بعدی

کنسول، بازی‌ ویدئویی و آنلاین

کنسول بازی ویدئویی و آنلاین

این روزها دنیای بازی‌های کامپیوتری دنیای بزرگ و به شدت پیچیده‌ای است. یکی از پرسودترین بازارهای محصولات دیجیتال که طرفداران سفت و سخت خودش را دارد و روز به روز هم به تعداد این هواداران افزوده می‌شود.

سی‌سال پیش وقتی کامپیوترهای خانگی در حال عمومی‌سازی شدن بودند و به خانه‌ها راه می‌یافتند، یکی از گزینه‌های مهم برای فروش و بازاریابی آنها امکان بازی‌های کامپیوتری بود. بعدها با همه‌گیر شدن اینترنت، این بازی‌های کامپیوتری به صورت آنلاین بازی می‌شدند و به این ترتیب طرفداران بیشتری هم پیدا کردند.

اما توسعه‌دهندگان کامپیوترها خیلی زود فهمیدند که پتانسیل‌های بازار بازی‌های کامپیوتری چنان است که روی کامپیوترهای خانگی قابل توسعه نیست. اینجا بود که شاخه جدیدی در توسعه گجت‌های دیجیتال راه‌اندازی شد، توسعه یافت و یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های زندگی دیجیتال شد. عرصه کنسول‌ها و بازی‌های رایانه‌ای که روز در حال رشد و توسعه است. ابزارها جدید و نسخه‌های تازه در کنار طرفداران بیشتر وارد این دنیا می‌شوند.

کنسول‌های بازی دستگاه‌هایی هستند که با اتصال به یک صفحه نمایشگر امکان بازی کردن را برای شما فراهم می‌کنند. این دستگاه‌ها می‌توانند به اینترنت وصل شوند و حتی برای شما امکان ایجاد ارتباط با کاربرانی در سایر نقاط جهان را ایجاد می‌کنند. نکته مهم در خصوص کنسول‌های بازی‌های آنلاین گرافیک بالای آن‌هاست.

این روزها بازی‌های مختلفی با شبیه‌سازی بالا به واقعیت طراحی می‌شوند و شرکت‌های تولیدکننده تلاش می‌کنند بیش از پیش فضای واقعی را برای شما بسازند. برای اینکه بتوانید از این بازی‌ها استفاده کنید، باید دستگاهی با گرافیک بالا داشته باشید. یکی از دلایل تغییر مسیر دنیای بازی‌های دیجیتال از کامپیوتر به کنسول‌های بازی هم این بود که کامپیوترهای خانگی کیفیت مورد نظر گرافیکی بازی‌ها را پشتیبانی نمی‌کردند.

برندهای محبوب تولید کنسول‌های بازی

محبوب‌ترین برندهای تولیدکننده کنسول‌های بازی به سونی و مایکروسافت تعلق دارد. قطعا اسم PS به گوش‌تان خورده است. این معروف‌ترین کنسول بازی برند سونی است. کنسول‌های بازی مایکروسافت هم به Xbox معروف هستند و آنها هم محبوبیتی جهانی دارند. این برندها هر سال تقریبا نسخه‌های جدیدی ارائه می‌کنند و در میان طرفداران‌شان رقابت بالایی برای خرید نسل جدید آنها دیده می‌شود. چه چیزی آنها را از هم متفاوت می‌کند؟ کیفیت اجرای بازی!

مهم‌ترین چیزی که موجب می‌شود تا در انتخاب کنسول بازی‌تان وسواس به خرج دهید، این است که کنسول بازی شما بازی‌ها را با چه کیفیت گرافیکی به نمایش در می‌آورد. البته که یک موضوع مهم دیگر هم در این میان وجود دارد. کیفیت وسایل جانبی کنسول‌های آنلاین.

کنسول بازی با دو دسته بازی به فروش می‌رسد. اغلب دسته‌ها وایرلس هستند اما هنوز هم می‌توان دسته‌هایی را پیدا کرد که با سیم به دستگاه وصل می‌شوند. همچنین می‌توان برای این دستگاه‌ها وسایل جانبی دیگری نظیر عینک واقعیت مجازی، فرمان بازی، موس و کیبورد هم تهیه کرد. در حال حاضر کنسول‌های نسل نهم یعنی ایکس‌باکس سری اس و ایکس، پلی‌استیشن 5 و کنسول نسل هشتمی نینتندو سوییچ، جدیدترین سری‌های موجود از کنسول‌های بازار هستند.

خرید اینترنتی کنسول‌های بازی از سایت دیوار

شما می‌توانید در سایت دیوار وارد قسمت «کنسول، بازی ویدئویی و آنلاین» شوید و بعد به کمک ابزارهای موجود فیلترهای مناسب برای انتخاب برند و قیمت را فعال کنید تا محصولات مورد نظرتان را ببینید. همچنین می‌توانید به کمک توضیحات هر دستگاه کیفیت و قیمت آنها را با هم مقایسه کنید و به این ترتیب با اطمینان کنسول بازی مورد نظرتان را تهیه کنید.