دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشد. عموم کاربران دیوار در این پلتفرم احراز هویت می‌شوند و مراجع قانونی در صورت وقوع جرم گرانفروشی می‌توانند با افراد متخلف برخورد کنند اما دیوار چنین اجازه قانونی ندارد.

 14. هستی می گوید

  سلام باتشکر از عوامل دیوار به تذکر بجا و مهم ولی کسی وش نمیده اگه عکس میزازشتن قبلا این همه خونه نمیدیم بعضی هاشونم اصلا اون چیزی نیست که مینویسن
  هنوز منزل مناسب پیدا نکردیم کاش یه نظارتم رو قیمتا بود کاش یکم هوای همدیگر داشتع باشیم چی خب قیمتها و کرایه ها فضایی میزارین اون مستاجر بیچاره که صد سال دیگه هم صاحب خونه نمیشه.

 15. Ellllll می گوید

  قیمتها واقعی بشه همه چی درست میشه

 16. پیمان می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  خیلی از کامنتای مردم رو خوندم خواستم یک سری از دلایل یا مشکلایی که با اگهی داریم رو در میون بزارم باهاتون
  ما مشاورای املاک برای درج اگهی هزینه میکنیم خود من ماهی ۱ میلیون تومان به دیوار پرداخت میکنم که با این وضعیت بازار یکم غیر منطقی هست برای ما
  اگر دیوار هم مثل شیپور برای مشاورین پکیج هایی در نظر میگرفت بهتر بود
  در مورد عکس اگهی : بعضی از مالکین یا اجازه عکاسی از ملک رو نمیدن یا درج عکس ملک در اگهی پس ناچارا مشاور عکس ملک دیگری رو برای اگهی انتخاب میکنه
  اگر مشاوری به مشتری اعتماد داشته باشه ادرس و پلاک ملک رو هم اعلام میکنه پس علت درج نکردن ادرس خود مشتری هستش

  1. مدیر سایت می گوید

   دوست عزیز دیوار برای همکاری با مشاوران املاک در این شرایط سخت، به یک ماه و به رایگان، مدت استفاده از پنل‌ها را در بخش خودرو و املاک تمدید کرده است. شما می‌توانید برای استفاده بهینه‌تر از پنل مشاوران املاک استفاده کنید.

 17. جواد کریمی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من آلمان زندگی می کنم و چند ملک در ایران برای فروش دارم من چند دفعه سعی کردم که بزارم روی سایت دیوار و از من شماره تلفن خواست و من وقتی شماره موبایلم رو دادم قبول نکرد چون شماره آلمان بود. آیا راهی وجود داره تا بتونم از این طریق ملکم رو بفرشم؟. با تشکر فراوان

  1. مدیر سایت می گوید

   برای احراز هویت و جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری احتمالی، هر کاربر دیوار باید یک شماره تلفن در ایران برای دریافت کد تایید داشته باشد.

  2. کیوان درویشی می گوید

   با سلام و آرزوی صحت و سلامتی برای همه همکاران عزیز و دست اندرکاران دیوار
   همونطور که خیلی از مشاغل خدماتی جهت بهبود در روند کار خودشون گزینه ارزیابی دارن ، پیشنهاد میکنم برای مشاورین هم گزینه ارزیابی داشته باشین و مشتری بعداز تماس بتونه در مورد نحوه پاسخگویی و ارائه خدمات و نظرات خودش رو به اشتراک بزاره و امتیاز بده و اینکه اگر ضعفی در نحوه پاسخگویی و ارائه خدمات من نوعی باشه بتونم اصلاح کنم این در بهتر شدن کیفیت آگهی ها و نحوه پاسخگویی قطعا تاثیر بهتری میذاره .

 18. mohsen می گوید

  باسلام جناب مدیر بخدا وجدانم چیز خوبیه الان حدود ۴۰روز املاک ها بسته ست اما همه تو سایت دیوار قیمت ملکاشون و ب صورت فضایی بالا کشیدن نمیدونم رو چ حساب این کارو میکنن
  والله ی کارگر چندسال کار میکنه تا میاد ی خونه بخره یهو خود بخود قیمتها بالا میره اونم فقط از طریق همین سایت لطفا دلتون برا اقشار ضعیف بسوزه خدارم در نظر بگیرید

 19. ساجدی می گوید

  خب از لحاظ حرفه ای هم بخوایم ب قضیه نگاه کنیم ما نمیتونیم تمام عکس های یک واحد آپارتمان رو توی آگهی بذاریم ب چند دلیل :
  ۱- بعضی از مواقع مالک اجازه عکس برداری از واحد آپارتمان رو نمیده ک میشه بهشون هم حق داد
  ۲- بعضی از مواقع هم هست ک خود مالک با وجود اینکه ب مشاور اجازه عکس برداری میده ولی از مشاور میخواد ک اصلا توی آگهی از عکس آپارتمانش استفاده نکنیم مورد داشتیم مالک وقتی دیده ک عکس خود واحد رو توی آگهی آپارتمان خودش گذاشتم ز زد و گفت ک دیگه رو ملک من کار نکن .
  ۳- مهم ترین دلیل عکس نذاشتن از آپارتمان وجود رقابت بین مشاورین هستش . شاید ی مشاور تونسته باشه ک قیمت ی آپارتمان رو بشکنه ک مشاور دیگه ای نتونسته و اگه عکس های اون واحد رو بذاره مشاور دیگه متوجه میشه و اون شانس رو از مشاوری ک تونسته قیمت رو بشکونه گرفته میشه .
  پس ما مجبوریم ک از عکس های فیک استفاده کنیم و اگر مشتری تماس گرفت و اگر *مشتریِ واقعی* بود ما هم عکس های آپارتمان رو با جزئیات براشون ارسال میکنیم .
  و اینکه خود دیوار هیچ کاری تو این شرایط برای مشاورین نکرده . تو یک سال گذشته شخصا ماهانه راحت بین ۱ تا ۱ونیم میلیون تومن پول آگهی دادم و در حال حاضر دیوار هیچ حرکت خاصی برای مشاورین املاک نکرده . حالا بماند ک من همکاری دارم ک روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ آگهی دیوار میده یعنی روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومن .

  1. مدیر سایت می گوید

   دوست عزیز به احتمال زیاد دلیل استفاده مکرر همکاران شما از دیوار، بازخوردی است که از آن گرفته‌اند. ضمن اینکه شما می‌توانید از پنل مشاوران املاک دیوار استفاده کنید.

