ایران‌خودرو خیابان‌های ایران را رنگ‌آمیزی می‌کند

0

بیشتر رانندگان ایرانی به خرید خودروهای سفید علاقه‌مند هستند. عمده دلیل این انتخاب خریدوفروش آسان‌تر رنگ‌های سفید و سیاه و همینطور هزینه‌های پایین‌تر نقاشی آن در صورت بروز حادثه از دلایل اصلی این انتخاب است.

همین تقاضای زیاد برای رنگ سفید در بازار باعث شده خودروسازان خودروهای سفید را با تیراژ بالاتری تولید کنند. محمد شفیعی‌نژاد، معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو نیز این مساله را تایید کرده و می‌گوید: «عموماً مشتریان نگران این موضوع هستند که در صورت نیاز به ترمیم رنگ خودرو، نتوانند خدمات مدنظر را دریافت کنند و به همین دلیل نیز خرید محصولات با رنگ‌های خاص عموماً مورد اقبال قرار نمی‌گیرد.»

همین مسئله سبب شده چهره خیابان‌های مملو از ماشین‌های سفید بیش از پیش خسته‌کننده و ملال‌آور باشد. اما در سالیان اخیر برخی خودروسازان در کنار رنگ سفید، خلاقیت نشان داده و افزایش تولید ماشین با رنگ‌های مشکی، آبی و قرمز و نقره‌ای را هم در برنامه خود قرار داده‌اند.

این در حالیست که خودروسازان برجسته دنیا چند قدم از ایران جلوتر هستند. در سالیان اخیر بازارهای جهانی خودروهایی با رنگ‌های ترکیبی و مدرن تولید می‌شود.

امروزه در جهان نه تنها تنوع رنگ خودروها چشمگیر است بلکه خودروسازان در بافت رنگ بدنه خودرو نیز تکنولوژی‌های جدیدی را به کار گرفته‌اند که جذابیت این محصولات را افزایش داده است. در همین رابطه خودروسازان دنیا به قدری برای سلیقه مشتری ارزش قائل می‌شوند که خریدار می‌تواند رنگ مورد نظر خود را سفارش دهد و مطابق آن خودروی خود را تحویل بگیرد.

ایران‌خودرو اولین گام برای شهری رنگارنگ را برداشت

به تازگی محمد شفیعی‌نژاد، معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو از معرفی ۱۱ رنگ جدید برای محصولات این شرکت خبر داده است. او البته نوید روزهای بهتری را هم داده و گفته است که این شرکت توانایی تولید و عرضه خودروها با ۲۰ فام رنگ را دارد؛ وی به همین ترتیب گفته که این شرکت به دنبال مهیا کردن شرایطی است که مشتریان بتوانند رنگ‌های خاص و مدنظر خود را سفارش دهند. وی در خصوص اینکه این رنگ‌ها شامل چه چیزهایی خواهد شد، می‌گوید:

««این ۱۱ فام رنگ جدید شامل رنگ‌های نقره‌ای تیتانیوم، قهوه‌ای کادرو، مشکی آبنوس، سرمه‌ای متالیک، آبی کاسپین، قرمز رژ، آبی اقیانوسی، صورتی، سبز کله غازی، سبز انگور و قهوه‌ای نسکافه‌ای می‌شود.»»

شفیعی‌نژاد با بیان این‌که قابلیت اعمال فام‌های رنگی جدید بر روی تمامی محصولات ایران‌خودرو وجود دارد اشاره کرد که در مرحله اول و به عنوان نمونه این رنگ‌ها بر روی خودروی ۲۰۷ پانوراما به کار رفته است. به طور حتم سایپا و بخش خصوصی نیز این تکنولوژی را به‌کار خواهند گرفت تا بتوانند همچنان در بازار حضور داشته باشند.

خیابان‌های دنیا رنگارنگ‌تر از ایران

در قاره اروپا ۲۷ درصد خودروها سفید، ۲۰ درصد مشکی و ۱۷ درصد خاکستری هستند. در قاره آسیا ۴۸ درصد خودروها سفید و ۱۶درصد نیز مشکی است. معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو می‌گوید:

«نسبت خودروهای رنگی موجود در کشور بسیار پایین‌تر از آمار جهانی است و این اقدام در راستای پاسخ به نیاز بخشی از مشتریان و تنوع بخشی به محصولات گروه صنعتی ایران خودرو و تغییر چهره شهرها صورت گرفته است.»

وی با بیان این‌که ایران‌خودرو از توانمندی تکنولوژی و ساختار مهندسی و تجهیزاتی بسیار بالایی برخوردار است، اظهار کرد که این خودروساز توانایی تولید و پاشش فام‌های رنگی مختلف را بر روی انواع خودروها دارد و علاوه بر رنگ‌های متنوع، قابلیت پاشش و تولید خودروهای دو رنگ نیز در این مجموعه ایجاد شده است و از این پس می‌توانیم خودروهای دو رنگ را در رنگ‌های متنوع تولید کنیم.

نگرانی از ترمیم رنگ‌های خاص جدی است

به گفته کارشناسان استهلاک برخی رنگ‌های خاص بالاست از طرفی نگرانی در خصوص ترمیم بدنه رنگ‌های خاص برای مصرف‌کنندگان جدی است. با این حال معاون ایران‌خودرو اطمینان می‌دهد که این شرکت برای این حوادث نیز تمهیداتی دارد. وی در همین رابطه می‌گوید:

«به مشتریان این اطمینان را می‌دهیم که با وجود دستگاه‌های تینت رنگ و بسیار پیشرفته موجود در تعمیرگاه‌های مرکزی ایران‌خودرو که از رنگ‌های خاص نیز پشتیبانی می‌کنند، اگر در طول عمر خودرو، نیازی به ترمیم رنگ محصول و استفاده از خدمات پس از فروش در این زمینه به وجود آمد، به خوبی امکان تولید و پاشش رنگ‌ها بدون ایجاد هرگونه سایه (شید) و دو رنگی، وجود دارد.»


***

آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید


***

اخبار خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.