بعدی

سیستم صوتی خانگی

سیستم صوتی خانگی و چگونگی انتخاب آن

داشتن بهترین سیستم صوتی خانگی همیشه تجربه شگفت‌انگیزی را برای شما به ارمغان می‌آورد تا از موسیقی، صحنه‌های فیلم و بازی‌های کامپیوتری شخصی مورد علاقه خود با صدای با کیفیت لذت ببرید. ما در اینجا شما را راهنمایی می‌کنیم تا بهترین سیستم صوتی خانگی را برای خود انتخاب کنید.

سیستم صوتی 5.1 کاناله بهتر است یا 7.1 کاناله؟

برای درک این موضوع ابتدا باید نحوه عملکرد کانال‌های موجود در سیستم صوتی را بدانید. یک سیستم 5.1 کانالی به‌طور خاص دارای 6 کانال برای تغذیه به بلندگوها خواهد بود. از طرف دیگر، یک کانال صوتی 7.1 حداقل 8 کانال خواهد داشت، بنابراین می‌توانیم آن را به حداقل 8 بلندگو متصل کنیم.

بدیهی است که داشتن دو بلندگوی اضافی صدای بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین، اگر می‌خواهید صدای بهتری داشته باشید، به سراغ سیستم صوتی 7.1 کاناله بروید.

آیا واقعاً به صداهای 7.1 در سیستم‌های صوتی نیاز دارم؟

این کاملاً به این بستگی دارد که کجا هستید و به‌طورکلی به چه نوع صوتی گوش می‌دهید. اگر در خانه خود هستید و به موسیقی گوش می‌دهید و یا فیلم تماشا می‌کنید، نصب سیستم صوتی 5.1 کاناله کافی است. اما اگر در یک مکان تجاری، مایل به نصب یک سیستم سینمای خانگی هستید، باید به سراغ بلندگوهای 7.1 بروید.

فضای مورد نیاز برای خرید سیستم صوتی

تطبیق دادن فضای اتاق با سیستمی که می‌خواهید بخرید، به شما کمک می‌کند انتخاب‌های بهتری انجام دهید. در بیشتر موارد مردم فضا را نادیده می‌گیرند و در انتخاب سیستم صوتی دچار اشتباه می‌شوند. اندازه اتاق، فضای آزاد و محل قرارگیری بلندگو از دیگر مواردی است که باید در نظر گرفته شود.

اگر اتاق کوچکی دارید، می‌توانید یک سیستم صوتی خانگی معمولی را انتخاب کنید که از بلندگوهایی به‌اندازه مناسب استفاده می‌کند. اگر اتاق کمی جادار دارید، می‌توانید آن را با سیستم‌های 7.1 کاناله و با بلندگوهای بزرگ‌تر مجهز کنید.

بلندگوها در سیستم صوتی

بلندگوها همچنین نقش مهمی در ارائه عملکرد صوتی خوب دارند.. به‌طورکلی، سیستم‌های سینمای خانگی دارای بلندگوهای 5.1 کانال یا 7.1 کانال هستند. در سیستم‌های صوتی خانگی، می‌توانید بلندگوها را روی زمین قرار دهید یا می‌توانید چهار بلندگوی ماهواره‌ای را در هر گوشه اتاق خود نصب کنید.

اگر اتاق‌نشیمن شما بزرگ است، مورد دومی می‌تواند گزینه بهتری برای انجام این کار باشد و به شما کمک می‌کند که تجربه بهتری از استفاده از سیستم صوتی داشته باشید.

انتخاب بهترین مدل‌های سیستم صوتی در سایت دیوار

مانند بسیاری از وسایل و ابزارهای دیگر سیستم‌های صوتی نیز در مدل‌های مختلف توسط برندهای مختلفی تولید و به بازار عرصه می‌شوند. انتخاب بهترین مدل بستگی به بودجه شما دارد. بهترین برندهای تولید سیستم صوتی خانگی عبارت‌اند از:

  • سونی

  • میکرولب

  • مارشال

  • جی بی ال

  • کنکورد

  • ال جی

  • و...

این شرکت‌ها، سیستم‌های صوتی خانگی را با امکانات متفاوتی و با طراحی‌های متفاوتی به بازار عرصه می‌کنند. در وب‌سایت دیوار انواع و اقسام مدل‌های سیستم صوتی وجود دارد که شما از طریق باکس جستجو در وب‌سایت یا اپلیکیشن دیوار می‌توانید به انواع مدل‌های مختلف این ابزار دسترسی داشته باشید.