   1. بیرانوند می گوید

    سلام، اولا چجوری میشه پنل مشاوران ایجاد کرد (مسیرش) ؟ دوما هزینه ها چطوریه ؟ سوما محدودیتهای ثبت آگهی دیگه نداره ؟

    1. مدیر سایت می گوید

     لطفا با پشتیبانی دیوار تماس بگیرید. ضمن اینکه به زودی در این باره اطلاع‌رسانی نیز خواهیم کرد.

   2. علی می گوید

    با سلام
    قیمت گذاری در سایت دیوارکاملا اشتباه است واین قسمت باید حذف شود.مردم نباید به این قیمتها اعتماد کنند مسئولین سایت باید فکر جدی کنند تااین قدر جو روانی ایجاد نشود(صواب داره ) آخه کشور ما به اندازه کافی گل وبلبل هست!!!

 20. شیوا می گوید

  با سلام.. ما صاحبان ملک که آگهی با برچسب شخصی داریم چطور میتونیم از دست سیستم فایلینگ املاک نجات پیدا کنیم. لطفا راهنمایی کنید?

  1. مدیر سایت می گوید

   شما می‌توانید هنگام ثبت آگهی، از سرویس عدم نمایش شماره تلفن استفاده کنید و پاسخگوی مشتریان خود در چت دیوار باشید. اما به علت عمومی بودن آگهی‌ها در دیوار، ممکن است در چت دیوار هم چنین‌ پیام‌هایی دریافت کنید

   1. مهدی می گوید

    میخوام خلاصه بگم. طرف میخواد رو ملک چندین درصد تو کمترین زمان سود کنه و کمیسیون املاک هم نده و سرش هم کلاه نره.
    اگر عده کمی از همکاران به هیچ عنوان قرارداد برابر با هزینه کد رهگیری +مبلغ بسیار ناچیزی نگیرن و بهبقیه خیانت نکنن همچین کسی نمیاد آگهی رو خودش بذاره که هم مالش در خطر بیافته هم جان و ناموسش!

  2. مهیارتفضلی می گوید

   سلام اخه من آدرس آگهی را یادداشت نکرده بودم ویرایش کردم و دوباره ثبت شد چون دوباره ثبت شد آگهی منو کامِلا حذف کردن به این عنوان آگهی داشته ام اما اینطورنبوده نمی دونم چرا دقت نمی شه.باتشکر

 21. محمد جواد می گوید

  سلام شما اگه به فکر مردم هستید چرا واسه زدن یک اگهی باید ۱۰ هزارتم پول بدیم میدونین چند میلیون نفر اگهی میزارن تو دیوار خوب شما عوامل دیوارهم انساف داشته باشید حالا نمیخاد مجانی آگهی بدید بزاریم ولی کمتر کنید قیمت اگهی رو هر اگهی ۲ هزار تومن بگیرین خوبه نه دیگه هر اگهی ۱۰ هزار تومن شما ها مگه مسلمون نیستید جان مادراتون پول نگیرین واسه اگهی گذاشتن شما که وضعه مردم رو میبینید بیاین یک بار هم شده کمک مردم کنید سواب داره

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز افزایش قیمت و هزینه‌ها بر اثر تورم، باعث افزایش هزینه‌های پشتیبانی و توسعه سرویس‌هایی مانند دیوار هم می‌شود. قطعا ما تلاش می‌کنیم تا آگهی‌ها با کمترین هزینه منتشر شوند؛ اما افزایش قیمت در بسیاری از موارد، اجتناب ناپذیر است.

 22. امیر می گوید

  با سلام و احترام اگر قیمتها کارشناسی کنه دیوار خیلی از مشکلات حل میشه ،عکسها رو هم اگه مالکین و فروشندگان محترم از فضا بگیرند نه از وسایل منزلشون خیلی به انتخاب کمک میکنه متاسفانه برخی عکسهایی میذارند که گویای ملک نبست بلکه وسایل ملک رو نشون میده .واسه سمساری که نمیخواهید عکس بفرستید برا املاکه جانم از فضا و در و دیوار و انکانات خونه عکس بفرستید . یهکمی همدیگه رو مراعات کنیم گناه نمیشه به همدیگه رحم کنیم خدا بهمون رحم کنه ممنون.

 23. میرزایی می گوید

  سلام و ممنون از توضیحات کافی ای که دادین در رابطه با سلامتی از کرونا یک خواهش دارم نمیدونم مطرح کردنش اینجا سودی دارد یا خیر خیلی ها از این کرونا آسیب دیده اند لطفا به بنگاه های مسکن و صاحبان خانه و صاحبان مغازه هو توصیه کنید که رعایت انصاف برای مستاجرین را در حدامکانشان داشته باشند بخصوص در شهر هایاطراف تهران مثل پردیس عده ای بنگاه دار هستند که در این شرایط هم به فکر پر کردن جیب خودشان هستند و اجاره ها را برای داشتن پورسانت بیشتر بالا میبرند لطفا در این مورد هر طور خودتان صلاح میدانید توجه دهیدو با تشکر

 24. کاظمی می گوید

  سلام خواهشن اگربرنامه ای بذارید که حداقل قیمتا یمقدارکارشناسی شده باشه اینهمه تورمم ایجادنمیشه یسری که همیشه دنبال اب گل الودن مردم واقعا ندارن ببابم یمقدار مسلمونی پیشه کنیم نه فقط درشناسنامه باتشکرازهمه تون

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام
   دوست عزیز دیوار نمی‌تواند دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشد. عموم کاربران دیوار در این پلتفرم احراز هویت می‌شوند و مراجع قانونی در صورت وقوع جرم گرانفروشی می‌توانند با افراد متخلف برخورد کنند اما دیوار چنین اجازه قانونی ندارد.

