بهترین شغل مغازه داری با سرمایه کم کدام است و چه شرایطی دارد؟

بسته به موقعیت مکانی و سرمایه اولیه!

0

شروع یک کسب‌و‌کار، کار پر خطر و دشواری است و احداث مغازه از این قاعده مستثنا نیست؛ به‌خصوص اگر بودجه زیادی در اختیار نداشته باشید، فرایند تصمیم‌گیری تا عمل دشوارتر خواهد شد. بهترین شغل مغازه داری با سرمایه کم برای هر شخص بسته به موقعیت مکانی و سرمایه اولیه آن می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با چند ایده کاربردی برای تأسیس مغازه در شهر‌های کوچک و بزرگ آشنا شوید.

بهترین شغل مغازه داری با سرمایه‌‌ کم

بسیاری از افراد با فراهم کردن سرمایه‌ای، به دنبال بهترین شغل مغازه‌داری درشهر‌های کوچک و بزرگ هستند، اما همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، میزان سود‌دهی هر کسب‌وکار بسته به شرایط آن می‌تواند متفاوت باشد. قبل از شروع باید برخی پیش‌نیاز‌ها مانند سرمایه و هزینه امکانات اولیه را مورد بررسی قرارداده باشید. در ادامه به شرح ۷ شغل مغازه‌داری با سرمایه‌ کم و نکات مهمی که باید درباره آنها بدانید می‌پردازیم:

۱. خدمات کامپیوتری

انجام تایپ، پرینت، نصب ویندوز، تعمیرات سخت‌افزاری و نر‌م‌افزاری ازجمله خدماتی است که نه‌تنها رونق خود را از دست نمی‌دهند، بلکه نیاز به آنها در شهر‌های کوچک و بزرگ روز‌به‌روز افزوده می‌شود. می‌توان خدمات کامپیوتری را درگروه بهترین شغل های مغازه داری با سرمایه کم قرارداد، زیرا برای این کار به سرمایه‌گذاری زیادی احتیاج نخواهید داشت و داشتن یک کامپیوتر و پرینتر کفایت می‌کند.

۵ سوال مهم که باید پیش از انتخاب شغل تایپیست از خود بپرسید

۲. تعمیر وسایل الکتریکی

باتوجه‌به نیاز روز‌افزون استفاده از لوازم الکتریکی، تعمیر لوازم الکتریکی را می‌توان در گروه مشاغل پردرآمد قرار داد. برای فعالیت در این زمینه، نیاز به دانش و تخصص کافی در رشته‌های برق و گذراندن دوره‌های فنی‌و‌حرفه‌ای خواهید داشت. با‌توجه‌به اینکه تعمیرات موبایل از بازار خوبی برخوردار است، در صورت کسب دانش لازم می‌توانید به فعالیت در این زمینه بپردازید. مزیت این شغل این است که با سرمایه کم و یک مغازه کوچک هم می‌توانید شروع به کار نمایید.

۳. نانوایی

نانوایی- بهترین شغل مغازه داری با سرمایه کم

نان یکی از مهم‌ترین نیاز‌های سبد غذایی مردم است؛ بنابراین قشر‌ زیادی از جامعه به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به این شغل نانوایی وابسته هستند، به همین دلیل می‌توان آن در گروه بهترین شغل های مغازه داری با سرمایه کم قرار داد. البته در شهر‌های کوچک، کسب‌وکار شما با سرعت بیشتری رونق خواهد گرفت.

هزینه‌های این شغل وابسته به این است که چقدر می‌خواهید به نانوایی خود وسعت ببخشید. دستگاه پخت نان یا تنور نانوایی اصلی‌ترین تجهیزات برای یک نانوایی هستند. برای یک مغازه نانوایی، مکانی ۵۰ متری و سرمایه‌ای در حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیون کفایت می‌کند.

پردرآمدترین شغل های پاره وقت کدامند و چگونه می‌توان از آن‌ها کسب درآمد کرد؟

۴. عطاری

با گرایش مردم به استفاده از گیاهان دارویی و عرقیجات، عطاری‌ها رونق بسیاری پیدا کرده‌اند و می‌توان آن را در گروه بهترین شغل های مغازه داری با سرمایه کم قرار داد. خانم‌های خانه‌دار در شهرهای کوچک برای خرید ادویه‌جات به عطاری‌ها سرمی‌زنند. برای فعالیت در این صنف باید با طب سنتی و خواص دارویی گیاهان آشنا باشید، همچنین نیاز به کسب جواز و کارت بهداشت هم خواهید داشت.

