تاریخچه‌ٔ دیوار

دیوار فعالیت خود را از ۲۱ تیر ۱۳۹۱ و با هدف ارائه بستری برای خرید و فروش بی‌واسطه در ایران شروع کرد. برند دیوار امروز تحت مالکیت شرکت «آگه پردازان هوشمند» فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۳۹۱ و با هدف سازمان‌دهی و توسعه بهتر خدمات آگهی آنلاین راه‌اندازی شد و در دسته شرکت‌های دانش‌بنیان نوآور قرار گرفت. خدمات ثبت و مرور آگهی‌های دیوار در تمامی پلتفرم‌های پرطرفدار اعم از اندروید، iOS و وب در دسترس کاربران قرار دارد. اپلیکیشن اندرویدی دیوار در سال‌های متوالی بیشترین آمار دانلود و نصب را در کشور را با بیش از ۲۱میلیون نصب در گوشی‌های اندرویدی به خود اختصاص داده است. خدمات انتشار و جست‌وجوی آگهی در دیوار درحال‌حاضر در بیش از ۲۰۰ شهر کشور در اختیار کاربران قرار دارد. آگهی‌ها در دسته‌های متنوعی از املاک، وسایل نقلیه، لوازم الکترونیکی و خانگی، تا خدمات کسب‌وکار و سرگرمی منتشر می‌شوند. دیوار از سال ۱۳۹۹ در راستای کارآمدی بیشتر و ارائه خدمات به کسب‌وکارها، با ایجاد تغییراتی، سرویس‌هایی اختصاصی را برای کسب‌وکارهای فعال در پلتفرم خود راه‌اندازی کرد تا صاحبان مشاغل، با سرعت و آسودگی بیشتری فرآیند فروش کالا و خدمات خود را در صفحه‌های اختصاصی انجام دهند. از این خدمات در حال حاضر می‌توان به پنل آژانس و مشاوران املاک، پنل اختصاصی برای نمایشگاه‌های خودرو و پنل فروشگاهی دیوار اشاره کرد. فروشندگان کالا می‌توانند روی دیوار صاحب شعبه‌ای آنلاین و اختصاصی شوند و به مجموعه مشتریان چند ده میلیونی دیوار دسترسی داشته باشند. دیوار با بهره‌مندی از زیرساخت قوی و فناوری‌های پیشرفته، فرایندهای توسعه و بهبود خدمات خود را به‌صورت ادامه‌دار در دستور کار دارد. تیم‌های فنی و پشتیبانی دیوار با استفاده از ابزارهایی همچون زیرساخت ابری، یادگیری ماشینی، پردازش تصویر، پردازش زبان طبیعی و دیگر فناوری‌های به‌روز، فرایند انتشار، جست‌وجو، فیلتر کردن و ارتباط در آگهی‌ها را روز‌به‌روز برای کاربران بهبود می‌بخشند. فرآیند توسعه و بهینه‌سازی خدمات، جزو جدانشدنی دیوار است. ما همیشه در تلاش هستیم تا در مسیر حفظ جایگاه بزرگ‌ترین مرجع نیازمندی‌های آنلاین در ایران، با توجه به بازخوردهای کاربران و بررسی‌های دائمی، خدمات جدیدتر و بهتری را به مجموعه خود اضافه کنیم.

همکاران تجاری دیوار

دیوار در مسیر توسعه و گسترش خدمات و همچنین برطرف کردن قسمتی از نیازهای عملیاتی خود، سرویس‌های جدیدی را در قالب شرکت‌های جدید ارائه نماید. دیوار در کنار کارنامه و پیشگامان، مجموعه‌ای از خدمات کاربردی را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

کارنامه

karnameh.ir

کارنامه از پاییز ۱۳۹۸ با هدف خلق تجربه کاربری بهتر در خرید و فروش خودرو و به عنوان یک سرویس مکمل دیوار در حوزه خودرو، کار خود را آغاز کرد. این سرویس در نظر دارد تا به دستیار مطمئن ایرانیان در خرید و فروش خودرو تبدیل شود و خدمات کارشناسی خودرو در محل و فروش سفارشی را به کاربران ارائه می‌کند. در سرویس فروش سفارشی کارنامه، بعد از کارشناسی فنی و بدنه و تخمین قیمت، تمامی فرایندهای درج و انتشار آگهی، پاسخگویی به خریداران، هماهنگی بازدید و مشاوره جهت عقد قرارداد فروش خودرو را در مدت ۵ تا ۷ روز برای کاربران انجام می‌دهد. از دیگر سرویس‌های کارنامه می‌توان به «خرید سفارشی» نیز اشاره کرد که بسته به نیاز و بودجه مشتریان، خودروهای کارشناسی شده مناسب به آنها پیشنهاد شده تا فرآیند خرید خودرو بسیار ساده‌تر از قبل باشد. کارنامه هم مانند همه مجموعه‌های نوآور، فرایندهای توسعه را در دستور کار دارد و به‌زودی خدمات دیگری نیز به مجموعه خدمات خود اضافه خواهد کرد.

پیشگامان

Pishgaman Arman

شریک تجاری دیگر دیوار، مسئولیت نظارت بر آگهی و بخشی از پشتیبانی مشتریان را برعهده دارد. پیشگامان، به‌عنوان یک شرکت مستقل در کنار دیوار همکاری می‌کند و به‌نوعی بازوی اصلی پشتیبانی و ارتباط نزدیک با کاربران محسوب می‌شود. نظارت کامل بر آگهی‌های دیوار و مدیریت آن‌ها، مسئولیت اصلی شرکت پیشگامان است. این شرکت هم برنامه‌های توسعه‌ای و افزایش خدمات را در دستور کار دارد و به‌زودی، سرویس‌های جدیدی را به مجموعه خود اضافه می‌کند.