استخدام ملی منطقه ای ۱۰۰۰ نفر در سازمان تامین اجتماعی

2

سازمان تامین اجتماعی با برنامه‌ای برای استخدام ۴۰۰۰ نفر در سال ۱۴۰۱، یکی از مهم‌ترین مراکز جذب نیرو به حساب می‌آید. اما گویا برنامه استخدامی تامین اجتماعی تنها به این ۴۰۰۰ نفر خلاصه نمی‌شود و مدیران این سازمان قصد دارند ۱۰۰۰ نفر دیگر را هم در سال جاری استخدام کنند. این خبر را امروز مدیرعامل این سازمان به خبرنگاران داده و از یک برنامه ویژه برای تقدیر از جهادگران دوران کرونا خبر داده است. برای اطلاعات بیشتر درباره طرح استخدام ملی منطقه ای سازمان تامین اجتماعی با ما همراه باشید.

خبر تکمیلی: برگزاری آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی برای جذب ۴۰۰۰ نفر

به‌روزرسانی: ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی شروع شد (به همراه مراحل ثبت‌نام و هزینه آزمون)

آنچنان که میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی می‌گوید این سازمان قصد دارد در سال جاری از جهادگرانی که در دو سال گذشته و در شرایط سخت کرونایی به کمک کادر درمان آمده بودند تقدیر کند و یکی از راه‌های تقدیر، فراهم کردن مقدمات استخدام آنها در سازمان تامین اجتماعی است. موسوی در این زمینه می‌گوید:

«برخی از اقشار جامعه در قالب گروه‌های جهادی با حضور داوطلبانه در بخش‌های درمانی تامین اجتماعی حضور داشته و امدادرسانی کردند. این جمعیت ایثارگر با نگاه کمک به مردم در این مراکز حضور یافته و این رویکرد باید ارج نهاده شود. سازمان تامین اجتماعی هم در برنامه‌های استخدامی جدید به‌طور حتم امتیازاتی را برای این گروه‌های داوطلبانه که در دوران شیوع کرونا با رویکرد فداکاری در حوزه مبارزه با کرونا در مراکز درمانی سازمان حضور یافتند، قائل خواهد شد.»

در همین راستا، هیئت‌مدیره سازمان تامین اجتماعی مصوبه‌ای در خصوص فراهم کردن شرایط جذب این نیروها تدوین کرده و قصد دارد با ارسال آن به معاونت توسعه ریاست‌جمهوری، فرصت را برای استخدام جهادگران کرونایی فراهم کند.

طرح استخدام ملی منطقه‌ای چیست؟

آنچنان که موسوی توضیح می‌دهد، اضافه شدن این ظرفیت استخدامی جدید به سازمان تامین اجتماعی، به معنی اختصاصی بودن آن تنها برای ایثارگران نیست؛ بلکه این امتیازات فرصتی فراهم می‌کند که در استخدام‌ها نسبت به دیگر متقاضیان به دلیل کمک در شرایط سخت مزایایی داشته باشند. او همچنین اعلام کرده که این ۱۰۰۰ نفر به‌صورت ملی‌-منطقه‌ای استخدام می‌شوند و در ماه‌های آینده، جزئیات استخدام آنها اعلام می‌شود. طبق برنامه سازمان تامین اجتماعی، از این ۱۰۰۰ نفر نیروی جدید، ۷۰۰ نفر در بخش کادر درمانی مشغول به کار می‌شوند و ۳۰۰ نفر هم به‌عنوان نیروهای غیردرمانی خواهند بود و در بخش‌های بیمه‌ای و… حضور می‌یابند.

استخدام ۴۰۰۰ نفر به قوت خود باقی است

شاید انتشار خبر استخدام ملی منطقه ای سازمان تامین اجتماعی، موجب سردرگمی شود؛ چرا که در ماه‌های گذشته، خبرهایی در خصوص استخدام ۴۰۰۰ نفر در سازمان تامین اجتماعی منتشر شده بود. آنچنان که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می‌گوید، استخدام این هزار نفر نیرو ارتباطی به برنامه متداول استخدامی تامین اجتماعی ندارد و این سازمان ضمن پیش‌بردن برنامه استخدام این گروه هزار نفری، تلاش می‌کند تا آزمون و مصاحبه برای استخدام ۴۰۰۰ نیرویی که امسال در نظر داشت را هم پیش ببرد. همچنین در خلال صحبت‌های امروز مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، یک تخمین تقریبی در خصوص زمان برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی هم به دست آمد. موسوی در این زمینه گفت:

«احتمالا در مرداد و شهریورماه و همچنین نیمه دوم سال هم برای استخدام در حوزه درمان و بیمه اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

متقاضیان برای شرکت در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی باید در زمان اعلام‌شده توسط این سازمان به وب‌سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و با کلیک روی گزینه «استخدامی متمرکز اجرایی» و خرید یک کارت اعتباری، برای نام‌نویسی در آزمون اقدام کنند. هنوز زمان دقیق نام‌نویسی، دریافت کارت و آزمون اعلام نشده است. همچنین هزینه دقیق آزمون هم هنوز از سوی برگزارکنندگان اعلام نشده ولی می‌توان حدس زد که با توجه به قیمت ۱۲۰هزار تومانی نام‌نویسی آزمون‌های دولتی در سال گذشته، این مبلغ با افزایشی بین ۱۵ تا ۲۰ درصد در امسال محاسبه شود.


2 نظرات
  1. ناشناس می گوید

    سلام.شوهر من یکی از چند هزار نیروی کرونایی بود که ۲سال مردم در وحشت زندگی کردن امثال شوهر من جان برکف تلاش کردن و شانه به شانه کادر درمان زحمت کشیدن و ماها که خانواده اونها بودیم هرشب رو با استرس به صبح میرسوندیم که اتفاقی بدتر وبدتر نیفته حالا که کرونا شکست خورده دور از معرفت وانسانیت که نیروهای کرونایی کنار زده شدند.و بعضی ها عوض یک تشکر خالی میگن مهم نیست بیکاری و ازدواج نمیکردی به ماچه…خواهش میکنم فکری به حال زندگی ماها بکنید چون۲سال زندگی و عمرمون رو گزاشتیم بای این کار حالا بیکاریم خدارو خوش نمیاد به ولله😔

  2. ناشناس می گوید

    خیلی خوشحالم که به فکر ما نیرو کرونایی ها افتادین تورورخدا مارو دریابید.بااین شرایط بد اقتصادی مارو فراموش نکنید خیلی ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.