 25. عطا می گوید

  با سلام ..در پاسخ به دوست عزیز که فرمودن واحد فلان متراژ چرا باید این قیمت باشه ..دوست عزیز قیمت ملک مستلزم گردآوری استاد کاران هستش که هزینه هر سانتیمتر از ساخته شدن یک ملک رو سازنده میپردازه و تمامی هماهنگی های ابعاد مختلف یک بنا رو باید سازنده انجام بده …پس میبینیم این وسط دلال میاد و بعضی قیمتهای کذایی رو بوجود میاره و همگی در کل حرف از تورم میشه نظرها معطوف میشه به ملک و ساختمان …چرا یکی نیست از قیمت کذایی خودرو حرف بزنه ؟؟مصالح ساختمانی باید قیمتش ب روز محاسبه بشه ولی طرف که ماشین رو با دلار ارزون خریده و الان به قیمت روز دلار میفروشه ادم با انصافیه؟؟

 26. محمد می گوید

  باسلام و تبریک سال نو
  خیابان دولت باید اسمش بعنوان یک محله قابل انتخاب باشه چون آگهی املاک خیابان دولت در محله‌های دیگه مانند اختیاریه و دروس و پاسداران کاملا گمراه کننده هست. ممنون از سایت دیوار

 27. فرهاد می گوید

  سلام
  بنظرم برای املاک صفحه جداگانه طراحی بشه تا مثلا بتونیم به آگهی های بنگاه الف راحت تر دسترسی پیدا کنیم.
  دو اینکه واقعا اجاره کوتاه مدتی ها در ستون جداگانه درج بشه تا با اجاره سالیانه قاطی نشه و راح تر بتونیم به گزینه خودمون برسیم.
  ممنون.

 28. راوین می گوید

  سلام خسته نباشید به عوامل زحمت کش دیوار
  چند پیشنهاد داشتم
  قیمت کارشناسی داشته باشه آگهی های پر فروش مثل خودرو و خانه
  قیمت حداقل مثلا پراید مدل ۸۰ قیمت همون قبلی باشه مثلا ۵ میلیون ..و حداکثر قیمت هم ۷ میلیون
  اینجوری مطمئنم فروشنده طماع متوجه آخر قیمت روز میشه و قیمت فضایی نمیده
  مطمئنم تعادل قیمت خودرو و خانه جای خودش قرار میگیره
  این کارا رو باید دولت انجام بده که متأسفانه قدرت بیان مستحکم نداره

  1. Ament می گوید

   مشکل به طور کلی از طرف دولت و … نیست
   مشکل اصلی در ارزش ریاله که روز به روز در حال کاهشه متاسفانه

 29. راوین می گوید

  ..و شماره تلفن برای همه آگهی ها به اختیار باشه که شماره من مخفی بماند یا خیر خودمون انتخاب کنیم
  هر کسی معامله در چت دیوار تمام کرد خودش شماره میده و..

 30. راوین می گوید

  قیمت خودرو برداشته شده .
  به نظرم قیمت بذارید ولی کارشناسی شده یا همان قیمت کارخانه ملاک قیمت خودروی نو یا کارکرده باشه
  مثلا قیمت پژو ۲۰۶ مدل ۹۹ مثلا تو کارخانه ۹۰ میلیون هسش
  قیمت دیوار هم قیمت مشتری که در این حدود گذاشته قیمت را تأیید کنه
  و همون مدل ۲۰۶ مدل ۹۹ قیمت صفرش مثلا ۹۰ هسش
  مشخصا قیمت مدل ۹۰ یا ۸۸ مثلا میشه در حدود ۶۰ میلیون

  1. سحر می گوید

   با سلام
   خواهشآ بجای اینکه قیمت خودرو رو برداشتین
   قیمت خانه و اجاره بها را حذف کنین که دلالان سواستفاده نکنن و خانه های الکی رو با قیمتهای میلیاردی ننویسن که هوچو را بندازن و گرانی بیارن
   ممنونم

 31. موحد می گوید

  سلام
  ضروری است که در قسمت فروش ملک شما یک کارشناس ناظر بر قیمت قرار بدهید تا هر کی هر چی دلش خواست روی ملک خودش قیمت نزاره این کار موجب تورم میشه، بطور مثال خیلی ها هستند که اصلا قصد فروش ملک ندارند ولی میارن ملکشونو برای فروش میزاره دو برابر قیمت واقعی فرداش همسایه اش که یا یکی که ملکش کمی از مال اون بهتره اگهی اینو میبینه اونم ورمیداره مال خودشو میزنه چند برابر بیشتر.
  ولی در کل اگه سایت دیوار نباشه من خودم تو خیلی از کارهام میمونم بخدا من تا بحال هر چی نیاز داشتم از خود دیوار پیدا کردم و به قیمت خیلی مناسبی خریدم خدا پدرشونو بیامرزه❤❤

 32. مهدی می گوید

  سلام وقتتون بخیر ممنون از اپ خوبتون.
  من خودم مشاورم و درطول ماه هزینه اگهی زیادی میدم واقعا هراگهی ۱۰ تومن خیلی ستم کاشکی میشد دیوارم مثل خیلی از اپ ها بسته های پیشنهادی بذاره مثلا اگه در ماه ۱۰تا اگهی بدی ۸ تومن مثلا ۱۵ تا اگهی ۷ تومن یا ۲۰ تا اگهی ۶هزار تومن حساب کنید هم به نفع شما میشد هم ما چون اینجوری مطمینا تعداد اگهی مشاورا هم بیشتر میشه. بیایید تو این اوضاع کرونا و شرایط بد اقتصادی به داد مردم برسیم و فقط شعار ندیم

  1. مدیر سایت می گوید

   دوست عزیز شما می‌توانید برای اطلاع از خدمات دیوار برای مشاوران املاک و استفاده از پنل اختصاصی با پشتیبانی دیوار تماس بگیرید.

 33. توحید می گوید

  سلام.با توجه به اینکه مدیران سایت دیوار به شدت مشغول کار بوده اند ظاهرا در جریان نیستند که در حوزه ی فضای مجازی نرم افزارهای ب مراتب باکیفیت تر با سرور داخلی با مصرف ترافیک حجم پایینتر مشغول خدمت رسانی است … در کنار نرم افزار اسکایپ ک تقریبا همه یک بار اکانت ایجاد کردند اما تا واتس اپ هست هیچ کدوم از اسکایپ استفاده نمیکنند بد نبود از نرم افزار گپ اسمی برده بشه که کاربران رو به اپ ایرانی هم تشویق کرده باشین …همونطور که از اپ شما داره حمایت میشه .

 34. Shahin najafi می گوید

  مرسی هسی دیوار

 35. رضا می گوید

  سلام
  چرا اجازه نمیدین در آگهی ملک آدرس سایت یا هر لینک دیگه بذاریم ؟
  در بخش خدمات این امکان هست . چرا اینجا نیست ؟
  از چی می ترسین ؟
  خب مثل بخش خدمات پولشو بگیرین.
  چی میشه مگه !
  این سوال خیلیهاست.
  لطفا پاسخ منطقی بدین

  ممنون

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   با سلام. دوست عزیز قوانین هر بخش بر اساس بازار و رقابت آن تنظیم می‌شود تا از رقابت غیر منصفانه جلوگیری شود.

