بهترین شغل آزاد در شهر‌های کوچک به همراه تخمین سرمایه اولیه و درآمد

راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود

0

شغل آزاد شغلی است که افراد با سرمایه‌گذاری شخصی خود کسب‌و‌کاری را راه‌اندازی می‌کنند و به ارائه خدمات می‌پردازند. ایده کسب درآمد از طریق شغل آزاد، تنها متعلق به شهر‌های بزرگ نیست، بلکه در شهر‌های کوچک هم می‌توان از طریق مشاغل آزاد به ‌درآمد زیادی دست پیدا کرد. اما بهترین شغل آزاد در شهر‌های کوچک کدام است؟ پاسخ این سؤال نیاز به بررسی عوامل مهمی مانند میزان سرمایه، موقعیت مکانی شهر و نیاز معیشتی ساکنان آن دارد. در ادامه این مقاله، با چند ایده برای راه‌اندازی کار آزاد در شهر‌های کوچک با ما همراه باشید.

معرفی بهترین شغل آزاد در شهر‌های کوچک

سرمایه‌گذاری برای مشاغل آزاد در شهر‌های کوچک اگر به درستی انجام بگیرد، می‌تواند درآمد زیادی با خود به همراه داشته باشد. در ادامه به معرفی چند ایده برای پیدا کردن بهترین مشاغل آزاد در شهر‌های کوچک می‌پردازیم:

۱. تأسیس سوپرمارکت یا فروشگاه مواد غذایی

سوپرمارکت یا فروشگاه مواد غذایی یکی از بهترین شغل های آزاد در شهرهای کوچک است

از آنجایی که خوراک یکی از نیاز‌های اساسی انسان است و این شغل به‌طور مستقیم با مواد غذایی در ارتباط است، می‌توان گفت تأسیس سوپر مارکت بهترین شغل آزاد در شهر‌های کوچک است. برای رسیدن به سود در این شغل، باید ابتدا نیاز‌های شهر خود را بررسی کنید و از اقلامی در فروشگاه خود استفاده کنید که بیشترین میزان فروش را داشته باشند؛ مثلاً در برخی شهر‌ها و روستا‌ها مواد غذایی خاصی استفاده می‌شوند. همچنین تنوع در محصولات به رسیدن به ‌سوددهی کمک بسیاری می‌‌کند.

سرمایه مورد نیاز۶۰ میلیون تومان به بالا
وسایل اولیه مورد نیازیخچال، فریزر، قفسه مواد غذایی، ترازو
متوسط درآمدروزانه ۸۰۰ هزار تومان به بالا

۴ سوال مهم که باید پیش از انتخاب شغل فروشندگی از خود بپرسید

۲. راه‌اندازی سالن زیبایی

سالن زیبایی یکی از بهترین شغل های آزاد در شهرهای کوچک است

یکی دیگر از بهترین شغل های آزاد در شهر‌های کوچک که به آن می‌پردازیم، مدیریت سالن زیبایی است. برای داشتن چنین مکانی نیاز به سرمایه به‌نسبت زیاد برای تهیه لوازم موردنیاز سالن و همچنین گذراندن دوره‌های آرایشگری دارید. لازم به ذکر است که تأسیس سالن آرایشی نیاز به دریافت مجوز دارد. سرمایه اولیه و درآمد سالن آرایشگری در شهر‌های کوچک به شرح زیر است:

سرمایه اولیه ( با احتساب خرید وسایل و اجاره سالن) ۱۰۰ میلیون به بالا
وسایل اولیه مورد نیازصندلی میکاپ، آیینه‌ها، صندلی اصلاح، پدیکور و صندلی‌های مخصوص هر لاین، تخت اپیلاسیون و ماساژ، تجهیزات آرایش و پیرایش(آینه، سشوار، قیچی و …)، میزناخون، سرشور، کمدها، قفسه‌ها و جالباسی، کامپیوتر یا لپ‌تاپ، دستگاه کارت‌خوان، نرم‌افزار CRM، دوربین مداربسته، تابلوهای تبلیغاتی سردر سالن
درآمد روزانه۷۰۰ هزارتومان به بالا

نکته: بر اساس توافق صاحب سالن و آرایشگر، میزان درآمد سالن می‌تواند متفاوت باشد، اما به‌طور‌ معمول، ۴۰ درصد از درآمد آرایشگر به صاحب سالن تعلق می‌گیرد.

۳. راه‌اندازی مرغداری

مرغداری یکی از بهترین شغل های آزاد در شهرهای کوچک است

صنعت مرغداری و پرورش مرغ از اهمیت زیادی برخوردار است، به همین دلیل سرمایه‌گذاری‌‌های زیادی روی آن انجام شده. مرغداری در صورت وجود سرمایه اولیه کافی می‌تواند بهترین شغل آزاد در شهر‌های کوچک باشد. شما می‌توانید پس از کسب دانش تخصصی، محیطی را برای پرورش طیور فراهم کنید. لازم به ذکر است که فعالیت در این صنف نیاز به کسب مجوز‌های لازم دارد و حداقل ۳۰ درصد از سرمایه اولیه باید برای تأمین زمین مرغداری خرج شود.

