آزمون‌ استخدام وزارت بهداشت ۱۴۰۱ به کجا رسید؟

جذب ۲۲ هزار پرستار در سال ۱۴۰۱

0

یکی از مهم‌ترین آزمون‌های جذب نیرو در سال ۱۴۰۱ آزمون‌ استخدام وزارت بهداشت است. آن‌چنان که مدیران این وزارت‌خانه اعلام کرده‌اند، در سال جدید برنامه‌های بزرگی برای جذب نیرو در چند بخش دارند. جدیدترین اظهارنظر از سوی مدیران این وزارت‌خانه نشان می‌دهد که یک گروه ۲۲ هزار نفری از کادر درمان با آزمون‌ استخدام وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۱ در این وزارت‌خانه جذب خواهند شد.

۲۲ هزار پرستار در سال ۱۴۰۱ جذب می‌شوند

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران، در این هفته از جذب ۲۲ هزار پرستار طی آزمون‌ استخدام وزارت بهداشت خبر داد. آقای عین‌اللهی گفت که امسال ۱۲ هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی کشور اضافه می‌شود که بی‌شک نیازمند اضافه کردن نیروی کار جدید است. همچنین با توجه‌ به اینکه در یک سال گذشته ۳۰ هزار نفر از کادر درمان بازنشسته شده‌اند، این وزارت‌خانه فرصتی برای استخدام نیروی جدید در نظر گرفته است. عین‌اللهی در این زمینه گفت:

«استخدام این تعداد پرستار منوط به مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور است که در حال فعالیت برای گرفتن این مجوز هستیم. عزیزانی هم که در طول دوران کرونا زحمت کشیدند و به‌عنوان کادر بیمارستان کمک کردند، برایشان ۲۰ امتیاز قرار می‌دهیم که در استخدام آنها به‌عنوان امتیاز منظور می‌شود تا بتوانیم از نیروهای جدید بهره ببریم.»

۴۲ هزار نفر در بخش‌های دیگر خدمات درمانی استخدام می‌شوند

خبر وزیر بهداشت درباره استخدام ۲۲ هزار پرستار، واکنشی بود به فشار رسانه‌ای دو هفته گذشته در خصوص اخراج یا اتمام قرارداد پرستارهایی که در روزهای همه‌گیری کرونا فعالیت کرده بودند. بااین‌حال به‌جز پرستاران، وزارت بهداشت برنامه گسترده‌تری برای استخدام نیرو در بخش درمانی کشور در سال ۱۴۰۱ دارد. آنچنان که مسئولان این وزارت‌خانه بیان کرده‌اند، امسال ۶۶ هزار نفر در وزارت بهداشت استخدام می‌شوند. از این میان چیزی حدود ۲۲ هزار نفر پرستار هستند و به‌جز آنها ۴۴ هزار نفر دیگر هم از طریق آزمون‌ استخدام وزارت بهداشت در بخش‌های دیگر درمانی کشور استخدام می‌شوند.

بیشتر بخوانید: آزمون استخدامی وزارت بهداشت | آیا مجوز استخدام ۱۰۰ هزار نیرو صادر می‌شود؟

فردی که این خبر را به رسانه‌ها داده، عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. او می‌گوید طبق برنامه این سازمان، ۶۶ هزار نفر از گروه پزشکی بر اساس مجوز از سازمان استخدامی کشور امسال طی آزمون‌ استخدام وزارت بهداشت جذب می‌شوند. از این میان ۴۰ درصد سهمیه پرستارهاست و ۶۰ درصد هم در سایر بخش‌ها به خدمت گرفته می‌شوند.

امتیاز ویژه فعالیت در دوران کرونا برای داوطلبان استخدام

آزمون‌ استخدامی وزارت بهداشت به کجا رسید؟

اردیبهشت‌ماه امسال وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای دستورالعمل جدید امتیازات و اولویت جذب نیروهای درگیر مستقیم با بیماری کرونا در آزمون استخدام وزارت بهداشت را اعلام کرد. به این ترتیب، کادر درمانی بیمارستان‌های مرکز کرونا، مراکز درمانی و بخش‌های درگیر بیماری کرونا که تابعه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین شاغلان مراکز ۱۶ ساعته و ۲۴ ساعته، خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامتی، قرنطینه‌های مرزی، نقاهتگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، کنترل بر دفن اجساد مبتلایان، مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری و سایر واحدهای غربالگری که تابعه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشمول امتیازات ویژه استخدامی زمان کرونا خواهند بود.

بیشتر بخوانید: استخدام پرستاران بیکار | آیا ۵۰۰۰ پرستار اخراج‌شده دوباره جذب می‌شوند؟

زمان آزمون استخدامی جذب پرستارها

هنوز زمان دقیقی از سوی وزارت بهداشت برای برگزاری آزمون‌ استخدام وزارت بهداشت ۱۴۰۱ تعیین نشده است. همچنان مسئله جذب این نیروها روی میز مذاکره بین بخش‌های مختلف دولتی مانند وزارت بهداشت و سازمان امور اداری و استخدامی کشور قرار دارد. ولی باتوجه‌به تأکیدهای مکرر رهبر انقلاب و دستور رئیس‌جمهور احتمالاً به‌زودی به نتیجه خواهد رسید. اخبار تکمیلی درباره جزئیات آزمون از طریق همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.