 36. علیرضا می گوید

  سلام .. همه کارمندان محترم سایت دیوار خسته نباشید .. بنده به عنوان یک مستاجر تهرانی با توجه به اینکه پول ودیعه چندانی توی بساط ندارم و کرایه خونه هم با توجه به درامده کارگری با این قیمتای سرسام آور و به هم ریخته کرایه محسوب نمیشه و بیشتر شبیه پوله تو جیبیه … هر چقدر که جستجو میکنم و یا از فیلترینگ دیوار کمک میگیرم ( مثلا میزنم ودیعه ۴۰ یا ۵۰ میلیون و کرایه تا یک ملیون ) بیشتر از اون چیزی که برای من آیتمهای توی شهر تهران رو نشون بده شاید ۷۰ تا ۸۰ درصد املاک پرند و پاکدشت و رباط کریم و اندیشه و … رو میاره و این اذیت کننده ست که لابلای اینها رو بگردم تا فقط خوده تهران رو پیدا کنم ..یه لطفی بکنید یه قسمتی رو اضافه کنید که مثلن همه جا رو بگرده بجز پاکدشت و پرند و پردیس یا فلان محله ..امثاله من رو بفهمید ..

 37. آرش حسن زاده می گوید

  سلام با تشکر از مدیریت سایت دیوار،،،من دوسه روز هست وقتی وارد سایت دیوار میشم روی عکس مورد نظر میزنم،عکسای بعدی رو نشون نمیده سایت و اطلاعات تماس رو نشون نمیده،میخواستم بدونم مشکل چیه و چطوری رفعش کنم؟؟؟

 38. کمال می گوید

  سلام..واقعا ممنون از سایت دیوار خیلی رک بگم دفاتر املاک فقظ دنبال سودجویی خودشون هستند و هیچ مسعولییتی رو بعد از معامله قبول نمی کنند

 39. گلسرخی می گوید

  با تشکر از عوامل دیوار لطفا در پروسه آگهی دادن تکلیف شخصی و مشاورین املاک را در دادن آگهی ودرج حقیقت مشخص کنید زیرا در صورت عدم این قضیه فیلتر برای مشتریان از بین میرود وخود مشاورین املاک هم برای پیدا کردن فایل شخصی فیلترینگ بی معنی است خواهش میکنم رسیدگی کنید

 40. جعفری می گوید

  سلام
  واقعا در این شرایط امکان پیدا کردن ضامن از طریق دیوار رو فراهم کنید. ما به اندازه ی کفتیت گرفتاری داریم. ضمانت هم کاملا قانونی صورت میگیره و هر دو طرف قرار داد میبندن و چک و سفته میدن چرا ممنوعیت ایجاد میکنن؟؟؟ چطور برای وام چی و… ممنوعیت نداره. انصافا این ظلم هستش در حق مردم در تمام دنیا این امور رایجه.

  1. ارسلان می گوید

   درود وقت بخیر
   ما یه اگهی که میکنیم وجه رو پرداخت میکنیم و مورد قبول هم میشه بعد که اصلاح میکنیم مجدد تایید نمیشه چرا این نمومه بارز کلاهبرداریه

  2. دیبا می گوید

   با سلام.میخواستم ازتون خواهش کنم حالا که سبک زندگی همه تغییر کرده و درآمدها به صفر رسیده و همه بهم کمک میکنن شما هم به مشاورین مسکن که همیشه از شما حمایت کرده اند، کمک کنید و برای مدتی پول آگهی رو نگیرین و آگهی هارو مثل قبل رایگان کنین.ممنون.

 41. علی اصغر نیکو می گوید

  سلام
  یکی از دلایل رکود مسکن بالا بردن قیمت توسط فروشنده هاست چون قدرت خرید پایینه، و بهترین راه برای خریدار عجله نکردن برای خریده، با شیوع بیماری کرونا انتظار میره بزودی قیمت ها کاهش پیدا کنه چون منابع درآمدی بسیار ضعیف شده و با سر رسیدن پرداخت چکها و بدهیها خود بخود تقاضا برای فروش بالا میره و قیمتها افت میکنه .
  بهتره برای خرید تا اواخر ماه رمضان دست نگه داریم
  با تشکر از سایت دیوار

 42. بافهمی می گوید

  شما این قیمت های پرت که یه عده سودجو با هماهنگی تو گروه های تلگرام منتشر میکنن رو تایید نکنید گرونی نمیشه. عامل گرونی مسکن توی پردیس شده سایت دیوار که یه عده میان ملک ۳۰۰میلیونی رو میزنن ۹۰۰میلیون و بازار رو بهم میریزم.

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   دیوار هیچ نفعی از انجام شدن یا نشدن معاملات نمی‌برد. دیوار از افزایش قیمت‌ها و فشار مضاعفی که به مردم وارد می‌شود متاسف است اما نمی‌تواند دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشد. عموم کاربران دیوار در این پلتفرم احراز هویت می‌شوند و مراجع قانونی در صورت وقوع جرم گرانفروشی می‌توانند با افراد متخلف برخورد کنند اما دیوار چنین اجازه قانونی ندارد.

 43. ملکی می گوید

  آدرس دقیق خیابان کوچه پلاک متراژ حتی شرایط روشن وواضح باشد مشخصات ساختمان نوشته نه آدرس بنگاه معاملاتی

 44. دیبا می گوید

  با سلام.میخواستم ازتون خواهش کنم حالا که سبک زندگی همه تغییر کرده و درآمدها به صفر رسیده و همه بهم کمک میکنن شما هم به مشاورین مسکن که همیشه از شما حمایت کرده اند، کمک کنید و برای مدتی پول آگهی رو نگیرین و آگهی هارو مثل قبل رایگان کنین.ممنون.

  1. مدیر سایت می گوید

   دوست عزیز پیشنهاد ثبت سه آگهی در روز در بخش املاک نیز رایگان است اما برای استفاده بیشتر، از پنل مشاوران املاک استفاده کنید.

