بعدی

رایانه

اولین و مهم‌ترین وسیله‌ای که ما را به دنیای جذاب تکنولوژی‌های دیجیتال و زندگی بر اساس وب وارد کرد رایانه‌های رومیزی بود. وسیله‌ای که روزگاری کارکردهایش در کتاب‌های افسانه‌ای آینده‌نگر بیان می‌شد، به یکباره سر از واقعیت زندگی ما درآوردند.

کامپیوترها چنان در زندگی ما جا خوش کردند که امروزه زندگی کردن بدون آنها و بهره بردن از ظرفیت‌ها و کارکردهای‌شان برای‌مان قابل تصور نیست. بسیاری از کارها با کامپیوترها انجام می‌شود و فعالیت ادارت و شرکت‌های فراوانی روی چرخ‌های آنها می‌چرخد.

برای خرید یک رایانه یا کامپیوتر به چه نکاتی باید توجه کنید؟

خرید یک رایانه یا کامپیوتر یا کامپیوتر اصلا کار ساده‌ای نیست. شما باید برای این کار اطلاعات دقیقی داشته باشید. همچنین باید به نیازهای خودتان هم آگاه باشید و بدانید که این راینه را برای چه کاری نیاز دارید و مطابق نیازهای خودتان آن را تهیه کنید.

در مجموع برای خرید یک رایانه یا کامپیوتر شما باید در بازار تک‌تک قطعات را تهیه کنید. اصلا تصور نکنید که یک کامپیوتر رومیزی آماده برای شما در بازار موجود است و می‌توانید آن را تهیه کنید. به جز رایانه‌های رومیزی «آل ‌این وان» که همه سرویس‌های لازیم یک رایانه یا کامپیوتر در آن تعبیه شده برای سایر رایانه‌های رومیزی باید تک‌تک قطعات را خریداری و نصب کنید.

مسئله‌ای که خرید کامپیوترها را جذاب می‌کند هم همین است. اینکه این رایانه‌های قابل ارتقا هستند و شما می‌توانید هر چند سال یکبار با توجه به تغییرات بازار تکنولوژی قطعات جدید و روزآمد را خریداری و جایگزین قطعات قبلی کنید. چیزی که در کامپیوترهای رومیزی «آل ‌این وان» ممکن نیست.

برای یک رایانه یا کامپیوتر به چه قطعاتی نیاز داریم؟

پاسخ به این سوال کمی سخت است. شما باید یک مانیتور، کیس، کیبورد، ماوس و اسپیکر حداقل داشته باشید. اما تهیه گزینه کیس خودش به تنهایی به معنی انتخاب گزینه‌های فراوانی است. مادربرد، کارت گرافیکی، سی پی یو، رَم، جی پی یو، پاور، ذخیره‌سازها (هارد دیسک یا اس اس دی) از جمله قطعات مهمی هستند که در کیس قرار می‌گیرند و انتخاب نوع آنها و کیفیت‌شان از آنم موضوعاتی است که کمی سخت و زمان‌بر است.

بسته به توانایی‌تان در کار کردن با رایانه‌های رومیزی می‌توانید خودتان آنها را خریداری و نصب کنید یا از کارشناس‌هایی برای خریداری و نصب آن کمک بگیرید. کیس در واقع اسکلت ساختمانی است که شما باید با مهارت‌های خاص خودتان مثل یک معمار چیره‌دست اجرای مختلف را در دل ان بچیند و در نهایت از حاصل کار لذت ببرید.

انتخاب نوع مانیتور یکی دیگر از موضوعاتی است که احتیاج به اطلاعات روزآمد دارد. تکنولوژی‌های ساخت مانیتورها روز به روز تغییر می‌کند و این تغییرات با ارتقا کارایی‌های ان همراه است. اگر نوع کارتان چنین است که باید کیفیت بالای تصاویر را در مانیتورتان ببینید، باید در انتخاب نوع و اندازه آن دقت نظر داشته باشید.

خرید اینترنتی رایانه یا کامپیوتر از سایت دیوار

خرید یک رایانه یا کامپیوتر به معنی خرید تعداد زیادی وسیله و ابزار جانبی است. همانطور که در بالا توضیح دادیم برای خرید این دستگاه باید وسایل مختلفی را تهیه کنید که احتمالا به یک چک‌لیست بلندبالا احتیاج دارد.

طبیعتا چنین خرید بلندبالایی احتیاج به دقت زیاد، اطلاعات کافی و همچنین چک کردن مداوم گزینه‌های احتمالی جایگزین و مسائل مربوط به قیمت دارد. برای اینکه بتوانید همه قطعات را تهیه کنید و در این مسیر به مشکلی هم نخورید باید به یک بازار بزرگ با تنوع بالای محصولات دسترسی داشته باشید که همه قطعات و نیازهای شما را تامین کند.

فروشگاه اینترنتی دیوار جایی است که می‌توانید با اطمینان از کیفیت و قیمت محصولات آن را تهیه کنید.