سرمایه اولیه مورد نیاز۲.۵ تا ۳ میلیارد
حدود درآمد ماهیانه۸۰ میلیون
امکانات مورد نیازساختمان مرغداری، امکانات و تجهیزات مرغداری، دستگاه تهویه و...

۴. تعمیرات خودرو

تعمیرات خودرو بهترین شغل آزاد در شهرهای کوچک است

به دلیل در دسترس نبودن نمایندگی‌های رسمی خودروسازان در شهر‌های کوچک، احداث تعمیرگاه برای تعمیرات خودروی ساکنین آن شهر می‌تواند نیاز افراد بسیاری را برطرف کند. هزینه راه‌اندازی تعمیرگاه بسته به هر شهر می‌تواند متفاوت باشد. تعمیرات خودرو یکی از بهترین شغل های آزاد در شهر‌های کوچک به حساب می‌آید و به‌طور‌کلی هزینه و سرمایه اولیه شامل موارد زیر است:

هزینه اجاره تعمیرگاه۳ تا ۲۵ میلیون تومان درماه
هزینه ابزار مکانیکی۱۵ میلیون تومان به بالا
بیمه۲ تا ۴ میلیون تومان در سال
حدود درآمد۸۰۰ هزارتومان به بالا

لازم به ذکر است که برای فعالیت در این شغل نیاز به گذراندن دوره‌های فنی و حرفه‌ای خواهید داشت.

دوره های فنی و حرفه ای کدامند و چگونه در کاریابی به کمک شما می‌آیند؟

۵. تولید و ساخت مبلمان

تولید و ساخت مبلمان از بهترین شغل های آزاد در شهرهای کوچک است

مبل از نیاز‌های اساسی هر خانه‌ای است. این روزها کمتر خانه‌ای است که مبل نداشته باشد، به‌ همین‌ دلیل، مبل‌سازی را می‌توان در گروه پردرآمد‌ترین مشاغل قرار داد. یکی از مهم‌ترین مواردی که برای ورود به این شغل باید در نظر داشته باشید، داشتن سرمایه کافی برای فراهم‌کردن کارگاه مناسب است. خلاقیت در ایجاد طرح‌های منحصر‌به‌فرد، نقش مهمی را در سود‌دهی این حرفه ایفا می‌کند. سرمایه اولیه و درآمد مبل‌سازی به شرح زیر است:

سرمایه اولیهحداقل ۱۰۰ میلیون تومان
حدود درآمد۱۵ میلیون تومان ( این مبلغ بسته به سفارشات ماهانه و روزانه می‌تواند متفاوت باشد)
امکانات اولیه چوب، پارجه مبلی، دستگاه‌های برش، پرس و دوخت

۶. گل‌فروشی

گل‌فروشی بهترین شغل آزاد در شهرهای کوچک است

گل‌فروشی یکی از شغل‌‌های جذاب است که درصورت در نظرگرفتن موقعیت مکانی و جامعه هدف دقیق، می‌تواند سود بالایی به همراه داشته باشد. بعد از شناخت گل‌ها، اولین مهارت لازم برای فعالیت در این شغل، آشنایی کامل با هنر گل‌آرایی است؛ درواقع بدون این مهارت، قادر به بازاریابی برای فروش گل‌های خود نخواهید بود. سرمایه اولیه و درآمد گل فروشی به شرح جدول زیر است:

حداقل سرمایه اولیهحدود ۱۰۰ میلیون تومان ( با احتساب اجاره)
حدود درآمد۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان ( این رقم بسته به موقعیت شهر و وضعیت معیشتی ساکنان آن می‌تواند متفاوت باشد)
امکانات مورد نیازگل، کاغذ، ربان، اسپری برگ، کنف، ابزار زینتی و …

مهارت های فروشنده | هر آنچه که یک فروشنده باید بداند

مزایا و معایب مشاغل آزاد

اکنون که با ایده‌های راه‌اندازی بهترین شغل آزاد در شهر‌های کوچک آشنا شدیم، بیایید نگاهی به مزایا و معایب این نوع مشاغل نیز داشته باشیم:

مزایا

  • ساعت کاری منعطف؛
  • آزادی عمل؛
  • نیاز نداشتن به داشتن تحصیلات بالا؛
  • نیاز نداشتن به حضور کارفرما.

معایب

  • نیاز به سرمایه اولیه؛
  • نبود درآمد ثابت؛
  • احتمال خطر ورشکستگی.

جمع‌بندی

کسب درآمد از طریق شغل آزاد فقط به شهر‌های بزرگ محدود نمی‌شود و در شهر‌های کوچک هم می‌توان به درآمد زیادی دست پیدا کرد. ما سعی کردیم در پاسخ به این سؤال که بهترین شغل آزاد در شهر‌های کوچک چیست، به بررسی چند ایده کاربردی بپردازیم و در انتها هم نگاهی به مزایا و معایب شغل آزاد داشته باشیم.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.