سوابق بیمه تامین اجتماعی | نحوه جمع‌آوری، مشاهده و اعتراض

0

هر فردی که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد، در ازای پرداخت حق بیمه‌ به سازمان تامین اجتماعی، می‌تواند از مزایای آن استفاده کند. داشتن سوابق بیمه تامین اجتماعی برای هر فرد شاغلی که به فکر آینده و روز‌های بازنشستگی خود است، یک امر ضروری‌ محسوب می‌شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با هر آنچه باید درباره سوابق بیمه تامین اجتماعی و نحوه دریافت آن بدانید آشنا شوید.


سابقه بیمه تامین اجتماعی چیست؟

به‌مدت زمانی که کارفرما برای شخص بیمه رد می‌کند، در اصطلاح «سابقه» می‌گویند.

به‌مدت زمانی که کارفرما برای شخص بیمه رد می‌کند، در اصطلاح، سابقه می‌گویند. در واقع با پرداخت حق بیمه در هر یک از شعب تأمین اجتماعی، برای شما سابقه بیمه لحاظ خواهد شد. داشتن سابقه بیمه کمک می‌کند تا در هنگام بازنشستگی از مزایای تامین اجتماعی بهره ببرید. یکی از مزایای برخوردار بودن از حق بیمه این است که در صورت فوت بیمه‌گذار، خانواده وی می‌توانند از مزایای بیمه آن شخص استفاده کنند.

پرداخت بیمه تامین اجتماعی چگونه انجام می‌شود؟ | ۸ روش آسان و سریع

نحوه جمع‌آوری سوابق تامین اجتماعی چگونه است؟

اگر سابقه پرداخت حق بیمه را در چندین شعبه داشته باشید، با مراجعه به آخرین شعبه‌‌ای که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اید، می‌توانید نسبت به جمع‌آوری سوابقه بیمه تامین اجتماعی خود اقدام نمایید.

چگونه سوابق تامین اجتماعی خود را مشاهده کنیم؟

برای مشاهده سوابق تامین اجتماعی می‌توانید از چندین روش استفاده کنید:

  • مراجعه حضوری به دفاتر کارگزاری بیمه ( همراه داشتن کارت ملی الزامی است).
  • علاوه بر روش حضوری، مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به‌صورت غیرحضوری هم امکان‌پذیر خواهد بود. سامانه سابقه تامین اجتماعی یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت اصلی تامین اجتماعی است و برای ورود به آن کافیست آدرس tamin.ir را در صفحه مرورگر خود وارد نمایید و با وارد کردن کد ملی و گذرواژه، به شیوه غیرحضوری از کلیه سوابق بیمه خود مطلع شوید.
  • امکان‌ مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی از طریق ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی و استفاده از کد دستوری.
  • دانلود اپلیکیشن تامین اجتماعی من یکی دیگر از روش‌های مشاهده سوابق به‌صورت غیرحضوری است که با نصب آن بر روی تلفن همراه می‌توانید کلیه سوابق خود را مشاهده نمایید.

به غیر از روش اول، استفاده از ۳ روش دیگر تنها با داشتن کد ملی امکان‌پذیر است که با مطالعه مقاله مشاهده سوابق تامین اجتماعی با استفاده از کد ملی می‌توانید با نحوه استفاده هرکدام از روش‌ها به‌طور کامل آشنا شوید.

اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی

اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی

در صورتی که سوابق شما با سوابق ثبت‌شده در سامانه تامین اجتماعی مغایرتی داشته باشد، می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری و با بارگزاری مدارک موردنیاز اعتراض خود را در سایت ثبت کنید.

پیگیری مشکلات مربوط به سوابق بیمه تامین اجتماعی

در صورتی که برای ثبت یا پیگیری درخواست خود با مشکل روبه‌رو شدید، می‌توانید با واحد ارتباط با مشتری سازمان تامین اجتماعی ازطریق سایت crm.tamin.ir و یا شماره تلفن ۱۴۲۰ تماس بگیرید.

همه چیز درباره بیمه تامین اجتماعی و مزایایی که برای کارگر و کارفرما دارد

آیا در سامانه سابقه تامین اجتماعی تنها سوابق حال را می‌توان مشاهده نمود؟

سوابق بیمه در این سایت فقط مختص به حال نیست، بلکه هر شخص می‌تواند کلیه سوابق خود را از گذشته تاکنون به طور کامل مشاهده نماید.

جمع‌بندی

به مدت زمانی که کارفرما برای شخص بیمه رد می‌کند، سابقه می‌گویند. در واقع شخص در ازای پرداخت بیمه به سازمان تامین اجتماعی، می‌تواند از مزایای سوابق بیمه خود در هنگام بازنشستگی و مواقع ضروری بهره‌مند شود. در این مقاله ضمن شرح مفهوم سوابق تامین اجتماعی، به بررسی نحوه جمع‌آوری، مشاهده و اعتراض به این سوابق پرداختیم. امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

جدیدترین آگهی‌های استخدام با بیمه را ببینید

شما می‌توانید نظرات و دیدگاه‌های خود را در ارتباط با سوابق بیمه تامین اجتماعی با ما درمیان بگذارید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.