آخرین مهلت نام‌نویسی نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی

0

بنیاد ملی نخبگان سه‌شنبه ۱۵ شهریور را به عنوان آخرین فرصت برای نام‌نویسی در فراخوان جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی کشور اعلام کرده است. داوطلبان وعلاقه‌مندان به نام‌نویسی در این برنامه استخدامی می‌توانند تا پایان روز سه‌شنبه با مراجعه به سامانه سینا در این برنامه استخدامی شرکت کنند.

این طرح یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان برای جذب و حفظ نیروهای نخبه داخلی است. از زمان تأسیس این بنیاد و با توجه به موج گسترده مهاجرت‌های نخبگان از ایران «جذب و حفظ» نخبه‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های این سازمان تعریف شد.

بنیاد ملی نخبگان در راستای مصوبه هیأت وزیران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ در خصوص جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی و با هدف استفاده از ظرفیت نخبگانی به‌منظور حل مسائل اصلی کشور، اقدام به اجرایی‌سازی شیوه‌نامه «شناسایی استعدادهای برتر به منظور جذب در دستگاه‌های اجرایی کشور» کرده است.

راهبردهای اصلی بنیاد در اجرای این آیین‌نامه، استفاده از ظرفیت نخبگانی، ارتقای روش‌های مدیریتی کشور و تکیه بر نیروی جوان و متخصص داخلی با توجه به نقشه راه علمی کشور در بیانیه گام دوم انقلاب، ایجاد ارتباط میان اجتماع نخبگان و دستگاه‌های اجرائی به منظور حل مسائل اصلی کشور و نگهداشت نخبگان در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه است.

دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی کشور و دانشجویان سال آخر تحصیل می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات از روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ تا روز سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ جهت تشکیل و یا تکمیل پرونده و ثبت درخواست به سامانه سینا به آدرس https://sina.bmn.ir/ مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند.

این دومین فراخوان جذب در دستگاه‌هایی اجرایی است که بنیاد ملی نخبگان آن را هدایت می‌کند.

فرایند جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی چگونه است؟

  • مطابق شیوه‌نامه‌ای که سازمان امور اداری و استخدامی کشور منتشر کرده است، بنیاد ملی نخبگان هر ۶ ماه یکبار موظف است فراخوان جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی را منتشر کند.
  • داوطلبان می‌بایست در مهلت تعیین‌شده به سامانه‌ای که از سوی بنیاد برای این کار تعریف شده (سامانه سینا) مراجعه کرده و اطلاعات خود را بارگذاری کنند.
  • با همکاری دفاتر بنیاد در استان‌ها پرونده متقاضیان طی ده روز کاری بررسی و راستی‌آزمایی می‌شود. نتایج این بررسی‌ها به کارگروه شناسایی ارسال می‌شود.
  • ادامه بر عهده کارگروه شناسایی است. نماینده بنیاد در این کارگروه رئیس است و دست کم سه نفر از صاحب‌نظران حوزه فعالیت‌های نخبگانی هم در آن حضور دارند.
  • این گروه با تشکیل جلسه در هریک از زمینه‌های تحصیلی امتیاز نهایی متقاضی را محاسبه می‌کنند. امتیاز فعالیت‌های متقاضیان در چهار بخش فناورانه-مهارتی، آموزشی، پژوهشی و اجتماعی-فرهنگی محاسبه می‌شود. همچنین ارزیابی شایستگی‌های شغلی عمومی برگزیده شدگان تایید شده توسط کانون‌های ارزیابی شایستگی انجام می‌شود.
  • چنانچه متقاضی در کارگروه شناسایی برگزیده نشود، در صورت ارتقای فعالیت‌های خود می‌تواند پس از گذشت سه ماه از اعلام نتیجه درخواست خود را مجددا در سامانه بنیاد ثبت کند. همچنین یک ماه پس از ثبت‌نام متقاضی، نتیجه درخواست او از طریق سامانه بنیاد اعلام می‌شود.

علاقه‌مندان برای اطلاع از «تسهیلات جذب در دستگاه‌های اجرایی» می‌توانند مطالب قرار گرفته در این صفحه را مطالعه کنند:

تسهیلات جذب در دستگاه‌های اجرایی

همانطور که در بالا اشاره شد، نام‌نویسی متقاضیان از طریق سامانه سینا به آدرس https://sina.bmn.ir/ انجام می‌شود.

سایر اخبار استخدامی را بخوانید: 


انواع آگهی مشاغل را در بلاگ دیوار ببینید

***

اخبار استخدام را در بلاگ دیوار بخوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.