بعدی

ویدئو و پخش کننده DVD

پخش‌کننده ویدیو و DVD

DVD ها نقش پررنگی در دنیای رسانه‌های دیجیتالی به عهده دارند و با وجود ظهور فن‌آوری‌های نوین مانند شبکه‌های اجتماعی و دیگر رسانه‌های دیجیتالی، بازهم از محبوبیت بسیار بالایی در جامعه امروزی ما برخوردار هستند. این DVD ها توسط دستگاه‌های پخش‌کننده ویدیو، کامپیوتر و... قابل‌استفاده هستند.

DVD چیست؟

DVD یک ابزار ذخیره‌سازی حرفه‌ای است که از آن می‌توان برای ذخیره اطلاعاتی مانند: عکس، فیلم، اسناد و... استفاده کرد. دی‌وی‌دی مخفف واژه digital versatile disc است و به معنی دیسک همه‌کاره دیجیتال است. برای استفاده از این دستگاه‌های ذخیره‌سازی و مشاهده اطلاعات درون آن ما به یک پخش‌کننده ویدیو که قابلیت پشتیبانی از چنین ابزاری را داشته باشد نیازمندیم.

این پخش‌کننده می‌تواند خود دستگاه DVD باشد که ما اصطلاحاً به آن دی‌وی‌دی پلیر می‌گوییم. همچنین این دستگاه می‌تواند یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ مجهز به فن‌آوری DVD باشد.

دستگاه پخش‌کننده ویدیو یا دی‌وی‌دی پلیر

رسانه‌های ویدیو با فرمت‌های مختلفی وجود دارند که آن‌ها را می‌توان با دستگاه‌های مختلفی پخش کرد. این پخش‌کننده می‌تواند یک رابط نرم‌افزاری یا یک اپلیکیشن باشد و یا می‌تواند یک واحد مستقل مانند دستگاه پخش‌کننده ویدیو DVD باشد.

پخش‌کننده دی‌وی‌دی و درایوهای دی‌وی‌دی هر دو دستگاه برای پخش DVD هستند. بااین‌حال، "دستگاه پخش کنند ویدیو" یک منبع DVD برای تلویزیون یا سینمای خانگی است، درحالی‌که "درایو" یک دستگاه جانبی برای یک کامپیوتر است.

علاوه‌بر فیلم‌های DVD و سی‌دی‌ها پخش‌کننده‌های DVD معمولاً از فرمت‌های «plus» و «minus» پشتیبانی می‌کنند. انواع فرمت DVD که روی دیسک نوشته‌شده نیزعبارت‌اند از (DVD+R و DVD-R فقط خواندنی و DVD+RW و DVD-RW قابل بازنویسی).

پخش‌کننده‌های قدیمی‌تر ممکن است فقط فرمت‌های DVD-R و DVD-RW را پخش کنند. پخش‌کننده‌های DVD همچنین ممکن است دیسک‌های DVD-RAM را بخوانند و بنویسند.

بهترین دستگاه‌های پخش‌کننده فیلم یا دی‌وی‌دی پلیر

دستگاه‌های پخش‌کننده فیلم در مدل‌ها و برندهای محبوب و متفاوتی موجود هستند. اغلب این دستگاه‌ها علاوه‌بر پخش فیلم از روی دیسک‌های DVD، قابلیت پخش فیلم‌ها با فرمت‌های مختلفی از طریق رابط‌های USB را نیز دارند. همچنین ممکن است از کابل‌های رابط HDMI و... نیز برای دریافت رسانه استفاده کنند.

همچنین مدل‌های جدید آن‌ها مجهز به یک صفحه‌نمایش هستند و دقیق مانند یک لپ‌تاپ عمل می‌کنند، فقط سیستم‌عامل خاصی برای اجرای اپلیکیشن ندارند و فقط قابلیت پخش فیلم را دارند. از برندهای معروف و محبوب دستگاه پخش‌کننده ویدئو می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • پخش‌کننده فیلم مارشال

  • پخش‌کننده فیلم ال جی

  • پخش‌کننده فیلم سونی

  • پخش‌کننده فیلم مکسیدر

  • پخش‌کننده فیلم گاندو

  • پخش‌کننده فیلم سامسونگ

  • و...

قیمت دستگاه پخش‌کننده ویدیو

انتخاب بهترین آن‌ها بستگی به بودجه و مدل انتخابی شما دارد. هر چقدر امکانات پخش‌کننده بیشتر و بهتر باشد، احتمالاً قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

خرید دستگاه پخش‌کننده ویدیو از سایت دیوار

سایت دیوار یکی از بهترین منبع برای خرید پخش‌کننده‌های فیلم و دی‌وی‌دی پلیرها است که از سراسر ایران مشتریان و فروشنده‌ها را به هم متصل می‌کند. برای مشاهده لیست بهترین دستگاه‌های پخش‌کننده فیلم کافی است که بر اساس لوکیشنی که دوست دارید، در سایت یا اپلیکیشن دیوار در باکس جست‌‌وجو، عبارت پخش‌کننده ویدیو را پیدا کنید.