طرح تبدیل وضعیت فرهنگیان و ساماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار مجلس

0

مجلس شورای اسلامی در هفته پیش‌رو در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه علنی برگزار خواهد کرد و طبق اعلام روابط عمومی مجلس، بررسی چند موضوع مهم در این هفته در دستور کار مجلس قرار دارد. خبر مهم برای جویندگان کار این است که طبق اعلام مجلس، دو طرح مهم استخدامی در این هفته در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت که یکی از آن‌ها طرح تبدیل وضعیت فرهنگیان است.

روابط عمومی مجلس با اعلام دستور کار جلسات صحن علنی در هفته پیش‌رو اعلام کرد که یکی از موضوعاتی که نمایندگان مردم بررسی خواهند کرد، موضوع استخدام برخی معلم‌های شاغل در آموزش و پرورش است. بر این اساس قرار است «طرح تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش» و «طرح ساماندهی و تأمین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش»، «طرح اصلاح قانون الحاق یک تبصره به ماده الحاقی قانون تعیین ‌تکلیف استخدامی معلمین حق‌‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش»، «طرح الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش» نیز در دستور کار این هفته صحن مجلس قرار دارد.

همچنین «طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت» هم که قرار بود هفته گذشته در مجلس بررسی شود به این هفته موکول شده و حالا در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

به‌روزرسانی: تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت با رأی بالای نمایندگان مجلس

جدیدترین آگهی‌های استخدام حوزه آموزش را ببینید

مجلس تکلیف معلم‌‌های بلاتکلیف را مشخص می‌کند؟

یکی از طرح‌هایی که مجلس شورای اسلامی با جدیت به دنبال تصویب آن است مشخص کردن وضعیت استخدامی معلم‌های بلاتکلیف و رسیدگی به طرح تبدیل وضعیت فرهنگیان در آموزش و پرورش است. در حال حاضر تقریبا دو سالی می‌شود که لایحه رتبه‌بندی در کش‌وقوسی میان مجلس و دولت قرار دارد و جمع زیادی از معلم‌ها منتظرند تا این لایحه دریافتی حقوق آنها و همچنین وضعیت استخدامی بخش بزرگی را تعیین تکلیف کند. همچنین دولت در این سال‌ها بارها و بارها اعلام کرده که با کمبود نیرو در بخش آموزشی مواجه است و این در حالی است که بخش بزرگی از نیروهای حق‌التدریس، نهضتی، غیرانتفاعی و … پشت در استخدامی وزارت‌خانه مانده‌اند. حالا مجلس در این هفته سعی دارد وضعیت بخش مهمی از آنها را معین کند. اگرچه این مهم به همراهی دولت هم نیازمند است. مهم‌ترین مشکل دولت در این مسیر، تامین منابع مالی موردنیاز برای به خدمت گرفتن این گروه از معلم‌هاست.

خبر تکمیلی:

رتبه بندی معلمان و تبدیل وضعیت فرهنگیان غیررسمی به کجا رسید؟

استخدام رسمی مربیان قرآن و حق‌التدریسی‌ها در آموزش و پرورش پس از رتبه‌بندی معلمان

سازمان امور استخدامی مهم‌ترین مخالف طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت

هفته گذشته قرار بود که مجلس تکلیف طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را مشخص کند. طرحی که قرار است وضعیت استخدامی بخش بزرگی از نیروهای دولتی را که ذیل یکی از قراردادهای هفده‌گانه فعلی با دستگاه‌های اجرایی همکاری می‌کنند تعیین کند. اما این طرح به دلیل مخالفت‌های سازمان امور اداری و استخدامی در هفته گذشته بررسی نشد. رئیس سازمان امور استخدامی کشور معتقد است برخی نیروهایی که در طرح ساماندهی قرار است استخدام شوند با پارتی و رانت وارد شدند و همین موضوع دلیل اصلی مخالفت او با این طرح است. این سازمان معتقد است افراد تحصیل کرده و بیکار باید وارد سیستم شوند و طرح فعلی موجب اجحاف در حق دیگران می‌شود. با این حال در هفته‌ای که گذشت نمایندگان زیادی بر لزوم بررسی این طرح در مجلس اظهار نظر کردند. رسول فرخی میکال، نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در در تذکری خطاب به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، بر ضرورت تبدیل وضعیت کارکنان دولت، قراردادی، شرکتی، حجمی و… تاکید کرده بود. همچنین ابراهیم نجفی، نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی از هیات رئیسه و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خواست تا با توجه به تعدد شیوه‌های استخدامی در دستگاه‌های اجرایی و استخدام‌های بی‌ضابطه طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را هر چه سریع‌تر در دستور کار مجلس قرار دهند.

خبر تکمیلی:
طرح سازماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار مجلس
تبدیل وضعیت نیروهای دولت فقط از طریق آزمون استخدامی امکان‌پذیر خواهد بود

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.