بعدی

دوربین عکاسی و فیلم‌برداری

دوربین عکاسی و فیلم‌برداری

انتخاب یک دوربین عکاسی و فیلم‌برداری دیجیتال با تمام ویژگی‌ها، سبک‌ها و مدل‌های مختلف موجود در بازار امروز، می‌تواند انتخاب دشواری باشد. تصمیم‌گیری در مورد نوع ویدیویی یا عکسی که می‌خواهید با دوربین جدید خود بگیرید، می‌تواند شما را در انتخاب یک دوربین عکاسی و فیلم‌برداری ایده‌آل راهنمایی کند.

انتخاب بهترین دوربین عکاسی و فیلم‌برداری

در انتخاب یک دوربین عکاسی و فیلم‌برداری ایده‌آل باید به نکات گوناگونی توجه داشته باشیم و با توجه به این نکات بهترین دوربین را برای خود انتخاب کنیم. توجه به نکاتی مانند:

 • اندازه دوربین

 • نوع دوربین

 • نوع کاربرد

 • نوع برند

 • قیمت دوربین

 • و...

از نکات مهم انتخاب یک دوربین مناسب و ایده‌آل است.

اندازه دوربین

یکی از نکات مهمی که اغلب افراد در خرید دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری به آن توجه می‌کنند، اندازه آن است. امکان دارد که شما دوربین را با خود به‌جاهای مختلف حمل کنید و با دوربین‌هایی با اندازه بزرگ اصلاً راحت نباشید.

همچنین امکان دارید که شما دوربین را در یک مکان ثابت مانند آتلیه نگه‌دارید و آن را با خود به‌جایی نبرید، پس در این صورت اندازه آن بزرگ باشد هم نیز احتمالاً شما را با مشکل خاصی روبه‌رو نخواهد کرد. اگر مکان عکاسی و فیلم‌برداری شما ثابت نیست، از دوربین‌های جیبی می‌توانید استفاده کنید.

نوع دوربین

دوربین‌ها از لحاظ نوع فیلم‌برداری و عکاسی به دو نوع ثابت و متحرک تبدیل می‌شوند. اگر می‌خواهید در حال حرکت فیلم بگیرید، یک دوربین‌متحرک باید انتخاب کنید. دوربین‌های متحرک یا دوربین‌های اکشن دوربین‌های ویدئویی دیجیتال جمع‌وجور هستند که به شما امکان می‌دهند فیلم‌های باکیفیت را عین انجام تحرکات و عملیات بگیرید.

اکثر دوربین‌های متحرک دارای اجزای قابل اتصال هستند که به شما امکان می‌دهند آن‌ها را روی دوچرخه، کلاه ایمنی و سایر تجهیزات فضای باز نصب کنید. اگر می‌خواهید خودتان را در حال انجام فعالیت‌های مختلف در فضای باز ضبط کنید، این دوربین‌ها گزینه‌ای عالی هستند.

کاربرد دوربین

قبل از خرید دوربین باید در مورد کاربرد آن تحقیق کنید. دوربین‌های فیلم‌برداری و عکاسی در اشکال و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. بسته به نوع کاری که می‌خواهید با آن انجام دهید دوربین خود را انتخاب کنید. آیا می‌خواهید از آن برای عکس‌های خانوادگی استفاده کنید؟

آیا می‌خواهید از آن برای عکاسی محصولات استفاده کنید؟ آیا می‌خواهید از آن برای فیلم‌برداری از مراسم‌های گوناگون استفاده کنید؟ و بسیاری از سؤالات دیگر حول محصولی که می‌خواهید انتخاب کنید وجود دارد.

دوربین‌های فیلم‌برداری حرفه‌ای می‌توانند ویدیوهایی باکیفیت عالی ضبط کنند که برای مواردی مانند تهیه مستند و موزیک ویدیو مناسب است.

اگر در حال ساخت فیلم یا تبلیغات هستید، دوربین سینما را انتخاب کنید. دوربین‌های سینما می‌توانند فیلم‌هایی باکیفیت بالا و متناسب با صفحه‌نمایش بزرگ ضبط کنند، اما قیمت بالایی دارند.

انتخاب بهترین برند دوربین

برندهای مختلف و گوناگونی در سطح دنیا برای تولید دوربین‌های فیلم‌برداری و عکاسی وجود دارد که بسته به مدل انتخابی و مشخصاتی که هر مدل دارد، کیفیت گوناگونی ارائه می‌دهند. مهم‌ترین برندهای تولید دوربین عکاسی و فیلم‌برداری عبارت‌اند از:

 • کانن

 • نیکون

 • سونی

 • فوجیتسو

 • لیکا

 • و...

قیمت دوربین

با توجه به نوع، کاربرد و برند دوربین می‌توان گفت که در مجموع دوربین‌ها در دسته لوازم گران‌قیمت جای می‌گیرند.

خرید دوربین از سایت دیوار

شما با ورود به سایت یا اپلیکیشن دیوار و با جستجوی عبارت دوربین عکاسی و فیلم‌برداری می‌توانید طیف وسیعی از دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری را ببینید و متناسب با نیاز خود بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.