اتصال برقرار شد

خرید انواع رختخواب، بالش و پتو در سلیمانی تهران

بعدی

خرید انواع رختخواب، بالش و پتو در سلیمانی تهران

خواب به عنوان یکی از طبیعی‌ترین نیازهای انسان، از اهمیت زیادی برخوردار است. به طوری که کارشناسان امور سلامتی بر استفاده از رختخواب، بالش و پتوی مناسب برای خواب بسیار تاکید می‌کنند. بنابراین انتخاب وسایل مناسب برای خواب باید به درستی و با آگاهی کامل انجام شود. چرا که در صورت نداشتن یک خواب راحت، فرد نمی‌تواند در طول روز کارهای خود را به درستی انجام دهد.

کالای خواب چیست؟

کالای خواب وسایل مورد نیاز برای خواب شامل رختخواب، بالش، پتو، ملحفه، تختخواب و روکش است. انتخاب هر یک از این وسایل باید به درستی انجام شود. برای مثال بالش نباید خیلی سفت و یا خیلی نرم باشد، و همچنین باید بر اساس شرایط جسمی هر فرد انتخاب شود. مواد به کار رفته در رختخواب نیز باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

اجزای کالای خواب چه چیزهایی هستند؟

کالای خواب اجزای مختلفی دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

رختخواب

این کالا شامل اجزای مختلف مانند تشک، پتو و ملحفه است. البته برخی افراد ممکن است از تختخواب استفاده کنند. تختخواب شامل یک تخت از جنس‌های مختلف مانند فلز، چوب، ترکیبی از هر دو و یا ام ‌دی‌اف و نئوپان، یک تشک، یک ، یک بالش و یک پتو است.

اما کالای معمول در بسیاری از خانه‌ها، رختخواب است که همانطور که در بالا اشاره شد، تشک، پتو و بالش اجزای آن را تشکیل می‌دهد. تشک‌های سنتی از یک ملحفه که درون آن پشم، پنبه و یا پر قرار می‌گیرد، و یک پارچه دوخته‌شده بر روی ملحفه، تشکیل می‌شود.

تشک

تشک‌های مدرن یا امروزی از یک فوم با کیفیت بالا و یک ملحفه بر روی آن تشکیل می‌شود که البته کاربرد این نوع تشک‌ها بیشتر برای تختخواب است. تشک یکی از مهم‌ترین اجزای تختخواب است که اگر به صورت نامناسب انتخاب شود، می‌تواند باعث بروز ناراحتی‌های مختلف جسمی مانند کمردرد شود.

بالش

انتخاب بالش مناسب را هرگز دست‌کم نگیرید. زیرا اگر فرد برای مدت طولانی بر روی یک بالش نامناسب بخوابد، به مرور زمان دچار درد در ناحیه‌های گردن، سر و کمر می‌شود که می‌تواند عوارض دردناکی به همراه داشته باشد. بالش‌ها انواع مختلفی دارند که از آن‌ها می‌توان برای استفاده در زیر سر، تزیین، گذاشتن بین دو زانو در زمان خواب به پهلوها، و یا قرار دادن در زیر زانو در حالت درازکش به روی کمر استفاده کرد.

بالش‌ها به شکل‌های مربع، مستطیل، گرد یا استوانه‌ای تولید می‌شوند. بالش یا متکا به صورت سنتی نیز تولید می‌شود که در آن از پارچه‌های رنگارنگ و دوردوزی سنتی استفاده می‌شود. پر پرندگان، الیاف مصنوعی و طبیعی، و فوم از وسایل به کار رفته در بالش‌ها هستند.

پتو

پتو برای محافظت از فرد در برابر سرما در فصول سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس آن از پشم، پلی‌استر، پنبه و کرک است. البته نوع ضخیم‌تری از آن نیز وجود دارد که به آن لحاف می گویند. مواد به کار رفته در پتو معمولا پنبه یا کتان است. نکته مهم در هنگام خرید پتو، مقدار قد فرد و شرایط جسمی اوست که باید مورد توجه قرار گیرد.

خرید رختخواب، بالش و پتو از سایت دیوار

کالای خواب اهمیت بسیار زیادی دارد و انتخاب آن باید به صورت صحیح انجام شود. در سایت دیوار، رختخواب‌های مناسب با کیفیت عالی عرضه می‌شوند. در صورت نیاز به خرید کالای خواب، می‌توانید به سایت دیوار مراجعه و با خیالی آسوده، کالای مورد نظر خود را خریداری کنید.


قیمت پتو