   1. حمید می گوید

    اخوی در روز گذشته
    ۲آگهی با مزامین
    متفاوت ثبت کردم
    با هزینه ۲۱و۱۵
    اما بعد از یک روز
    به دلیل شباهت
    آگهی یکیش حذف شده
    کلی تلاش کردم برای
    تماس با پشتیبانی نتونستم

    شاید مردم برای مدیریت
    زمان آسیبهای زیادی
    دچاربشن
    و این رفتار
    و بی توجهی
    فعل حرام است

 45. احمد می گوید

  با سلام با توجه به اینکه همه به سایت دیوار مراجعه میکنن نان املاک را به اجر تبدیل کرده اید خودتونم یه قولنامه بنویسید بنگاها رو هم جمع کنید رسما بنگاها رو نابود کرده جالب اینجاس هیچ مسئولیتی هم در قبال معامله نداره برعکس بنگاه که تمام مسئولیت معامله رو قبول میکنه و تا هرزمانب پاسخ گو هست

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام و ممنون از نظرتون. دوست عزیز دیوار برای کمک به مشاوران املاک امکانات متعددی رو در اختیارشون می‌گذاره. پیشنهاد می‌کنم از پنل املاک دیوار استفاده کنید تا از این مزایا بهره‌مند بشید.

 46. Mohammad می گوید

  سلام عکس از فضای( بیرون خونه میذارم تاید نمیکنه) بعد عکس از داخل میذارم تاید میکنه مشکلو درست کنید

  1. مدیر سایت می گوید

   دوست عزیز این‌طور نیست، دلیل رد تصویر به احتمال زیاد چیز دیگری بوده است.

 47. صادق می گوید

  ممنون از سایت دیوار

  1. فیروزه می گوید

   سلام خسته نباشید . لطفا تفکیک محله ها رو درست انجام بدید . ما سپاهانشهر اصفهان هستیم و تمام مناطق کوی راه حق و خلیج فارس و راه اهن برای ثبت اگهی محله رو میزنن سپاهانشهر.
   برای جستجو تو آگهی سپاهانشهر باید همه توضیحات رو بخونی ببینی واقعا سپاهانشهره یا محله های دیگه

 48. کارشناس عنران می گوید

  سلام و عرض ادب از تمام عزیزان املاک که سابقه دارن و سایت دیوار خواهشمندیم قیمت هارو مدیریت کنید تا متعادل بشه و تعداد معاملات بالا بره برای مثال تو سایت‌میبینیم قیمت اپارتمان صفر گذاشتن‌۸میلیون تو‌همون منطقه اپارتمان‌سال سخت ۸۳ گذاشته ۷ میلیون این نوع قیمت گذاری بازار متشنج کرده‌گ معاملات خیلی کم شده ممنون

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام، وقت بخیر. دوست عزیز دیوار هم از افزایش قیمت‌ها و فشار مضاعفی که به مردم وارد می‌شود متاسف است اما نمی‌تواند دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشد.

 49. کیانوش می گوید

  سایت دیوار بازارو خیلی آشفته کرده
  الان هر مالکی هرقیمتی دلش میخواد بدون کارشناشی آگهی میکنه و متاسفانه هر کی ام بخواد قیمت ملکشو در بیاره از قیمتای دیگر مالکا الگو میگیره
  خیلی بده برنامه به این گسترده ای همچین امکانی رو نداره که قیمتای فضایی رو رد کنه

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   دیوار هیچ نفعی از انجام شدن یا نشدن معاملات نمی‌برد. دیوار از افزایش قیمت‌ها و فشار مضاعفی که به مردم وارد می‌شود متاسف است اما نمی‌تواند دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشد. عموم کاربران دیوار در این پلتفرم احراز هویت می‌شوند و مراجع قانونی در صورت وقوع جرم گرانفروشی می‌توانند با افراد متخلف برخورد کنند اما دیوار چنین اجازه قانونی ندارد.

 50. بی نام می گوید

  با سلام
  از سایت دیوار خواهشمند است موارد حقوقی سایت را جهت پیگیریی متخلفینی ( که از سایتهای دیگر میایند و بدون اجازه یک مالک ، آگهیش را فایل کرده و بدون اجازه و با در نظر نگرفتن شرایط آگهی دهنده آنرا پخش مینمایند)
  و موجبات مزاحمت در ساعات استراحت و غیره را باعث میشوند پیگیریی بنمایند و قوانین حقوقی را برای این سایتها و افراد متذکر شوند.

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام و وقت بخیر. پیشنهاد می‌کنم این موارد را از بخش پشتیبانی با همکاران ما در میان بگذارید.

 51. Saeed می گوید

  خود سایت دیوار باعث خیلی از قیمتهای غیر موجه و سلیقه ای شده. اینکه هر کسی هر قیمت غیر کارشناسی شده که دلش خواست بزاره اونم تو یه سایت عمومی و هیچ فیلتری سر راهش نباشه خود سایت دیوار زیر سواله.این یعنی کمک به بی هرج ومرجی اقتصاد….

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام دوست عزیز. در پاسخ به نظرتون باید بگم که دیوار هیچ نفعی از انجام شدن یا نشدن معاملات نمی‌برد. ما هم از افزایش قیمت‌ها و فشار مضاعفی که به مردم وارد می‌شود متاسفیم، اما نمی‌توانیم دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشیم.
   عموم کاربران دیوار در این پلتفرم احراز هویت می‌شوند و مراجع قانونی در صورت وقوع جرم گرانفروشی می‌توانند با افراد متخلف برخورد کنند اما دیوار چنین اجازه قانونی ندارد.

 52. مهرداد معتضدی می گوید

  سلام .
  پیشنهاد میکنم آگهی های خانه بدون حداقل ۷ یا ۸ عکس رو تایید نکنید. و آگهی دهنده رو ملزم به الصاق عکس اصلی کنید
  دومین پیشنهاد برای سهولت در انتخاب با اضافه کردن چند آیتم ابتدای آگهی مثل پارکینگ و آسانسور خیلی کمک بهتری میتونین به کابراتون بدین.
  با تشکر
  یا علی.

 53. جواد می گوید

  بابا این قیمت های خونه چیه توسایت می زنید آخه یه سقفی یه حدی اصلا باید با چند کارشناس دادگستری برا قیمت ها در هر منطقه براتعیین سقف کمک بگیرید تا هرکسی هر قیمتی دلش خواست ندهداین قیمت هاغیر واقعی باعث افزایش قیمت کاذب می شودیا خانه هایی که قیمت می گذارند حتما قیمت کارشناسی داشته باشند در مورد خودرو هم میشود اینگونه عمل کرد

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   لطفا در نظر داشته باشید که دیوار هیچ نفعی از انجام شدن یا نشدن معاملات نمی‌برد. دیوار از افزایش قیمت‌ها و فشار مضاعفی که به مردم وارد می‌شود متاسف است اما نمی‌تواند دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشد. عموم کاربران دیوار در این پلتفرم احراز هویت می‌شوند و مراجع قانونی در صورت وقوع جرم گرانفروشی می‌توانند با افراد متخلف برخورد کنند اما دیوار چنین اجازه قانونی ندارد.

 54. ابراهیم می گوید

  در زمان کی افزایش قیمت است .از دیوار خواهش میکنیم دیوار کار نکند .چون همه از دیوار تغلید میکنن قیمت برمیدارن. اون موقع هست که افراد سودجو و فرصت طلب نمیتونن قیمت بازار جامعه رو به بی هرج و مرجی برسونن
  با تشکر

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام. دوست عزیز دیوار هیچ نفعی از انجام شدن یا نشدن معاملات نمی‌برد. دیوار از افزایش قیمت‌ها و فشار مضاعفی که به مردم وارد می‌شود متاسف است اما نمی‌تواند دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشد.

 55. Sheyda می گوید

  سایت دیوار باعث و بانی دلالی و گرانی خونه و ماشین
  لعنت به سایت دیوار
  من ک شب و روز نفرینت میکنم

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام دوست عزیز. ممنون از نظرتون. لطفا در نظر داشته باشید که دیوار هیچ نفعی از انجام شدن یا نشدن معاملات نمی‌برد. دیوار از افزایش قیمت‌ها و فشار مضاعفی که به مردم وارد می‌شود متاسف است اما نمی‌تواند دخالتی در قیمت‌گذاری افراد داشته باشد. عموم کاربران دیوار در این پلتفرم احراز هویت می‌شوند و مراجع قانونی در صورت وقوع جرم گرانفروشی می‌توانند با افراد متخلف برخورد کنند اما دیوار چنین اجازه قانونی ندارد.

 56. یک متقاضی می گوید

  سلام و عرض ادب
  الان با این وضعیت توافقی توافقی کردن قیمت رهن و اجاره ها ، من درخواست دهنده برای مورد اجاره ای، باید روزی دویست تا تماس بگیرم ؟!
  یعنی واقعا راهکار دیگه ای نبود ؟!
  متوجه هستم که برای چه منظوری این تغییر رو دادید ، ولی این روش اصلا منطقی نیست !!!
  خصوصا برای کسانی که وقت محدودی برای پیدا کردن مورد اجاره و اثاث کشی دارند ،
  ممنون میشم حداقل یک توجیه منطقی و راهکار عقلانی بدین !!

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   این اتفاق متاسفانه با دستور مراجع قضایی رخ داده است و دیوار نقشی در آن ندارد. پیشاپیش از دردسرهایی که برای شما در کشف قیمت کالاها روی دیوار رخ داده است، عذرخواهی می‌کنیم.

 57. محجوبه می گوید

  سلام
  و خسته نباشید،
  می‌خواستم بدونم علت اینکه آگهی‌های مربوط به رهن و اجاره‌ی خانه در این چند روز اخیر تماما بدون قیمت و به صورت توافقی ثبت شده چی هست؟

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   این اتفاق متاسفانه با دستور مراجع قضایی رخ داده است و دیوار نقشی در آن ندارد. پیشاپیش از دردسرهایی که برای شما در کشف قیمت کالاها روی دیوار رخ داده است، عذرخواهی می‌کنیم.

 58. Reza می گوید

  سلام
  با تشکر از عوامل محترم برنامه دیوار
  ۱ در این شرایط که همگی باید بیش از پیش موارد بهداشتی را رعایت نماییم، پیشنهاد میکنم بر روی تمامی آگهی‌های فروش و اجاره املاک، این مطلب به صورت خودکار اضافه گردد: هنگام بازدید، حتماً از ماسک و دستکش استفاده فرمایید
  ۲ این پیشنهاد را بصورت تلفنی، به عوامل دیوار ارائه کردم که متاسفانه عملی نشده
  ۳ بنده اگهی فروش دادم و در متن نوشتم که هنگام بازدید، استفاده از ماسک الزامیست. اما متاسفانه دیوار این جمله را حذف کرد
  ۴ بار دیگر آگهی دادم و در متن نوشتم: هنگام بازدید، رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامیست. متاسفانه این جمله هم حذف شد
  ۵ جمله: لطفاً هنگام بازدید از به همراه آوردن اطفال خودداری فرمایید را هم دیوار حذف کرد.در صورتیکه همه میدانیم که کودکان میتوانند ناقل بدون علامت باشند.

  درج عبارات فوق، میتواند به کاهش شیوع بیماری کرونا، کمک نماید.
  با تشکر مجدد

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام
   ممنون از پیشنهادتون. به تیم پشتیبانی ابلاغ شد.

 59. سجاد می گوید

  سلام
  با نهایت احترام متناقص ترین ادعا رو شما دارید
  یعنی واقعا چی که قیمت املاک حذف کردید؟به بهونه دستور قضایی
  وسط این کرونا و این همه بدبختی مردم چجوری راه بیفتن تو خیابون بنگاه به بنگاه
  از اونور چجوری تعرفه ها دستشون بیاد
  اگر میخواید مردم رو زجر کش کنید یه کلام بگید تکلیفمون رو بدونیم

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   این اتفاق متاسفانه با دستور مراجع قضایی رخ داده است و دیوار نقشی در آن ندارد. پیشاپیش از دردسرهایی که برای شما در کشف قیمت کالاها روی دیوار رخ داده است، عذرخواهی می‌کنیم.

