مقایسه لیفان X50 با خودروهای دیگر

0
4367

مقایسه لیفان X50 با خودروهای دیگر
قیمت شرکتی این خودرو (تا تاریخ ۳۰ آبان ۹۷) نزدیک به ۸۶ میلیون تومان است و قیمت بازار آزاد آن به ۱۱۰ میلیون تومان نیز می‌رسد. باتوجه‌ به کلاس این خودرو، باید سراغ مدل‌های کراس‌اوور برویم تا ببینیم چه رقبایی برای این زیبای چینی وجود دارند.

مقایسه با رنو ساندرو
نزدیک‌ترین رقیب به لیفان X50 را می‌توان رنو ساندرو دانست؛ خودرویی خوش‌نام از برند رنو که هم جزو پرفروش‌ترین‌های ایران است و هم مشتریان ایرانی اقبال خوبی به آن نشان داده‌اند. نبرد رنو ساندرو و لیفان X50 را باید به‌نوعی نبرد آپشن، زیبایی و کیفیت دانست. در این‌که لیفان X50 دارای طراحی زیباتر و به‌روزتری است، شکی نیست. این خودرو با الهام از طراحی اوپل و آلفارومئو جولیتا، توانسته به طرح به‌روزی برسد، درحالی‌که طراحی رنو ساندرو‌ ساده‌تر و قدیمی‌تر به نظر می‌رسد. قدیمی‌تر و ساده‌تر بودن آن هم به این دلیل است که بر اساس ال‌ ۹۰ ساخته شده است. از نظر طراحی کابین نیز برتری با لیفان X50 است و مشتریان معمولاً خیلی سخت با طراحی داشبورد ساده رنو ساندرو کنار می‌آیند. این در حالی است که نوع طراحی داشبورد و مجموعه پشت‌آمپر قرمزرنگ ‌ لیفان X50 یک برگ برنده محسوب می‌شود. از نظر فضا نیز رنو ساندرو فضایی بیش‌تر در اختیارتان می‌گذارد و خانوادگی‌تر به‌نظر می‌رسد. از نظر آپشن‌ها، رنو ساندرو مجهز به شیشه و آینه‌های برقی و نیز تهویه هوای دستی و ساده است و فاقد موارد دیگر است، درحالی‌که لیفان X50 از این نظر کم‌وکسری ندارد. سرعت و شتاب رنو ساندرو در مقایسه با رقیب چینی‌اش، بهتر تلقی می‌شود و چسبندگی و فرمان‌پذیری بهتری دارد. در واقع مقایسه این دو، در راستای همان بحث قدیمی است؛ کسانی که کیفیت و مشخصه‌های فنی را مدنظر دارند،‌ باید به سمت برند امتحان پس داده رنو ساندرو بروند و کسانی که به‌دنبال یک خودروی هم‌سطح، ولی با آپشن بالاتر هستند، باید لیفان X50 را انتخاب کنند. نکته بعدی در مقایسه این دو، افت خودروهای چینی هنگام فروش نسخه‌های کارکرده آن‌هاست، درحالی‌که افت نسخه‌های رنو در این زمینه چندان بالا نیست.

مقایسه با دانگ فنگ H30 کراس
مقایسه بعدی، مقایسه بین دو خودروی چینی خواهد بود؛ لیفان X50 و دانگ فنگ H30 کراس. هر دو خودرو، مورد استقبال کسانی هستند که نمی‌خواهند هزینه چندانی صرف کنند، اما علاقه شدیدی به مینی‌شاسی‌بلندها و شاسی‌بلندها دارند. در این زمینه، چینی‌ها بازار را در اختیار دارند و با وجود همه اشکالات فنی، جایگاه خوبی یافته‌اند. پیشرانه به‌کاررفته در دانگ فنگ H30 را بهتر از لیفان X50 می‌دانند؛ زیرا توان خروجی بالاتری دارد. ضمن این‌که این پیشرانه در محصولات ایران خودرو بارها مورد استفاده قرار گرفته و قابل‌قبول است. سرعت دانگ فنگ H30  نیز بیش‌تر از لیفان X50 است. به‌نظر می‌رسد کیفیت فنی دانگ فنگ H30 را باید بهتر از لیفان X50 بدانیم.

جدول مقایسه مشخصات دانگ فنگ H30 و لیفان X50

مشخصاتدانگ فنگ H30 کراسلیفان X50
حجم پیشرانه (سی‌سی)۱۶۰۰۱۵۰۰
تعداد سیلندر۴۴
تعداد سوپاپ۱۶۱۶
حداکثر قدرت خروجی (اسب بخار)۱۰۵۱۰۲
حداکثر گشتاور (نیوتن‌متر)۱۴۲۱۳۳
استاندارد آلایندگییورو۴یورو ۵
جعبه‌دندهاتوماتیکاتوماتیک CVT
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت (ثانیه)۱۲.۵
حداکثر سرعت(کیلومتر بر ساعت)۱۸۳۱۶۰
حجم باک بنزین (لیتر)۵۱۴۲
مصرف سوخت(لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)۷.۰۴۶.۵
طول (میلی‌متر)۴۳۵۱۴۱۰۰
عرض (میلی‌متر)۱۷۶۰۱۷۲۲
ارتفاع (میلی‌متر)‍‍۱۵۲۸۱۵۴۰
فاصله دو محور (میلی‌متر)۲۶۱۰۲۵۵۰
وزن خالص (کیلوگرم)۱۲۳۰۱۱۷۵

اگر علاقه‌مند به خودروی لیفان X50 هستید یا قصد دارید این خودرو را خریداری کنید در مطلب زیر می‌توانید

با لیفان X50 مشخصات آشنا شوید
درباره تجربه رانندگی با لیفان X50 بیشتر بدانید 
و لیفان X50 را در بازار ایران ارزیابی کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید