بعدی

رایانه همراه

رایانه همراه

گسترش و توسعه تکنولوژی موجب شد تا خیلی زود هر خانه‌ای علاوه‌بر یک رایانه رومیزی به رایانه‌های همراه هم مجهز شوند. امروزه داشتن رایانه همراه برای هر شهروندی امری طبیعی به نظر می‌رسد و بسیاری از افراد از این دستگاه در خانه و محل کارشان استفاده می‌کنند.

اگرچه رایانه‌های همراه یا لپ‌تاپ ها مثل رایانه‌های رومیزی امکان ارتقا ندارند اما به دلیل سبک بودن و قابل حمل بودن طرفداران فراوانی دارند. در واقع همین ویژگی قابل حمل بودن است که موجب شده رایانه‌های همراه طرفداران فراوانی پیدا کند.

مسئله برند در خرید لپ‌تاپ

خریداران لپ‌تاپ‌ها اغلب طرفداران برندهای سازنده این دستگاه‌ها هستند. در واقع مسئله برند یکی از مهم‌ترین دلایل سوگیری در مسیر انتخاب لپ‌تاپ است. همین برندها تعیین کننده لیستی از قیمت‌های موجود در بازار هم هستند. برخی برندها همیشه در بالای لیست گران‌ترین‌ها قرار دارند و برخی دیگر در میانه یا پایین جدول. یعنی حتی توجه به برند انتخابی لپ‌تاپ می‌تواند گزینه‌های انتخابی شما را بر اساس بودجه‌تان تنظیم کند.

در انتخاب لپ‌تاپ باید به چه نکاتی توجه کرد؟

لپ‌تاپ‌ها مانند رایانه‌های رومیزی قابل ارتقا نیستند. برای همین باید در انتخاب آنها دقت کرد، چرا که این انتخاب ممکن است چند سالی به عنوان مهم‌ترین ابزار کار شما همراه‌تان باشد. یکی از مهم‌ترین حساسیت‌هایی که برای انتخاب لپ‌تاپ باید در نظر داشته باشید صفحه نمایش این دستگاه است.

صفحه‌های نمایش مدام در حال تغییر هستند و تکنولوژی‌های جدید آن وارد بازار می‌شوند که روی قیمت دستگاه تاثیرگذارند. برای همین باید مطابق استفاده‌تان از دستگاه مدل نمایشگر صفحه را انتخاب کنید.

مسئله مهم دیگری که در انتخاب لپ‌تاپ باید مد نظر داشته باشید وزن آن است. این مسئله‌ای است که تاثیر مستقیم روی قیمت لپ‌تاپ دارد. لپ‌تاپ‌ها هر چقدر سبک‌تر باشند تکنولوژی به‌روزتری در ساخت شان دخیل بوده و قیمت‌شان را گران‌تر می‌کند. اگر این دستگاه را روزانه حمل می‌کنید، لازم است که به وزن آن توجه ویژه‌ای داشته باشید تا حمل آن برای شما آزاردهنده نباشد.

مسئله اندازه در انتخاب اندازه مانیتور هم موثر است. اندازه نمایشگر لپ‌تاپ‌ها از ۱۱ اینچ آغاز می‌شود و تا ۱۸ اینچ ادامه دارد. اگرچه لپ‌تاپ‌های ۱۳ ۱۵اینچی محبوب‌ترین نوع لپ‌تاپ‌ها هستند، گزینه دیگری که در انتخاب لپ‌تاپ مهم است فرم این دستگاه‌هاست. الترابوک‌ها اغلب نازک و سبک هستند. البته که این سبکی و نازکی موجب می‌شود همه کارایی‌های لازم یک لپ‌تاپ را نداشته باشند اما گزینه مناسبی برای کسانی هستند که روزانه آن را حمل می‌کنند.

کیفیت سی‌پی‌یو و همچنین حافظه آن از دیگر موضوعات مهم و قابل توجه است. حافظه‌های اس‌اس‌دی تحولی در دنیای لپ‌تاپ‌ها ایجاد کرده و سرعت استفاده از آنها را بالا برده است. همچنین احتمال خرابی‌های لپ‌تاپ در اثر ضربه‌های حین حمل را هم هم کاهش داده‌اند.

خرید اینترنتی رایانه همراه از سایت دیوار

بازار لپ‌تاپ‌ها بازار متنوعی است. برندهای مختلف هر کدام با نسل‌های مختلف دستگاه‌ها در ویترین‌ها خودنمایی می‌کنند و شما را به خود می‌خوانند. برای خرید یک لپ‌تاپ خوب باید درک درستی از بازار این دستگاه‌ها داشته باشد.

از موجودی بازار خبر داشته باشید و بدانید چه محصولاتی از بازار قابل تامین هستند. بازار اینترنتی دیوار این فرصت را به شما می‌دهد تا گزینه‌های مختلف را بررسی کنید و با اطمینان خرید کنید. امکان مقایسه قیمت و کیفیت محصولات در آن فراهم است و شما می‌توانید با خیال راحت خرید کنید.