 60. سجاد می گوید

  سلام به مدیر سایت
  ۱متاسفانه قیمت های فروش و اجاره بهای مسکن بسیار بالا و غیر متعارف میباشد. لذا از شما تقاضامندم که دنبال یک راهکار برای جلوگیری از این وضعیت افزایشی قیمت در سایت لحاظ فرمایید که قیمت واقعی مشخص گردد.
  ۲درج عکس و آدرس و کد پستی و نقشه در تمامی آگهی های املاک الزامی گردد و حتما مربوط به ملک آگهی شده باشد
  ۳درج تمام خصوصیات ملک الزامی گردد

 61. حجی علی می گوید

  سلام چرا نمیتونیم سویت روزانه تو دیوار بزاریم

 62. مرتضی می گوید

  سلام وعرض خسته نباشید اقامن اکانتم مسدود شده از مسدودی نمیاد بیرون میخام اگهی بزارم نمیشه لطفا از عوامل دیوار خاهشمندم مث بقیه اپلیکیشنها ک یه مدت مسدود میشی بعد یه مدت ازمسدودی بیاد بیرون نه که همیشه مسدود باشه لطفا یه تجدیدنظری بکنین راجب این درخاست بنده موفق باشین یاعلی

 63. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخیر، ممنون بخاطر تمام گرونیها من که نمی دونم مقصرش کیه ولی خدا خیرش نده
  می بایست قیمت ها از روی آگهی ها برداشته بشه پس چرا سایت دیوار شهر ما (سنندج) هنوز قیمت ها هستش و جالبه که بدونید با افزایش قیمت تهران و کلانشهرها برابری می کنه. اخه چه امکانات رفاهی مثل شهرهای دیگه هست که توی شهر فقیر نشینی مثل سنندج هستش

 64. محمد صفاری می گوید

  سلام؛ آیا امکان انتشار مجدد آگهی حذف شده در دیوار وجود دارد، اگه میشه چطوری؟ اگه نه چرا؟

 65. ابراهیمی می گوید

  سلام اگهی اجاره در دیوار قراردادم ودرج شده که اگهی منتشر شده اما خودم اصلا اگهی رو نمیبینم علت چیست

 66. مهدی موسوی نیا می گوید

  درود برشما برای تبلیغ نردبان از بنده دوبار پول کسر کرده اینو باید باچ کسی درمیون بزارم

 67. ساسان طالبی می گوید

  سلام چرا بطور مثال برایه کسانی که فروشگاه تلفن همراه دارن و موبایل از شهرستان پست میکنن برای مردم بطور صددرصد تو اگهی احراز کد ملیشون نمیکنید که ادم خیالش راحت شده الان چند نفر هستند دارن از همین فروشنده ها تقلید میکنند و مردم اونارو اشتباه میگیرن و پول شون از بین میره خواهشن یه فکری به حال فروشنده های بزرگ بکنید که مردم بدونن از کودوم سفارش بگیرند ممنون از سایت خوبتون

 68. ybhlmsh34@gmail.com می گوید

  سلام دو شب قبل با پرداخت ده هزار تومان نسبت به پخش آگهی یک ژنراتور اقدام نمودم . متاسفانه هزینه از حساب کم شد .اما آگهی بعلت نپرداختن وجه.منتشر نگردید در صورت امکان بررسی نمایید یپاس

 69. ybhlmsh34@gmail.com می گوید

  سلام دوباره .با کمال معذرت .وجه به حساب برگشت داده شده .دلیلش را نمیتوانم بدانم .از گروه دیوار .پوزش میخواهم

 70. $$ می گوید

  با سلام خدمت مدیریت محترم اپلیکیشن دیوار.
  باور کنید اگه مشاورین املاک در سر تا سر کشور جمع بشن و افراد با سواد وتخصص مربوطه مثل دفاتر اسناد کار مسکن رو انجام بدن قیمت مسکن یا خودرو ب هیچ وجه غیر کارشناسی بالا پایین نمیشه .اینکه دیوار قیمت بزنه یا نزنه فرقی نمیکنه .تنها راه کنترل مسکن جمع نمودن مشاورین املاکه چون اونا هستن ک از دو سر کمیسیون میگیرین پس هر چی قیمتا بالا باشه نفع اونام بیشتر .من از بس تو همین دیوار گزارش آگهی دادم خط تلفنم مسدود شده با این وجود خواهشا هر جا تو دیوار آگهی دهنده مشاور املاک بود همه با هم گزارش آگهی بزنید .
  ممنون از دیوار

  1. مهیار صولتی کیا می گوید

   از سایت دیوار خواهشمندیم اگر شخصی از ملک خود در این سایت تصویری گذاشته به هر دلیلی چه فروش چه اجاره لطفا افراد سودجو نتوانند عکس منزل را کپی و با قیمتی دیگر بدون اجازه مالک در سایتهایی دیگر بگذارند . با سپاس

 71. پیام می گوید

  سلام کرونا تموم شده تو ایران من خودم ملک میخرم عکسایی که میفرستن همه الکیه باید حتما رفت حضوری ملک دید همین جوریش کلاه برداری زیاد شد مردم خواهشا دقت کنید من دوبار سر همین عکس ها و فیلم ها سرم کلاه رفته حتما حضوری برید من دلسوزان میگم.

 72. علی می گوید

  سلام بی زحمت اصفهان، شهر ابریشم
  را اضافه کنیدادرس منطقه درست در نمیاد
  ممنون

 73. * می گوید

  سلام به مدیران سایت خوب دیوار خواهشا یه فکری برا مزاحمت هایی ک برای اگهی هایی ک مرتبط با خانوم هاست بکنید واقعا ازاردهنده س یه حالت ریپورت بزارید برا کسی ک چند بار بلاک میشه ک دیگه نتونه از چت استفاده کنه. باتشکر و خسته نباشید

 74. بردبار می گوید

  سلام چگونه میتوان آگهی های قبلی را که حذف کردم از گوگل هم حذف شود و با سرچ نمایش داده نشود

 75. ملکی می گوید

  اگر مقدور است آگهی بدون آدرس دقیق منتشرنشود محله کوچه کاملا مشخص شود

  1. سارا می گوید

   به نظرم اگه دیوار یه محدودیت هایی اعمال کنه خوبه. مثلا آگهی که حداقل سه تا عکس از خونه نداشته باشه رو منشتر نکنه و اکه لوکیشن نزده باشن اجازه انتشار نداره.
   یا بشه آگهیی هایی که لوکیشن زدن ولی دقیق نیست رو ریپورت کرده و دیوار ریپورتی ها رو حذف کنه. این حداقل کاریه که دیوار برای با کفیت شدن آگهی و همین توصیه های که خودش کرده می تونه بکنه!!
   ولی خب فقط شعار 🙂

   1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

    سلام دوست عزیز
    ممنون از پیشنهادتون

 76. ناشناس می گوید

  سلام واقعابرنامه ی خوبی برای معامله کالاهست یه خواهشی دارم ایکاش مبالغ بالاوبه دورازانصاف روتذکربدیدوثبت نکنیداین کرایه خونه هاواقعابه دورازانصافه چه خبره والاماهاکه درتوانمون نیست بایدچکارکنیم این صاحب خونه هاهم ای کاش کمی رعایت کنن وانصاف به خرج بدن

 77. هستی می گوید

  یا خدا چه خبرتونه این قیمتا فضایی که میزارید برای ی زمین یه خونه چیه خدای یکمم انصاف بد نیست واقعا این همه پول رو از کجا بیاریم خسته شدیم از مستاجری خسته شدیم از صب دویدن تا شب چه خبرتونه یکم انصاف داشته باشید.