برای شروع کار در یک مغازه عطاری، به جز یخچال و ترازو، به وسایل زیادی نیاز نخواهید داشت و می‌توانید با سرمایه اندک کار خود را شروع کنید. مزیت دیگر این شغل این است که گیاهان دارویی از ماندگاری زیادی برخوردار است، درنتیجه نگران فاسد شدن اجناس مغازه خود نخواهید بود.

۵. مغازه لوازم یک‌بار مصرف و ظروف پلاستیکی

فروش لوازم یک‌بار مصرف و ظروف پلاستیکی از بهترین شغل های مغازه اری با سرمایه کم است

گرایش ساکنان شهر‌های بزرگ به غذا‌های آماده در سال‌های گذشته، باعث افزایش نیاز بازار به ظروف یک‌بار مصرف شده است. این شغل به سرمایه کمی نیاز دارد و اگر موقعیت مکانی مغازه به درستی انتخاب شود، سود بسیار بالایی خواهد داشت و بهترین شغل مغازه داری با سرمایه کم به حساب می‌آید.

نکته مهمی که برای راه‌اندازی یک مغازه ظروف یک‌بار مصرف باید در نظر داشته باشید، این است که باید بخشی از بودجه خود را به ویترین مغازه اختصاص دهید تا مشتری بتوانید ظرف مورد نظر خود را درکوتاه‌ترین زمان پیدا کند. یکی از مزیت‌های مهم این شغل این است که در ایران به‌دلیل بالا بودن تعداد مناسبت‌های مختلف، فروش ظروف یکبار مصرف همواره پررونق خواهد بود. برای راه‌اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف، نیاز به پروانه کسب از اتحادیه خرده فروشی پلاستیک شهر خود خواهید داشت.

۶. مغازه شال و روسری

به‌دلیل استفاده مداوم خانم‌ها از شال و روسری، این شغل یکی از شغل‌های محبوب و پرطرفدار است که درآمد زیادی هم دارد. برای این شغل نیاز به سرمایه زیادی نخواهید داشت و اجناس شما در خطر فاسد شدن یا از دست دادن تاریخ انقضا نخواهد بود و در هر زمانی از سال می‌توانید آنها را به فروش برسانید؛ پس در فهرست بهترین شغل مغازه‌داری با سرمایه کم قرار خواهد گرفت.

این شغل در شهر‌های بزرگ و خیابان‌های شلوغ و اصلی مشتریان بیشتری به خود جذب می‌کند؛ بنابراین توجه به موقعیت مکانی مغازه از اهمیت بالایی برخوردار است. سرمایه اولیه برای راه‌اندازی یک مغازه شال و روسری حدود ۲۰ میلیون تومان است که این رقم بسته به موقعیت جغرافیایی مغازه و اجناس آن می‌تواند متفاوت باشد.

۷. مغازه لوازم کادویی و دکوری

مغازه لوازم کادویی و دکوری بهترین شغل مغازه داری با سرمایه کم است

فروش لوازم کادویی هم یکی از بهترین شغل های مغازه داری با سرمایه کم است که اگر از تنوع محصولات، موقعیت جغرافیایی و ویترین مناسب برخوردار باشد، سود مناسبی به‌ همراه خواهد داشت. هزینه‌هایی که برای یک مغازه لوازم کادویی و دکوری نیاز خواهید داشت، شامل اجناس، اجاره مغازه، پروانه کسب و ویترین مغازه است. شما می‌توانید با حدود ۳۰ میلیون تومان کسب‌وکار خود را شروع کنید. داشتن ذوق و خلاقیت بالا در چیدمان دکور مغازه، نقش مهمی در جذب مشتری ایفا خواهد کرد.

جمع‌بندی

بهترین شغل مغازه داری با سرمایه کم برای هر شخص بسته به موقعیت مکانی و سرمایه اولیه می‌تواند متفاوت باشد. در این مقاله به معرفی و بررسی ۷ شغل مغازه‌داری که برای شروع به سرمایه کمی نیاز خواهید داشت پرداختیم. امیدواریم برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید، راهنمایی لازم برای تصمیم‌گیری را در اختیارتان قرار داده یاشیم.

از اینکه تا پایان این مطلب با ما همراه بودید، سپاس‌گزاریم. به نظر شما بهترین شغل مغازه داری با سرمایه کم کدام است؟ آیا جای شغل دیگری در این فهرست خالی است؟ 


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.