 78. سعید می گوید

  یک مورد که شدیدا تو ذوق میزنه امکان ثبت آگهی برای کسی که دنبال خونه هست امکان پذیر نیست !!
  چراشو نمیدونم ولی بعد جالبتر اینه یه سری میتونن درخواست ثبت کنن برای منزل ولی یه سری نمیتونن
  چه سیستم و سیاستی پشتش هست خدا میدونه
  بارها زنگ زدم به پشتیبان میگن سیستم به صورت اتومات سیستم حذف میکنه آگهی درخواست آپارتمان رو بعد این درحالیه که بالای ۲۰۰ تا آگهی درخواست منزل فقط توی همین شیراز هست !
  نه به اون حرفشون نه به این آگهی ها !!!

 79. کاربر دیوار می گوید

  سلام ممنون بابت گذاشتن فیلتر پارکینگ و آسانسور و طبقه لطفا سند دار بودن هم به فیلتر جستجو اضافه کنید ملکهای قولنامه ای خیلی دردسر درست میکنه توی جستجو
  ضمنا وقتی فیلتر قیمت رو میزنی دیگه توافقی ها رو نشون نمیده لطفا برای توافقی ها هم یه حدود قیمت بزارید و توی جستجو براساس فیلتر قیمت اینها رو هم نمایش بدید. مثلا طرف اعلام کنه قیمت ملک قیمت توافقی بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ میلیون و بعد وقتی املاک بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ رو جستجو میکنیم توافقی های این رنج قیمت هم نمایش داده بشه
  با تشکر

 80. hel می گوید

  سلام من نمیدونم چرا اینقدر قیمت مسکن بالاست و دیوار به عنوان مرجع برای مالگان طماع هیچ کاری نمیکنه چرا قیمت رهن .واجاره ها اینقدر بالاست در صورتی که قیمت واقعی ملک برای اجاره این نیست چرا یک فکری به حال این مستاجرها هم بکنید.

 81. امیر ف می گوید

  با عرض سلام به پشتیبان های محترم دیوار
  ما در بخش مربوط به خانه اگهی میگذاریم
  میخواستم بدونم چند تا میتونم از این دسته اگهی بذارم
  و زمانی که به محدودیت میخوره و نیاز به پول برای بیشتر از حد هست
  تا چه زمانی نمیتونم رایگان بگذارم
  خلاصه چندتا اگهی در چه زمانی میتونم تشکر
  و

 82. sam می گوید

  سلام….عزیزان صاحبخانه که ملک خود را قبل از گرانی خرید کردید و یا احتیاجی به اجاره زیاد ندارید یک مقدار خدا و خلق خدا(مستاجر) را در نظر بگیرید که هم باید هزینه زندگیشو بده تو این گرونی و همه اجاره منزل…..متاسفانه ما ایرانی ها شهار خوب میدیم و عمل هیچ….تو این وضع و اوضاع اقتصادی که همه درگیر هستیم یک مقدار هوای همدیگرو بیشتر داشته باشیم (مالکان آپارتمان) میدونم شما هم دچار این مشگلات اقتصادی هستید ولی یه مقدار راه بیایید با مستاجر ها……آخه مستاجری که حقوقش ۲۸۰۰ هست چجوری ماهی ۳ میلیون اجاره بده….به امید تامل و تفکر

 83. املاک علی می گوید

  سلام در قسمت ثبت نام اژانس های املاک ثبت نام کردم اما هنوز تماسی با بنده گرفته نشده است لطفا راهنمایی کنید ۰۹۳۸۵۱۷۰۳۳۸

  1. مهدی زارع - دبیر بخش املاک می گوید

   سلام دوست عزیز. همکاران من به‌ترتیب با همه شماره‌های ثبت‌شده تماس می‌گیرند. ممنون از صبرتون

 84. محمد می گوید

  سلام. اگر قیمتها بصورت قانونمند برای هر استان باشد هر مالکی برای خودش قیمت تعیین نمیکند.(برای فروش و اجاره ملک)
  ممنون از برنامه مفید دیوار

 85. سایه می گوید

  متاسفانه اصلا عکس نمیذارن بهشونم پیام میدی میگن عکس ندارم.چه برسه که بخوان از همه جا و همه زوایا بگیرن 😐
  اصلا اگه کرونا هم نبود واقعا باید همه این نکات رو توی عکس گذاشتن و موقعیت روی نقشه رعایت می کردن چرا اینقد باید هزینه رفت و آمد و وقت الکی گذاشتن بشه؟!
  هنوز خیلی از آگهای بدون عکسن. باعث تاسفه 😐

 86. مهدی از مشهد می گوید

  دیوار تو این شرایط سخت کاسبی و بی پولی مردم خدا را خوش نمیاد حالا که بین مردم جا افتادی بابت چاپ یک آگهی بیشتر طلب پول کنی..قبلا تا پنج آگهی رایگان بود ،اما حالا ….
  لطفا حداقل همون سه تا آگهی رایگان را مجددا صادر کن

 87. بهزاد می گوید

  از مسئولین محترم سایت دیوار تقاضا دارم ، بعضی از اطلاعات مربوطه به ملک رو برای پر کردن آن الزامی و ستاره دار کنید. یعنی یه سری اطلاعات اولیه از طرف مالک یا مشاوران املاک حتما باید تکمیل گردد تا به مرحله نمایش رسانده شود.
  متاسفانه برخی از فروشندگان و علی الخصوص مشاوران املاک خیلی کلی مینویسند ملک ۸۰ متری برای فروش
  لذا لطفاً طبقه ، محله، پارکینگ، تعداد اتاق خواب، چند واحد بودن ساختمان و یه سری عنواین دیگر را حتماً الزامی کنید تا قابلیت آگهی کردن را پیدا کند.
  متشکرم

 88. مهدی می گوید

  سلام کاش خیلی موارد رو الزامی کنید مثل عکس و ادرس و متراژ و….. اینکه فقط تیتر باشه و شماره تلفن درست نیست گزینه ها رو الزامی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.